Logo

Bagatskis: “Porziņģa līdzdalība palīdzēs citiem spēlētājiem un komandai kļūt labākiem”

Bagatskis: “Porziņģa līdzdalība palīdzēs citiem spēlētājiem un komandai kļūt labākiem”

Kristapa Porziņģa apņēmību pārstāvēt Latviju 2017. gada Eiropas basketbola čempionāta finālturnīrā valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis nosauca par lielisku ziņu Latvijai un brīdinājuma zvanu konkurentiem. “Kristapa līdzdalība būtiski ietekmēs Latvijas komandas spēli. Ne jau velti citu izlašu treneri sezonas laikā man bieži jautājuši par viņa plāniem. Porziņģis pastiprinās mūsu spēli soda laukumā un palīdzēs atraisīt rokas “mazajiem”, palīdzot citiem spēlētājiem un komandai kļūt labākiem.” 

Liepājas Olimpiskajā centrā notikušajā preses konferencē Kristaps Porziņģis apstiprināja, ka vēlas valstsvienības sastāvā piedalīties Eiropas 2017. gada čempionāta finālturnīrā Stambulā. “Zināju, ka gribu spēlēt un, kad sezona bija beigusies un ar veselību viss vairāk vai mazāk bija kārtībā, pieņemt pozitīvu lēmumu bija samērā vienkārši. Vasara ir gara – pagūšu gan atpūsties, gan pastrādāt, lai kārtīgi sagatavoties karjeras turpinājumam izlasē un klubā,” teica Kristaps.

Treneris Bagatskis uzsver, ka pozitīvā ziņa viņam nav bijusi pārsteigums. “Kristaps arī iepriekš paudis vēlmi spēlēt valstsvienībā, un esmu priecīgs, ka tagad tas notiks. Ar nepacietību gaidu 17. jūliju, kad valstsvienība sāks gatavoties Eiropas čempionātam.”

NBA spēlētāju līdzdalību FIBA rīkotajās sacensībās reglamentē īpaši noteikumi. Par visām tā niansēm Kristaps nebija informēts pilnīgi precīzi, bet uzsvēra, ka negatavojas sīki uzskaitīt visas treniņos pavadītās dienas. “Vienīgais izņēmums būs apmēram nedēļu ilga vizīte Āfrikā, kas no 29. jūlija līdz 6. augustam notiks pēc NBA iniciatīvas. Esmu pārliecināts, ka tas neatsauksies uz gatavību čempionātam. Pārējā laikā plānoju būt kopā ar izlasi.”

Uz jautājumu par iespējamo lomu izlasē Kristaps atbildēja, ka no atbildības nebaidās, bet, tā kā ar treneri un lielāko daļu izlases spēlētāju iepriekš kopā nav strādājis, būs vajadzīgs laiks, lai saspēlētos. “Uzreiz viss nebūs ideāli, bet, ieguldot darbu, visam vajadzētu būt kārtībā.  Zinu, ka Eiropas čempionātā mums būs supersarežģīta grupa, un pastaiga nebūs ne pret serbiem, turkiem un krieviem, ne beļģiem un britiem. Kad čempionāts nāks tuvāk, redzēsim, cik stipri esam, un tad varēsim nospraust konkrētākus mērķus.”

Arī Ainars Bagatskis uzsver kvalitatīva sagatavošanās procesa izšķirošo nozīmi. “Smags darbs, pilnīga pašatdeve treniņzālē un laukumā, kā arī spēja savu ego pakļaut komandas interesēm, to pavisam neapzaudējot – šie principi deva rezultātu iepriekšējos gados, kad no 22. vietas Eiropā uzkāpām līdz astotajai un no tiem neatkāpsimies arī šoreiz. Kristapa līdzdalība pastiprinās gan Latvijas komandas uzbrukumu, gan aizsardzību. Mūsu, treneru, uzdevums tagad būs atrast optimālu spēles zīmējumu, lai pēc iespējas labāk izmantotu viņa meistarības īpatnības.”

Treneris uzsver, ka valstsvienības sastāvā Porziņģis varētu spēlēt mazliet savādāk nekā “Knicks” sastāvā, darbojoties tuvāk grozam. Taču nianses vēl jāizrunā un jāslīpē treniņos. “Basketbola lietas pārrunāsim ar pašu Kristapu. Izstāstīšu savu redzējumu, uzklausīšu viņa domas. Esamu pārliecināts, ka atradīsim kopīgu valodu.”

Valstsvienības kandidātu sarakstu galvenais treneris sola publiskot maija beigās, treniņi sāksies 17. jūlijā.

Pārbaudes spēļu grafiks:

28. un 29. jūlijā Tamperē ar Somijas izlasi;

4.-5. augustā pārbaudes turnīrs Klaipēdā. Pusfinālā spēle ar Gruzijas izlasi (otrajā pārī Lietuva – Polija), nākamajā dienā spēle par 1. vai 3. vietu;

11. augustā Rīgā ar Polijas izlasi;

18.-20. augustā pārbaudes turnīrs Rīgā (18. augustā Lietuva – Rumānija, 19. augustā Latvija – Lietuva, 20. augustā Latvija – Rumānija).

24. un 25. augustā Rīgā ar Čehijas izlasi.

Eiropas čempionāta grupas turnīrā Latvijas komanda spēlēs ar Serbijas (1. septembrī), Beļģijas (2.), Lielbritānijas (4.), Krievijas (5.) un Turcijas (7.) izlasēm. Četras labākās komandas kvalificēsies izslēgšanas turnīram. D grupas komandas astotdaļfinālā spēlēs ar C grupas vienībām (Spānija, Čehija, Horvātija, Ungārija, Melnkalne, Rumānija).

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!