Logo

EuroBasket2017: kvalifikācijas turnīrā iezīmējušies favorīti

EuroBasket2017: kvalifikācijas turnīrā iezīmējušies favorīti

Eiropas 2017. gada čempionāta kvalifikācijas turnīrā beigušās pirmā apļa spēles. 27 valstu komandas līdz 17. septembrim kvalifikācijas turnīrā cīnās par 11 ceļazīmēm uz EuroBasket2017 finālturnīru, kas nākamgad septembrī notiks Helsinkos, Telavivā, Klužā-Napokā un Stambulā. Finālturnīrā vietas jau garantētas 13 komandām – turnīra rīkotājvalstīm, kā arī Riodežaneiro olimpisko spēļu un olimpisko kvalifikācijas turnīru dalībniecēm. Arī Latvijas valstsvienībai.

Ceļazīmes uz finālturnīru saņems visu grupu uzvarētāji, kā arī četras labākās starp otro vietu ieguvējām (salīdzinot 2. vietu ieguvēju bilanci, vērā tiks ņemt rezultāti, kas sasniegti spēlēs katras grupas pirmā trijnieka ietvaros). Ja kvalifikācijas turnīrs jau būtu finišējis, uz finālturnīru dotos grupu līderi, kā arī Gruzijas (1-1; +29), Igaunijas (1-1; +5), Ukrainas (1-1; +3) un Austrijas (1-1; +1) izlases, bet mājās paliktu Lielbritānija (1-1; -2), Islande (1-1; -4) un Bosnija (1-1; -26).

A grupa: Beļģija 3-0, Islande 2-1, Kipra 1-2, Šveice 0-3.

Priekšgalā izvirzījušās EuroBasket2015 dalībnieces, kuru savstarpējā spēlē Beļģija savā laukumā uzvarēja Islandi ar 80:65. Islandiešu izredzes otro reizi pēc kārtas tikt uz finālturnīru palielina izbraukumā gūtais panākums pār Kipras vienību (75:64) – otrajā aplī ar stiprākajiem konkurentiem jāspēlē savā laukumā.

B grupa: Vācija 2-1, Austrija 2-1, Nīderlande 2-1, Dānija 0-3.

Nominālajiem favorītiem vāciešiem pēc paaudžu maiņas klājas grūti. Izbraukumā Austrijā izdevās izglābties tikai pēdējā ceturtdaļā (no 42:53 līdz 61:59), bet sekoja zaudējums Nīderlandei savā laukumā (71:75). Interesanti, ka trīs favorītu savstarpējos mačos uzvarējuši viesi – bijušā Latvijas (arī Lietuvas) valstsvienības galvenā trenera Kēstuša Kemzūras vadītā Austrijas komanda bija pārāka Nīderlandē ar 75:72. Otrais aplis sola trīs ļoti intriģējošas spēles ar augstu likmi. Proti, ļoti iespējams, ka no šīs grupas uz finālturnīru brauks tikai uzvarētāji, jo otrās vietas ieguvējiem būs grūti nodrošināt tik labu bilanci, lai konkurētu ar citu grupu viceuzvarētājiem.

C grupa: Krievija 2-0, Bosnija un Hercegovina 1-1, Zviedrija 0-2.

 

Krievijas izlases 1. vieta šķiet stabilāka par stabilu: +29 pret Bosniju un uzvara izbraukumā Zviedrijā. Bosniešiem otrais aplis nebūs viegls – savā laukumā jāuzņem līderus krievus un jābrauc ciemos pie zviedriem. Piedevām, lai tiktu uz finālturnīru, vajadzīgas divas uzvaras, jo -26 nesola neko labu, ja bilance būs 2-2 un tiks salīdzināta grozu starpība ar citu grupu komandām.

D grupa: Polija 3-0, Igaunija 2-1, Baltkrievija 1-2, Portugāle 0-3.

Poļi droši pretendē uz pirmo vietu, lai arī otrajā aplī vēl jābrauc uz Portugāli un Igauniju (pirmajā mačā 78:64). Igauņu izredzes lielā mērā atkarīgas no sestdienas spēles Minskā ar Baltkrieviju (Tallinā bija 81:62). Ja izdosies uzvarēt, būs reāli sasniedzams otrais finālturnīrs pēc kārtas.

E grupa: Slovēnija 3-0, Ukraina 2-1, Bulgārija 1-2, Kosova.

Pagaidām bez pārsteigumiem, tiesa, favorītiem uzvaras nākušas pasmagi – Slovēnijai izbraukumā Bulgārijā 83:78, savā laukumā pret Ukrainu 84:77, bet Ukrainai mājās pret Bulgāriju 79:69.

F grupa: Melnkalne 3-0, Gruzija 2-1, Slovākija 1-2, Albānija 0-3.

Līderu duets pārliecinoši pārāks par atpalicējiem, bet savstarpējā spēlē Gruzijas komanda Tbilisi piedzīvoja nepatīkamu zaudējumu ar 74:76. Tiesa, pat ja neveiksies arī atbildes spēle, gruzīniem ir reālas izredzes kvalificēties arī no 2. vietas (punktu starpība pagaidām +29).

G grupa: Ungārija 3-0,  Lielbritānija 2-1, Maķedonija 1-2, Luksemburga 0-3.

Pēdējo četru finālturnīru dalībnieki maķedonieši nokļuvuši neapskaužamā situācijā – zaudēts izbraukumā Lielbritānijā (79:96) un savā laukumā Ungārijai (66:76). Tieši ungāri kļuvuši par galvenajiem favorītiem šajā grupā (96:77 pār Lielbritāniju).

Tiesības spēlēt EuroBasket2017 finālturnīrā jau ir 13 komandām:

olimpiskā turnīra dalībniecēm – Serbijai, Spānijai, Lietuvai, Francijai, Horvātijai;

olimpiskā kvalifikācijas turnīra dalībniecēm – Itālijai, Grieķijai, Latvijai, Čehijai;

EuroBasket2017 rīkotājvalstīm – Turcijai, Izraēlai, Somijai, Rumānijai.

EuroBasket2017 finālturnīrs risināsies pēc pērn izmantotas sistēmas, taču priekšsacīkstēs spēļu grafiks būs izretināts. No 31. augusta līdz 7. septembrim četrās valstīs tiks izspēlēti četri grupu turnīri ar sešu komandu līdzdalību. Pa četrām labākajām komandām dosies uz finālspēlēm Stambulā. 9. un 10. septembrī notiks astotdaļfināla mači, 12. un 13. septembrī – ceturtdaļfināli, 14. un 15. septembrī – pusfināli, 17. septembrī – finālspēle.

Pirmo reizi pēdējo 30 gadu laikā EuroBasket tiks izcīnītas tikai tituls un trīs medaļu komplekti, bet netiks dalītas ceļazīmes uz Pasaules kausa izcīņu vai olimpiskajām spēlēm.

2017. gada novembrī sāksies Pasaules kausa’2019 kvalifikācijas spēles, kuru norisei divu sezonu laikā izbrīvēti seši “logi” klubu sacensību kalendārā. Divpakāpju sacensībās Eiropas komandas sadalīs 12 ceļazīmes uz Ķīnu – vairāk, nekā Eiropai ticis jebkad iepriekš, turklāt bez kādām Wild card dalīšanām par lielu naudu. Savukārt Pasaules kausa izcīņas turnīrā tiks noskaidrotas komandas, kuras piedalīsies Tokijas olimpiskajās spēlēs un olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā.

Seko un uzzini pirmais:

 

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!