Logo

Bagatskis: Strādāsim, lai sasniegtu nākamo mērķi - Riodežaneiro

Bagatskis: Strādāsim, lai sasniegtu nākamo mērķi - Riodežaneiro

Kvalifikācijas turnīri notiks no 5 līdz 10.jūlijam.

Katra sešnieka komandas pirmajā posmā tiks sadalītas divos trijniekos, kuru ietvaros notiks apļa turnīri. Pa divām komandām no katra trijnieka kvalificēsies pusfinālam. Pusfināla spēļu uzvarētāji finālspēlē noskaidros olimpiskās ceļazīmes ieguvējus.

Valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis:

"Apsveicu visus Latvijas basketbola draugus, kuru atbalsts mums palīdzēja iekļūt Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā, sperot izšķirošo soli uz olimpisko kvalifikācijas turnīru. Tagad domāsim un strādāsim, lai tiektos pēc nākamā mērķa - ļoti gribas aizbraukt uz Rio spēlēm.

Grupu izloze būs svarīga, un, jau pēc nedēļas, kad zināsim pretiniekus, par mūsu izredzēm varēsim runāt konkrētāk. Bet, lai ko arī dabūsim pretiniekos, vislielākā nozīme, protams, būs mūsu pašu gatavībai - sastāvam un sagatavošanās darba kvalitātei."

Viens FIBA izpildkomitejas lēmums tomēr bijis pretrunā iepriekš sludinātajiem principiem - uz kvalifikācijas turnīru Libānas izlases vietā (5.vueta Āzijas čempionātā; pienācās Filipīnu atbrīvotā vieta) uzaicināta Turcijas izlase, pamatojoties uz tās augsto 8.vietu FIBA Pasaules rangu tabulā.

Kā tikt uz Riodežaneiro"2016?

 OS (12 komandas)Kvalifikācija (18)
RīkotājiBrazīlija 
Pasaules kaussASV 
Okeānijas čempionātsAustrālijaJaunzēlande
AfroBasketNigērijaAngola, Tunisija, Senegāla
Amerikas čempionātsArgentīna, VenecuēlaMeksika, Kanāda, Puertoriko
EuroBasketSpānija, LietuvaFrancija, Grieķija, Čehija
  Latvija, Horvātija
Āzijas čempionātsĶīnaIrāna, Japāna
FIBA rangu tabula Turcija
Kvalifikācijas rīkotāji Filipīnas, Serbija, Itālija

Olimpiskā kvalifikācijas turnīra dalībniekiem - arī Latvijas valstsvienībai - garantētas arī tiesības piedalīties Eiropas 2017.gada čempionāta finālturnīrā, kas risināsies Izraēlā, Rumānijā, Somijā un Turcijā. Latvijas komanda cīņā par Eiropas čempionāta medaļām piedalīsies 14.reizi, turklšt devīto reizi pēc kārtas.  

Līdz ar to jau zināmas 13 komandas, kuras atbrīvotas no EuroBasket2017 kvalifikācijas turnīra: Spānija, Lietuva, Francija, Serbija, Grieķija, Itālija, Čehija, Latvija, Horvātija, Izraēla, Rumānija, Somija un Turcija. Kvalifikācijas grupu izloze notiks piektdien, 22.janvārī.

Seko un uzzini pirmais:

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!