Logo

FIBA Pasaules kauss’2023: 1. posmā ar jaudīgo Serbiju un "viltīgajām" Beļģiju un Slovākiju

FIBA Pasaules kauss’2023: 1. posmā ar jaudīgo Serbiju un

FIBA 2023. gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas pirmā posma A grupas turnīrā Latvijas vīriešu valstsvienības pretinieces būs Serbijas, Beļģijas un Slovākijas izlases. Pēc divu apļu turnīra trīs labākās komandas, ņemot līdzi visus punktus, turpinās cīņu otrā posma turnīrā, sacenšoties ar B grupas trim labākajām komandām (Grieķija, Turcija, Lielbritānija, Baltkrievija). Trīs labākās komandas iegūs tiesības startēt finālturnīrā, kas 2023. gada septembrī notiks Japānā, Indonēzijā un Filipīnās.

Pirmā posma mači paredzēti trijos “logos”, spēlējot mājās un izbraukumā. Turnīrs sāksies 2021. gada 25. novembrī, kad latviešiem izbraukumā jāspēlē ar Serbiju. 29. novembrī Rīgā jāuzņem Slovākijas vienība. Februārī Latvijas komanda divreiz spēlēs ar Beļģijas izlasi (25. februārī izbraukumā, 28. februārī Rīgā), 30. jūnijā Rīgā ar Serbiju, 3. jūlijā izbraukumā Slovākijā.

Latvijas valstsvienībai ar pretiniekiem pirmā posma turnīrā līdz šim bijusi dažāda bilance. Serbijas izlasi nav izdevies uzvarēt ne reizi (0-8, tai skaitā FIBA turnīros 0-3). Pēdējās divas neveiksmes piedzīvotas Eiropas čempionātu finālturnīros 2013. gadā (71:80) un 2017. gadā (82:92).

Ar Beļģijas izlasi spēlēts tikai trijos pēdējos Eiropas čempionātos – 2013. gadā 56:60, 2015. gadā 78:67, 2017. gadā 92:64.

Slovākijas izlase pieveikta visās sešās spēlēs, tai skaitā pa divām reizēm 2001. un 2015. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīros. Pēdējais panākums gūts pirms mēneša pārbaudes spēlē Valmierā (91:84).

Latvijas vīriešu valstsvienības galvenais treneris Luka Banki:

“Izloze mums sagādājusi ļoti spēcīgu grupu, kurā īpaši izceļas mūsu pretiniece atklāšanas spēlē – jaudīgā Serbijas izlase. Turklāt vēl tādas viltīgas komandas kā Beļģija un Slovākija.

Sacensību formāts no komandām pieprasa kvalitatīvu sniegumu ilgā laika posmā, ko ietekmēs daudz dažādu faktoru. Esmu pārliecināts, ka kopā ar saviem palīgiem mēs izveidosim konkurētspējīgu komandu. Jau priekškvalifikācijas turnīrā pierādījām, ka mums ir stabils pamats ambīcijām un nākotnes veidošanai.

Gatavosimies sešām atbildīgajām spēlēm ar stingru apņēmību izcīnīt tik daudz uzvaru, lai varētu turpināt mūsu ceļu nākamajā sacensību posmā.

Mūsu zeme, Latvija!”

Otrajā kārtā A un B kvartetu komandas apvienosies I grupā, C un D – J grupā, E un F – K grupā, G un H – L grupā. 2022. gada augustā un novembrī, kā arī 2023. gada februārī katra komanda aizvadīs vēl pa sešām spēlēm ar kaimiņu grupas vienībām. Pa trim labākajām katras grupas komandām iegūs tiesības spēlēt finālturnīrā.

Kvalifikācijas turnīrs vienlaikus risināsies vēl trijās FIBA zonās. Amerikas zonā 16 komandas cīnīsies par 7 ceļazīmēm, Āfrikā 16 komandas – par 5 ceļazīmēm, Āzijā un Okeānijā 16 komandas – par 6 ceļazīmēm (spēlēs arī rīkotājvalstu Japānas un Filipīnu komandas, kurām garantētas tiesības spēlēt finālturnīrā; Indonēzija saņems automātisko ceļazīmi, ja 2022. gada jūlijā paredzētajā Āzijas kausa izcīņā iekļūs labāko astoņniekā). 

PK2023 kvalifikācija, Eiropas zona - 1. posms

A grupa B grupa C grupa D grupa
Serbija  Baltkrievija  Horvātija  Izraēla 
Slovākija  Lielbritānija  Zviedrija  Vācija 
Beļģija  Grieķija  Somija  Igaunija 
Latvija  Turcija  Slovēnija  Polija 
E grupa F grupa G grupa H grupa
Francija  Bosnija  Gruzija  Krievija 
Portugāle  Lietuva  Ziemeļmaķedonija  Nīderlande 
Ungārija  Bulgārija  Spānija  Islande 
Melnkalne  Čehija  Ukraina  Itālija 

FIBA Pasaules kauss'2023

Kvota Dalībnieki
Rīkotāji Filipīnas
Rīkotāji Japāna
Amerika 7 komandas
Āfrika 5 komandas
Āzija & Okeānija 6 komandas*
Eiropa 12 komandas

* Viena vieta no šīs kvotas tiks garantēta rīkotājvalstij Indonēzijai, ja komanda 2022. gada vasarā Āzijas kausa izcīņā iekļūs labāko astoņniekā.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!