Logo

U19 Pasaules kauss: grupā ar Austrāliju, Kanādu un Mali

U19 Pasaules kauss: grupā ar Austrāliju, Kanādu un Mali

Grieķijā notikušajā U19 Pasaules kausa izcīņas izlozē Latvijas puišu izlase iekļauta B grupā un turnīra pirmajā posmā cīnīsies ar Mali, Austrālijas un Kanādas junioru izlasēm. Astotdaļfinālā būs jācīnās ar kādu no A grupas komandām – ASV, Lietuvu, Jaunzēlandi vai Senegālu.

C grupā spēlēs Argentīna, Grieķija, Krievija un Filipīnas, D grupā Francija, Serbija, Puertoriko un Ķīna.

U19 Pasaules kausa izcīņa no 29. jūnija līdz 7. jūlijam risināsies Krētā. Latvijas juniori tiesības spēlēt šajā turnīrā ieguvuši, pērn izcīnot 2. vietu Eiropas U18 čempionātā.

U19 Pasaules kausa izcīņā puišu konkurencē Latvija būs pārstāvēta trešo reizi. 1999. gadā izcīnīta 9. vieta, 2011. gadā – 10. vieta.

Latvija ir vienīgā valsts Eiropā, kuras jauniešu komandas šovasar piedalīsies U19 Pasaules kausa izcīņā gan puišu, gan meiteņu konkurencē, kā arī Eiropas čempionātu A divīzijās visās sešās grupās.

Latvijas U19 izlases galvenais treneris Artūrs Visockis-Rubenis:

“Interesanta grupa, interesanti pretinieki – būs jauna pieredze, jo ar komandām no citiem kontinentiem iznāk satikties ļoti reti. Austrālija un Kanāda ir basketbolā pazīstami “zīmoli”, taču par konkrētajiem spēlētājiem un komandām vēl jāievāc precīzāka informācija. Tāpat, kā par iespējamiem pretiniekiem blakus grupā.

Lielākajai daļai spēlētāju sezona ir veiksmīga. Tiesa, vairāki puiši, kas pērn spēlēja LBL 1. divīzijas klubos, iegūstot pieaugušo basketbola pieredzi, šogad pārcēlušies uz Spāniju un atkal spēlē jauniešu sistēmā. Dažiem plānus koriģējuši savainojumi. Artūram Žagaram drīz vajadzētu atgriezties ierindā, diemžēl tikko nopietnu pleca traumu guvis Oskars Hlebovickis, kurš “Jūrmalas” sastāvā bija strauji progresējis. Ļoti svarīgi būs paveikt savu “mājas darbu” – kvalitatīvi sagatavoties, atjaunot komandas garu, kas pērnvasar  ļoti palīdzēja sasniegt mērķi Eiropas čempionātā.”

**

Kas visvairāk palicis atmiņā pēc U18 Eiropas čempionāta Ventspilī un Rīgā, kā veicas šosezon un kas būs galvenais notikums nākamajā vasarā? Šos jautājumus basket.lv uzdeva trim pērnās U18 izlases līderiem, kuri trenējas un spēlē Spānijā.

Arturs Kurucs (“Baskonia”; nesen debitējis ACB līgā):

“Visemocionālākā, protams, bija spēle astotdaļfinālā ar Turciju, kad pēdējās sekundēs uzvarējām ar plus 1. Esmu ļoti apmierināts ar šo sezonu un progresu. Par vasaras svarīgāko notikumu šaubu nav – U19 pasaules čempionāts!”

Artūrs Žagars (“Joventut”; rehabilitējas pēc potītes operācijas):

“Atmiņā visvairāk noteikti palikušifani, kuri mūs atbalstīja no pirmās līdz pēdējai spēlei. Kā arī komandas emocijas pēc uzvaras spēlē pret Turciju. Par vasaru pagaidām nedomāju. Mans mērķis ir sadziedēt savainojumu, kuru ieguvu pagājušajā vasarā, kā arī sākt spēlēt un nostiprināties ACB komandas sastāvā.:

Valters Vēveris (“Morabanc Andorra”; spēlē jauniešu komandā):

“Visvairāk noteikti palicis atmiņā līdzjutēju milzīgais atbalsts jau no paša turnīra sākuma Ventspilī un vēlāk arī Rīgā, kurš ar katru spēli līdz finālam aizvien pieauga. Neaprakstāmas sajūtas, kuras noteikti neaizmirsīšu. Pats jūtos ļoti labi, bet, protams, vēl ir milzum daudz lietu, pie kurām strādāt un progresēt, lai sezonu klubā varētu pabeigt labāk. Un nevaru sagaidīt gatavošanos Pasaules kausam, kad satikšu komandas biedrus, trenerus un sāksim kopīgus treniņus. Tas viennozīmīgi būs mans galvenais notikums vasarā.”

 

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!