Logo

Vecvagars: uzturam cīņasgaru, ceram uz veselības problēmu atkāpšanos

Vecvagars: uzturam cīņasgaru, ceram uz veselības problēmu atkāpšanos

Latvijas U20 vīriešu izlase (1997./1998.dzimšanas gads) sešu komandu pārbaudes turnīru Stambulā beidza ar zaudējumu Serbijas U20 izlasei – 61:88 (15:22, 20:50, 42:72). Nākamsestdien, 15. jūlijā, Latvijas komanda sāks cīņas Eiropas čempionātā Grieķijas pilsētā Heraklionā.

Latvijas U20 izlases galvenais treneris Arnis Vecvagars:

“Spēlei ar serbiem pēc tradicionāli normālā sākuma bija savādāks scenārijs nekā iepriekšējiem mačiem. Šoreiz krīze un tāda kā nolemtības sajūta piemeklēja otrajā ceturtdaļā, kad uzbrukumā guvām tikai 5 punktus. Toties otro puslaiku aizvadījām labāk, neļaujot serbiem palielināt pārsvaru, kaut arī vajadzēja cīnīties ar augumu pārsvaru.

Līdzdalība turnīrā ar tik spēcīgiem pretiniekiem tika iecerēta labāko virknējumu atrašanai un taktisko variantu slīpēšanai, diemžēl apstākļi piespieda pārorientēties uz darbību izdzīvošanas režīmā. Situācija garajā galā bija katastrofāla – vairāki cerētie centri izlasē dažādu iemeslu dēļ nespēlē, Mārcis Saulītis palika mājās slimības dēļ, bet te, Turcijā, savainojumu dēļ no ierindas izgāja Arnolds Krauklis, Verners Kohs un Artūrs Strautiņš. Skaidrs, ka šādos apstākļos plānus nācās koriģēt, brīžiem spēlējot ar superīsu sastāvu un cenšoties nepārslogot labākos. Daži varianti strādāja labāk, daži sliktāk. Informācija iegūta, bet vēl ir daudz jautājumu.

Svarīgs uzdevums ir uzturēt cīņasgaru, jo savainojumi un neveiksmes laukumā, protams, ietekmē spēlētāju noskaņojumu. Katrā spēlē bija brīži, kad piezagās nolemtība, cīnoties ar pretinieku augumu pārsvaru. Runājam, cenšamies akcentēt labās lietas, jo katrā situācijā var saskatīt nianses, ar kurām mūsu mīnusi var kļūt par priekšrocībām. Tikai jādarbojas ar lielāku pārliecību par saviem spēkiem. Un jāsaglabā pozitīvas emocijas visas 40 minūtes, nepieļaujot lielus kritumus.

Brauksim mājās un tiksim skaidrībā par vairāku spēlētāju veselības stāvokli. Kohu šodien pietaupījām, lai arī viņš atkal gribēja spēlēt. Rīgā precizēsim diagnozi un tad būs skaidrāka aina par viņa iespējām palīdzēt. Tāpat novērtēsim Saulīša kondīciju pēc izveseļošanās.”

5. kārtā: Melnkalne – Krievija 76:64, Turcija – Lietuva 85:82. Noslēguma tabula: Serbija 4-1, Turcija 4-1, Lietuva 3-2, Melnkalne 2-3, Krievija 2-3, Latvija 0-5.

Visi “Turgut Atakol” turnīra dalībnieki gatavojas Eiropas U20 čempionātam, kas 15. jūlija sāksies Grieķijas pilsētā Heraklionā. Eiropas čempionātā Latvijas komandas pretinieki C grupas turnīrā būs Izraēlas, Ukrainas un Lietuvas basketbolisti. Astotdaļfinālā būs jāspēlē ar kādu no D grupas komandām (Spānija, Serbija, Slovēnija, Itālija).

Savainojumu dēļ U20 izlasē nevar spēlēt 1997. gadā dzimušie Kārlis Siliņš, kā arī 1998. gadā dzimušie Kristers Zoriks, Kārlis Garoza un Niks Jansons. Mācību dēļ nespēlē Zigmārs Raimo (1997), kluba iebildumu dēļ ierindā nav Džeika Krūmiņa (1997), Rodiona Kuruca (1998). Nezināmu iemeslu dēļ uz treniņiem neieradās Roberts Dembskis (1998). Turcijas turnīra laikā potīti nopietni savainoja Artūrs Strautiņš (1998).

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!