Logo

FIBA ģenerālsekretārs: gribam nostiprināt FIBA reitinga nozīmi

FIBA ģenerālsekretārs: gribam nostiprināt FIBA reitinga nozīmi

Eiropas sieviešu čempionāta laikā Rīgā viesojas Starptautiskās Basketbola federācijas ģenerālsekretārs Andreass Zagklis, kurš komentēja FIBA izpildkomitejas lēmumu saistībā ar olimpiskā turnīra kvalifikācijas turnīra dalībnieku atlases kārtību.

Andreass Zagklis uzsvēra, ka olimpiskā turnīra un olimpiskā kvalifikācijas turnīra rīkošana ir FIBA izpildkomitejas atbildība, sadarbībā ar Starptautisko Olimpisko komiteju. Uzklausīti FIBA zonu priekšlikumi (FIBA Eiropas nodaļas valde iepriekš bija lēmusi, ka Eiropai atvēlētās divas papildus vietas tiks dalītas saskaņā ar Pasaules kausa kvalifikācijā sasniegtajiem rezultātiem, kas Latvijas valstsvienībai bija labākie starp komandām, kuras nespēlēs finālturnīrā). Tomēr, pieņemot galīgo lēmumu, FIBA izpildkomiteja kā galveno kritēriju noteikusi valstu vietu FIBA reitingā, nepieļaujot atšķirības dažādās FIBA zonās.

“FIBA reitinga nozīmes palielināšana ir mūsu stratēģija,” uzsvēra FIBA ģenerālsekretārs. Šogad pirmo reizi reitings bijis vienīgais kritērijs, veicot Pasaules kausa izcīņas grupu izlozi un FIBA vadība noskaņota saglabāt šo kārtību, nepieļaujot atgriešanos pie iepriekš kritizētās īpašo ielūgumu (wild card) izmantošanas.  

FIBA reitingu rēķina pēc īpašas formulas, ņemot vērā valstsvienību rezultātus oficiālajos turnīros pēdējos astoņos gados. Olimpiskā kvalifikācijas turnīra dalībniekus noteiks 2019. gada septembra vidū, tūlīt pēc Pasaules kausa izcīņas. Patlaban no komandām, kuras nespēlēs PK finālturnīrā, FIBA reitingā augstāk par Latviju ir Horvātija un Slovēnija.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!