Logo

Bagatskis: Ja gribam spēlēt Rio, nav nozīmes šķirot pretiniekus

Bagatskis: Ja gribam spēlēt Rio, nav nozīmes šķirot pretiniekus

Valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis:

“Nav sliktākais variants. Jā, Serbijas reputācija ir iespaidīga, bet, ja reiz gribam nopietni pacīnīties par ceļazīmi uz Rio spēlēm, ir jābūt gataviem uzvarēt kādu Eiropas elites komandu.

Ar pirmajiem pretiniekiem Japānas izlasi nekad neesam spēlējuši, bet no kolēģiem informācijas netrūkst. Sagaidīsim ļoti ātru spēli ar daudziem trīspunktniekiem. Auguma pārsvars būs mūsu pusē, bet to vajadzēs prast izmantot.

Par Čehijas izlasi iespaidi ir pavisam svaigi un pretiniekiem nav rezervē trumpju, kas mūs varētu pārsteigt. Mums tādi ir – ja izdosies sastāvā iesaistīt spēlētājus, kuri dažādu iemeslu dēļ pērnvasar nebija komandā. Eiropas čempionātā ar čehiem aizvadījām divas ļoti atšķirīgas spēles. Pirmajā izdevās pretiniekus taktiski “piemānīt” un izmantot viņu vājās vietas. Otrajai spēlei čehi bija saglabājuši vairāk fizisko un psiholoģisko spēku. Viņiem ir divi ļoti spilgti un meistarīgi līderi – Tomašs Satoranskis un Jans Veselijs, kuru iespējas labi zinām. Ja ļausim viņiem ieskrieties, kā ļāvām Lillē – būs lielas problēmas.

Otrajā apakšgrupā sapulcējusies ļoti interesanta sabiedrība. Serbijas izlase savā laukumā, protams, ir galvenā favorīte, bet uz mājiniekiem gulsies milzīga atbildība. Serbu treneris Džordževičs pēdējā laikā regulāri sūdzējies, ka tiesneši darot pāri viņa komandai, un droši vien cer, ka mājās būs savādāk. No otras puses, gan Puertoriko, gan Angola ir vērā ņemams spēks. Iespējami dažādi pavērsieni, bet, ja Serbija tiks līdz izšķirošajai spēlei, Belgradas Arēnā tie būs milzīgi svētki. Gribētos tajos piedalīties – ir iespēja paveikt labu darbiņu. Pat labāku, nekā izdevās Eiropas čempionātā.

Pretiniekus, protams, pētīsim, bet, atkārtošos, svarīgāk būs pašiem kvalitatīvi sagatavoties, katram nospēlēt par visiem 100 procentiem un dažiem pat vēl labāk. Ceru, ka beidzot varēsim spēlēt iespējami labākajā sastāvā.

Plāns jau ir skaidrs – kopā pulcēsimies jūnija pirmajās dienās, protams, ņemot vērā spēlētāju aizņemtību izslēgšanas turnīros savos klubos. Noderētu 6-7 pārbaudes spēles.

Ar Čehijas izlasi Latvijas komanda līdz šim spēlējusi astoņas reizes, no kurām uzvarējusi četros mačos. Pēdējo reizi darīšana bija EuroBasket2015 turnīrā – grupas spēlē Rīgā latvieši uzvarēja ar 72:65, bet cīņā par 7.vietu zaudēja ar 70:97.

Ar Japānas izlasi, kas Āzijas čempionātā ierindojās 4.vietā, Latvijas vīriešu valstsvienība līdz šim nav spēlējusi.

Olimpiskā kvalifikācija

Belgrada4.-9.jūlijs
SerbijaJapāna
AngolaČehija
PuertorikoLatvija
Manila5.-10.jūlijs
TurcijaFrancija
SenegālaJaunzēlande
KanādaFilipīnas
Turīna4.-9.jūlijs
GrieķijaTunisija
MeksikaHorvātija
IrānaItālija

Olimpisko spēļu dalībnieki

Riodežaneiro6.-21.augusts
RīkotājiBrazīlija
Pasaules kaussASV
Okeānijas čempionātsAustrālija
AfroBasketNigērija
Amerikas čempionātsArgentīna, Venecuēla
EuroBasketSpānija, Lietuva
Āzijas čempionātsĶīna
Kvalifikācijas uzvarētāji3

Seko un uzzini pirmais:

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!