Logo

Dairis Bertāns: “Jāpieņem, ka kluba intereses šobrīd nav diskusijas temats”

Dairis Bertāns: “Jāpieņem, ka kluba intereses šobrīd nav diskusijas temats”

“Ja gribam un varam spēlēt klubos, kas piedalās Eiropas augstākā līmeņa turnīrā, nākas ņemt vērā klubu intereses un šosezon tas nozīmē, ka netiekam palīgā Latvijas izlasei,” “AX Olimpia Milan” un Latvijas valstsvienības aizsargs Dairis Bertāns norāda, ka daudzi Eiropas labākie basketbolisti pret savu gribu padarīti par FIBA un Eirolīgas konflikta ķīlniekiem.

Eirolīgas turnīra rīkotāji atteikušies ievērot Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) noteiktos izlašu spēļu “logus”. Eirolīgas kalendārā pauzes nav paredzētas. Kārtējās spēles notiks 22. februārī un 1. martā. Pa vidu – 23. un 26. februārī Latvijas valstsvienība Rīgā aizvadīs Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra spēles ar Ukrainas un Turcijas izlasēm. Gan Dairis, gan Eirolīgā spēlējošie Jānis Strēlnieks un Jānis Timma pieļāva, ka varētu ierasties Rīgā un bija gatavi doties laukumā taisnā ceļā no lidostas, taču klubi šādu spēlētāju brīvprātīgo papildus slodzi nav akceptējuši.

“Mūsu kluba ģenerālmenedžeris mani pārtrauca pusvārdā, pasakot, ka kluba pozīcija nav mainījusies – sezonas laikā spēlētājiem jākoncentrējas pienākumiem pret saviem darba devējiem. Principā viņus var saprast. Katram klubam ir savi mērķi un uzdevumi. Jā, mums vairs nav reālu izredžu iekļūt Eirolīgas izslēgšanas turnīrā, bet ir svarīgi ierindoties pēc iespējas augstākā vietā, lai nosargātu A licenci. Jāpieņem, ka kluba intereses šobrīd nav diskusijas temats.”

Dairis noprot, ka sava nozīme ir arī klubu savstarpējai solidaritātei. Tiesa, novembrī bija vairāki izņēmumi, un arī Milānas klubs palaida uz Itālijas izlasi spēlētājus, kuri Eirolīgā tikpat kā nespēlē. Taču latvieša sakarā nekādas kompromisa iespējas nav bijušas.

“Turēšu īkšķus par puišiem. Novembrī bija jūtams, ka daži nepaguva apgūt savu jauno lomu. Pirmā spēle Turcijā bija diezgan stresaina, arī Rīgā pret zviedriem pirmais puslaiks pagāja, kamēr puiši tika galā ar uztraukumu. Tagad jābūt labāk. Par nākamo spēļu posmu vasarā nekādu jautājumu nevar būt – noteikti palīdzēšu. Itālijā čempionāts beidzas jūnija vidū – pagūšu tikt uz izlases spēlēm un ar sportisko formu arī viss būs kārtībā,” Dairis cer dot savu ieguldījumu, lai komanda pārvarētu kvalifikācijas barjeru ceļā uz 2019. gada Pasaules kausa izcīņas finālturnīru.

Dairis Bertāns Latvijas valstsvienības sastāvā debitēja 2010. gadā. Aizvadījis spēles 105, pārstāvējis valsti četros Eiropas čempionātu finālturnīros un olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!