Logo

Vecvagars: “Ja gribam uzvarēt ceturtdaļfinālā, jākrāj pieredze augstākā līmenī”

Vecvagars: “Ja gribam uzvarēt ceturtdaļfinālā, jākrāj pieredze augstākā līmenī”

Latvijas U20 izlases galvenais treneris Arnis Vecvagars:

“Šodien pietrūka agresivitātes un mērķtiecības. Gan aizsardzībā, gan uzbrukumā.

Savā laukuma pusē netikām galā ar pretinieku sadarbībām, piedevām viņi labi meta no tālienes (visā spēlē 13/32 pret 13/30). Iegāza kļūdas – skaitliski it kā nebija ļoti daudz (17), bet pretinieki pēc mūsu neprecizitātēm guva 22 vieglos punktus, kas viņiem palīdzēja noturēties vadībā un darboties ar lielu pārliecību.

Uzbrukumā pietrūka punktu “no apakšas”. Itālijas komandas labi aizsargājās, mēs nebijām pietiekami agresīvi, lai izmantotu Čavara potenciālu vai piespiestu pretiniekus pārkāpt noteikumus. Meklējām labāko sastāvu, bet īsti neatradām.

Kopumā mums – spēlētājiem, visai komandai – nav jākaunas par to, kas izdarīts. 6. vieta Eiropas čempionātā ir cienījams rezultāts – dievs dod šādās pozīcijās būt visās dzīves jomās. Bet, protams, vienmēr gribas vairāk un labāk. Jo īpaši tad, ja paši redzam, ka bija iespējas nospēlēt vēl veiksmīgāk.

Vēl un vēlreiz atgriežoties pie ceturtdaļfināla spēles ar Spānijas izlasi viens no secinājumiem ir tāds – ja gribam ceturtdaļfinālā ne tikai spēlēt, bet arī uzvarēt, ir jāgādā par regulāru augsta līmeņa spēļu praksi labākajiem jauniešiem. Gan Latvijas līgā, kāda pērn “Ventspilī” bija Rihardam Lomažam un “Liepājā” Klāvam Čavaram. Gan starptautiskajā arēnā.

Gatavojoties čempionātam, labi bija jūtams, kuri spēlētāji jau kā nākas ieguvuši pieaugušo basketbola pieredzi. Viņi ātrāk apguva visu informāciju, laukumā darbojās stabilāk, dodot komandai pienesumu ne tikai statistikas ailītēs vien. Diemžēl dažas nedēļas, ko varam atļauties gatavoties čempionātam, ir pārāk īss laiks, lai puišiem, kuri iepriekš spēlējuši tikai jauniešu basketbolu, dabūtu ārā stereotipus un sagatavotu viņus augstāka līmeņa basketbolam.

Pārbaudes spēlēs nepieciešami nopietnāki pretinieki par igauņiem. Piemēram, mūsu “sudraba komanda” 2013. gadā nepilnu mēnesi pirms čempionāta aizvadīja ļoti smagu turneju pa Ķīnu, kur piedzīvoja gandrīz tikai zaudējumus, taču iekrāja ļoti labu rūdījumu. Pārliecību, par kuras trūkumu bieži runājam, nevar sakrāt treniņos vai komandas sapulcēs, skatoties video. Tā krājas laukumā, ejot cauri smagu spēļu un arī zaudējumu pieredzei. Tā, kā, piemēram, Lietuvas izlasei, kas bez diviem līderiem spēlēja ļoti labi un pelnīti iekļuvusi finālā.

Septiņi šī čempionāta dalībnieki U20 turnīrā varēs spēlēt arī nākamgad. Klāt nāks labākie 1998.gadā dzimušie spēlētāji, tātad ir iespēja izveidot labu komandu. Taču cerību piepildīšanās visvairāk būs atkarīga no tā, cik produktīvi jaunieši pavadīs sezonu. Jo nopietnākā pieaugušo līmenī, jo labāk.”

U-20 izlasi atbalsta Latvijas Olimpiskā komiteja un “Olimpiskā solidaritāte”

Latvijas komandas sastāvs un statistika: Vīriešu U20 izlase

Latvijas  U20 izlase

Vārds un uzvārdsPoz.Aug.Dzim.Klubs"2015Sporta skola
Artūrs Grīnbergs1.1891996Latvijas UniversitāteVentspils2
Rendijs Feikners1.1861996Elevation Preparatory Ac. (USA)Saldus, VEF skola1
Renārs Birkāns1.1861997BK JelgavaRīga/DSN3
Rihards Lomažs2.1871996BK VentspilsTalsi - Ventspils4
Eduards Hāzners2.1921997VEF skolaPārdaugava, VEF skola1
Džeiks Krūmiņš2.1951997Gran Canaria (ESP-EBA)Ķeizarmežs3
Dāvis Gūtmanis2.1951997BK JēkabpilsSaldus1
Verners Kohs3.2061997Zaragoza (ESP-LEB Plata)Ventspils, VEF skola2
Rūdolfs Strādnieks4.2051996South. Illinois Univ.(USA, NCAA) Ķeizarmežs3
Zigmārs Raimo4.2001997Latvijas UniversitāteMadona, VEF skola3
Klāvs Čavars5.2051996Liepāja/TriobetVentspils2
Mārcis Saulītis5.2101997Latvijas UniversitāteRīga/DSN2
Vadība 
Arnis VecvagarsGalvenais treneris
Edmunds ValeikoTreneris
Mārtiņš LiepaTreneris /menedžeris
Oskars ErnšteinsFiziskās sagatavotības treneris
Uldis RaiskumsFizioterapeits

Seko un uzzini pirmais:

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!