Logo

Dairis Bertāns: “Būtu ideāli pabeigt karjeru valstsvienībā ar trim lielajiem turnīriem pēc kārtas

Dairis Bertāns: “Būtu ideāli pabeigt karjeru valstsvienībā ar trim lielajiem turnīriem pēc kārtas

Lai noskaidrotu Latvijas vīriešu valstsvienības jaunāko laiku (1992-2020) spilgtākās personības 16 nominācijās, kas nav atrodamas statistikā, basket.lv veica anonīmu aptauju. Iesaistījās bijušie valstsvienības spēlētāji, treneri un menedžeri, kā arī žurnālisti.  

Apkopjot vairāk nekā 30 subjektīvus viedokļus, daudzās nominācijās izvirzījās izteikti līderi, bet citās domas dalījās tik ļoti, ka uzvarētājs noskaidrojās tikai par vienas balss tiesu. Tā noticis arī nominācijā “Enerģijas avots” jeb “Mr. Energizer”, pirmajā vietā ar nelielu pārsvaru izvirzoties Dairim Bertānam.

Stingri turoties pie šīs nominācijas pamatidejas, Dairim – vienam no valstsvienības stabilākajiem pamatspēkiem pēdējās desmit sezonās – te vajadzēja startēt ārpus konkursa. Jo papildus enerģijas lādiņš spēles gaitā tradicionāli tiek gaidīts no kāda tālāka rezervista, kura misija ir gādāt par pozitīvām emocijām laukuma malā, bet dažās laukumā pavadītajās minūtēs vai pat sekundēs ar īpašu aktivitāti pārsteigt pretiniekus un sapurināt savējos, līdzot panākt lūzumu cīņas gaitā. Tādā – epizodiska palīga – lomā Dairis Bertāns bijis tikai pašos savas valstsvienības spēlētāja karjeras pirmsākumos.

Bet, atmiņā pārcilājot dažādu paaudžu spēles un pārlūkojot citu apraujas dalībnieku nosauktos variantus, jāsecina, ka lielākā daļa “enerģijas avotu” meklējami daudz spēlējušo basketbolistu lokā. Jānis Blūms un Rihards Lomažs, Roberts Štelmahers un Artis Ate, Edmunds Valeiko un Rolands šmits, Aigars Zeidaks un Kristaps Janičenoks, Haralds Kārlis un Ronalds Zaķis, Artūrs Kurucs un Andrejs Gražulis – cienījama sabiedrība.

Kā tajā jūtas pats Dairis, kura vārds aptaujā figurējis arī citu nomināciju kontekstā – par to runājām “Basketstudijā 2+1”. Atcerējāmies spilgtākās spēles, izcīnītās uzvaras un nesasniegtos mērķus, izsekojān Latvijas vīriešu basketbola valstsvienības attīstības līkločiem pēdējo desmit gadu garumā un dzirdējām vēlmi kopā ar komandu piedalīties tuvāko gadu svarīgākajos turnīros.

 

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!