Logo

U20 vīriešu izlasi vadīs Kristaps Zeids

U20 vīriešu izlasi vadīs Kristaps Zeids

Latvijas Basketbola savienības valde U20 vīriešu izlases galvenā trenera amatā apstiprinājusi Kristapu Zeidu.

Komandas galvenais turnīrs šosezon būs Eiropas U20 čempionāts, kas no 13. līdz 21. jūlijam risināsies Izraēlas pilsētā Telavivā, Latvijas komanda (1999. dzimšanas gads un jaunāki) C grupas turnīrā cīnīsies ar Vācijas, Spānijas un Horvātijas komandām. Astotdaļfinālā C grupas četrinieks tiksies ar D grupas vienībām (Lietuva, Grieķija, Slovēnija, Polija). Uzvarētāji turpinās cīņu par 1.-8.vietu, zaudētāji par 9.-16.vietu.

Kristaps Zeids iepriekš bijis galvenā trenera asistents U16 un U17 meiteņu izlasēs (attiecīgi 2014. un 2016. gadā), kā arī U16 puišu komandā (2018). 2017. un 2018. gada sezonās bijis komandas “Valga/Valka” galvenais treneris, 2019. gada sezonā – BK “Jūrmala” galvenā trenera asistents.

LBS prezidents Valdis Voins:

“Uz U20 izlases galvenā trenera amatu tika izvirzīti divi cienījami pretendenti. Valde izšķīrās atbalstīt Latvijas un Igaunijas līgās galvenā trenera pieredzi ieguvušo Kristapu Zeidu, ņemot vērā LBS Treneru komisijā mazliet lielāku atbalstu guvušā Pētera Ozoliņa gatavību izlasē strādāt arī otrā trenera statusā. U20 izlasi, kas Eiropas čempionātā atgriežas pēc gada pārtraukuma, gaida nopietni izaicinājumi. Ceru, ka galvenajam trenerim izdosies izveidot vienotu komandu, nodrošinot labu izaugsmes platformu jaunajiem basketbolistiem.”

U20 izlases galvenais treneris Kristaps Zeids:

“Paldies par doto iespēju. Esmu pārliecināts, ka mums ir pietiekami daudz labu un perspektīvu spēlētāju, lai godam pārstāvētu Latviju Eiropas čempionātā.

Kandidējot uz galvenā trenera amatu esmu apzinājis potenciālos kandidātus un iespējamos palīgus, bet visus punktus uz i varēšu salikt tagad, kad esmu apstiprināts. Svarīga būs sadarbība ar U19 izlases galveno treneri Artūru Visocki-Rubeni, lai saprastu, kuri spēlētāji netiks uz U19 Pasaules kausa izcīņu. Esmu pārliecināts, ka vairāki varēs palīdzēt mūsu komandai. Par spēlēšanu divās izlasēs katru situāciju vērtēsim individuāli. Starp U19 Pasaules kausa izcīņas finišu un mūsu turnīra sākuma ir tikai dažas dienas un prioritāte būs spēlētāju veselība.

Gatavošanās plāns un pārbaudes spēļu grafiks jau ir gatavi – ar izlašu koordinatoru precizēsim tikai nianses. Darbs nebūs viegls, bet tas mani nebaida.”

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!