Logo

Latvijas valstsvienības pakāpjas FIBA rangu tabulā

Latvijas valstsvienības pakāpjas FIBA rangu tabulā

Starptautiskās Basketbola federācijas veidotajā nacionālo valstsvienību rangu tabulā, kurā ņem vērā astoņos pēdējos gados sasniegtos rezultātus, Latvijas vīriešu valstsvienība pakāpusies uz 18. vietu, sieviešu valstsvienība – uz 26. vietu pasaulē.

Vīriešu valstsvienību rangu tabulu FIBA sākusi veidot pēc jauniem principiem, ņemot vērā katras aizvadītās spēles rezultātu. Ar koeficientu rēķināšanas sistēmu un pilnu rangu tabulu var iepazīties šeit.

Latvijas komanda pēc EuroBasket2017, kurā septiņās spēlēs tika izcīnītas piecas uzvaras un ieņemta 5. vieta, no 35. vietas pasaulē pakāpusies uz 18. vietu (11. vietu Eiropā). Līderes ir ASV, Spānija un Serbija. Eiropas čempionvienība Slovēnija no 12. vietas pakāpusies uz 7. pozīciju, Lietuva no 5.vietas atkāpusies uz 6.

Sieviešu valstsvienībām rangu tabula pagaidām tiek veidota pēc iepriekšējiem principiem, ņemot vērā lielajos turnīros – pasaules un zonu čempionātos – izcīnītās vietas pēdējos astoņos gados. Latvijas sieviešu valstsvienība, kas Eiropas čempionātā finišēja 6.vietā un izcīnīja ceļazīmi uz Pasaules kausa izcīņu, par vienu vietu uzlabojusi pozīciju un ieņem 26.vietu pasaulē (12. vieta Eiropā). Līderes ir ASV, Spānijas un Francijas izlases.

Sieviešu rangu tabula

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!