Logo

LBS valde valstsvienības galveno treneri apstiprinās 1. augustā

LBS valde valstsvienības galveno treneri apstiprinās 1. augustā

Latvijas Basketbola savienības valde uzklausīja vīriešu valstsvienības ģenerālmenedžera Artūra Štālberga informāciju par pretendentiem uz valstsvienības galvenā trenera amatu. Galīgais lēmums tiks pieņemts LBS valdes nākamajā sēdē 1. augustā.

Vīriešu valstsvienības ģenerālmenedžeris Artūrs Štālbergs:

“Izvērtējot potenciālo vīriešu valstsvienības vadītāju kandidatūras, izvēli ietekmēja gan profesionālā reputācija, gan klubu nostāja, gan finansiālie faktori. Apspriešanai LBS valdē konceptuāli vēlējos virzīt divus pretendentus – vienu latviešu treneri un vienu ārzemju speciālistu. Starp ārzemniekiem favorīts bija itāliešu speciālists Andrea Trinkjēri, diemžēl vakar noskaidrojās, ka kluba iebildumu dēļ viņš tomēr nevar pieņemt Latvijas piedāvājumu. Manā sarakstā otrais starp ārzemniekiem ir turku speciālists Oktajs Mahmuti, kuru kopā ar Robertu Štelmaheru izvirzīju valdes izvērtēšanai.”

Latvijas Basketbola savienības prezidents Valdis Voins:

“Valstsvienības ģenerālmenedžerim izdevies īsā laikā apzināt vairākus cienīgus pretendentus uz valstsvienības vadītāja amatu. Process bijis un ir sarežģīts, turklāt tā gaitā kandidātu sarakstā notika straujas izmaiņas. Šodien valde iepazinās ar ģenerālmenedžera informāciju par diviem galvenajiem pretendentiem, no kuriem viens – Roberts Štelmahers – Latvijā ir krietni labāk pazīstams nekā otrs. Ņemot vērā lēmuma nozīmi, būtu pārsteidzīgi izšķirties, pamatojoties tikai uz CV atrodamiem faktiem. Nedēļas laikā apkoposim papildus informāciju un pieņemsim atbildīgu lēmumu.”

Roberts Štelmahers (45) galvenā trenera amatā bijis trīskārtējs Latvijas čempions (ar BK “Ventspils” 2014. un 2018. gadā, ar “Valmiera/ORDO” 2016. gadā), kā arī Latvijas – Igaunijas līgas čempions (2019). Strādājis Lietuvā un Polijā, kopš 2019. gada jūlija – Tallinas “Kalev/Cramo” galvenais treneris.

Oktajs Mahmuti (51) galvenā trenera amatā bijis četrkārtējs Turcijas čempions (ar “EFES Pilsen” 2002-2005), četrkārtējs Turcijas kausa ieguvējs (ar “EFES Pilsen” 2001, 2002, 2006, 2007), atzīts par Eiropas kausa labāko treneri (2009). Vadījis Trevīzo “Benetton” (2007-2009), Stambulas “Galatasaray” (2010-2012, 2017-2018), “Anadolu EFES” (2012-2013), “Darussafaka” (2014-2016).

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!