Logo

LBS izskatīs iespēju rīkot Eiropas čempionātu kvalifikācijas spēļu sabraukumus (papildināts)

LBS izskatīs iespēju rīkot Eiropas čempionātu kvalifikācijas spēļu sabraukumus (papildināts)

Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) izpildkomiteja, rūpējoties par spēlētāju, treneru un tiesnešu veselību un drošību, kā arī ņemot vērā FIBA Medicīnas un Sacensību komisijas  viedokļus, saistībā ar 2020. gada novembrī un 2021. gada februārī paredzētajām FIBA zonu kausau izcīņu kvalifikācijas spēlēm nolēmusi:

  • Visas spēles abos “logos” tiks organizētas sabraukumos, nevis pēc principa mājas – izbraukums, atbilstoši FOIBA veselības protokolam (ieskaitot Covid-19 testus un kontrolētu ieeju sacensību norises vietu drošības zonās);
  • Katrā sabraukumā piedalīsies 4 vai 8 komandas (viena vai divas grupas). Rīkotājus noteiks FIBA zonu ietvaros.

Lēmums pagaidām attiecas tikai uz FIBA zonu kausu izcīņām (tai skaitā Eiropas čempionātu) vīriešu komandām. FIBA izpildkomiteja turpina analizēt situāciju un gatavot lēmumu saistībā ar sieviešu turnīriem,

FIBA Europe vadība tuvākajā laikā izstrādās medicīnas protokolu un noteikumus sabraukumu organizētājiem (licences maksa netiks paredzēta). Ņemot vērā FIBA zonu valžu ieteikumus FIBA izpildkomiteja 6. novembrī pieņems lēmumu, kurās grupās spēles notiks novembrī, un kurās grupās tiks izmantots plāns B, novembra spēles pārceļot uz 2021. gada februāri, bet februāra spēles - uz jūniju. Eiropas čempionāta finālturnīrs jau iepriekš tika pārcelts no 2021. gada septembra uz 2022. gada septembri.

Latvijas Basketbola savienības ģenerālsekretārs Kaspars Cipruss: “Ņemot vērā pandēmijas izraisītos sarežģījumus visā pasaulē un atšķirīgo situāciju dažādās valstīs, līdz šim bija liela neskaidrība par spēļu norisi. FIBA lēmums atvieglos valstsvienību darba plānošanu. Iepazīsimies ar FIBA noteikumiem sabraukumu rīkošanai un nopietni izvērtēsim iespēju spēles sarīkot Latvijā.”

Vīriešu valstsvienībai novembrī bija paredzētas spēles izbraukumā Grieķijā un Bosnijā, bet februārī vajadzētu uzņemt Bulgārijas un Grieķijas izlases. Pēc divām kārtām Grieķijai ir 2 uzvaras, Bosnijai un Bulgārijai pa 1, bet Latvijas komanda sākusi ar diviem zaudējumiem. Finālturnīram kvalificēsies grupas trīs labākās komandas.

Latvijas sieviešu valstsvienībai novembrī bija paredzētas izbraukuma spēles Vācijā un Horvātijā, bet februārī savā laukumā būtu jāspēlē ar Ziemeļmaķedoniju un Vāciju. Pēc divām kārtām I grupā Horvātijas izlasei ir 2 uzvaras, Latvijai un Vācijai pa 1. Finālturnīram, kas paredzēts 2021. gada jūnijā Spānijā un Francijā, kvalificēsies deviņu grupu uzvarētājas un piecas labākās otro vietu ieguvējas.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!