Logo

LBS valde vīriešu valstsvienības galvenā trenera amatā apstiprinājusi Luku Banki

LBS valde vīriešu valstsvienības galvenā trenera amatā apstiprinājusi Luku Banki

55 gadus vecais itāļu speciālists Luka Banki kļuvis par Latvijas vīriešu valstsvienības 14. galveno treneri kopš neatkarības atjaunošanas. Tuvākais pārbaudījums – augustā paredzētais starts 2023. gada Pasaules kausa izcīņas priekškvalifikācijas turnīrā. Līgums tiks noslēgts līdz 2023. gada Pasaules kausa izcīņas cikla beigām, ar iespējām to pārtraukt, ja Latvijas komanda nekvalificējas nākamajam sacensību posmam. Iepriekš L. Banki kandidatūru atbalstīja LBS Treneru komisija.

Paredzams, ka Luka Banki Latvijā pirmo reizi ieradīsies pēc Lieldienām Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas finālturnīra laikā, kad paredzēta līguma parakstīšana, kā arī preses konference un individuāla tikšanās ar mediju pārstāvjiem.

Profesionālās darbības pamatprincipi, pieredzi un priekšstati par Latvijas basketbolu – ieskats L. Banki sarunā ar LBS Treneru komisijas pārstāvjiem.

PAR MOTIVĀCIJU TRENĒT LATVIJAS VALSTSVIENĪBU. Jau pirms sākās sarunas par manu iespējamo darbu Latvijā, zināju, ka Latvijai ir stipras basketbola tradīcijas, labi rezultāti pieaugušo un jauniešu sacensībās, kā arī daudz labu spēlētāju gan NBA, gan labos Eiropas klubos. Šis ir īpašs brīdis Latvijas basketbolam, jo netikāt uz Eiropas čempionāta finālturnīru. Tas ir signāls par problēmām, bet tas ir labs brīdis darbam. Daudzi vēlas revanšēties, daudzi vēlas spert soli uz priekšu. Mana līdzšinējā karjera un uzkrātā pieredze ļauj domāt, ka varu palīdzēt apvienot spēkus.

PAR LIELĀKAJIEM RISKIEM. Protams, tādi  ir. Pirmkārt, valodas barjera – nedomāju, ka ātri iemācīšos runāt latviski. Tomēr ļoti daudziem Latvijas spēlētājiem ir jau pieredze strādāt ar ārzemju treneriem un šo barjeru kopā pārvarēsim. Otrkārt, ierobežots laiks. Klubā ir iespēja izlabot kļūdas, nacionālo izlašu turnīros katrai spēlei ir milzīga nozīme, tāpēc kļūdu skaits jāsamazina. Potenciālās problēmas jāparedz un jānovērš iepriekš. Tāpēc milzīga nozīme ir visam treneru komandas darbam.

PAR SPORTISKAJĀM AMBĪCIJĀM. Mana galvenā ambīcija – kļūt labākam speciālistam ar katru dienu.

PAR PIEREDZI NBA G LĪGĀ. Savos 55 gados neesmu pārstājis mācīties. Longailendas komandas galvenajam trenerim ir tikai 35 gadi, bet uzzināju daudz interesanta.

PAR NEVEIKSMI KRASNODARAS KLUBĀ.  Tā bija mana sliktākā pieredze basketbolā. Sīkāk analizēt nebūtu korekti, jo jūs dzirdētu tikai manu viedokli. Savas kļūdas esmu sapratis un neatkārtošu.

PAR LATVIJAS VALSTSVIENĪBAS POTENCIĀLU. Pieejai jābūt reālistiskai: mans uzdevums ir, darbu pabeidzot, komandu atstāt labākā pozīcijā. Uz priekšu jāiet soli pa solim – jāuzvar pirmajā spēlēs, jāiegūst tiesības spēlēt Pasaules kausa kvalifikācijas pamatturnīrā, pēc tam jāpārvar nākamais posms. Protams, lielais mērķis ir līdzdalība 2023. gada Pasaules kausa izcīņas finālturnīrā – līmenis, kādā Latvijas vīriešu komanda nekad nav spēlējusi. Tas ir izaicinošs projekts un, lai to realizētu, man būs vajadzīga Latvijas basketbola sabiedrības palīdzība.

KO GAIDA NO PALĪGIEM. Lojalitāti, entuziasmu, basketbola zināšanas un kompetenci, darba ētiku, prasmi komunicēt. Mana pieredze liecina, ka līdzās jābūt vienam palīgam, kuram pašam ir galvenā trenera pieredze. Brigādē jābūt vienam skautinga speciālistam un fiziskās sagatavotības speciālistam, kura devums ir līdzvērtīgs basketbola treneru ieguldījumam. Neatkarīgi no tā, vai komanda kopā gatavojas mēnesi vai tikai dažas dienas.

PAR IESPĒJAMO SPĒLĒŠANU BEZ ZVAIGZNĒM. Ar sastāva veidošanas problēmām saskaras visas valstis. Ļoti svarīgi ir veidot un nostiprināt komandas identitāti, stilu. Nacionālā komanda ir kā celtne – NBA zvaigznes ir tās jumts, bet svarīgi, lai būt stipri pamati un sienas. Visiem spēlētājiem jājūtas kā svarīgai celtnes daļai, visiem jāiesaistās. Nav tāda statusa: bijušais valstsvienības spēlētājs. Visi ir svarīgi, visiem jābūt gataviem atsaukties uzaicinājumam.

PAR ĪSO SAGATAVOŠANĀS LAIKU “LOGOS”. Milzīga nozīme ir skautingam – informācijas ievākšanai un apkopošanai. Ne tikai par pretiniekiem. Jābūt nepārtrauktai komunikācijai ar spēlētājiem, treneriem jāzina, kā viņi jūtas, kāds ir veselības stāvoklis, kāds noskaņojums un pozīcijas klubā. Saziņai jānotiek režīmā 24/7. Jāizveido sistēma, kā izmantot katra spēlētāja labākās īpašības, savukārt spēlētājiem jābūt gataviem uzņemties atbildību. Ja tas viss notiek, nav tik svarīgi, ka komandai pirms spēlēm būs tikai pieci treniņi.

PAR AUGUSTA SPĒLĒM. Ļoti svarīgi būs sapulcēt iespējami labāko sastāvu, lai izmantotu šo laiku, iepazītos un apvienotu komandu. Lai visi būtu vienā lappusē. Tas palīdzēs arī turpmāk, pat, ja kāds spēlētājs kādā posmā nevarēs pievienoties.

PAR KOMUNIKĀCIJU. Neesmu sajūsmā par to, ka jaunā paaudze daudz laika pavada sociālajos tīklos, tai skaitā lasot komentārus. Taču man pašam patīk dalīties idejās un pozitīvās emocijās. Svarīgi, lai būtu pareizas prioritātes.

PAR SADARBĪBU AR LATVIJAS BASKETBOLA SABIEDRĪBU. Nacionālajai izlasei ir liels iespaids uz visu, kas notiek attiecīgās valsts basketbolā, tāpēc būšu pieejams sadarbībai visās iespējamās formās. Iepazīšos ar Latvijas treneriem, likšu priekšā savas idejas un uzklausīšu jūsu skatījumu. Veidošu saikni ar jauniešu izlasēm un to treneriem.

Luka Banki

Dzimis 1965. gada 1. augustā

No 1997. līdz 2006. gadam – galvenais treneris Itālijas komandās “Livorno” (A2), “Telit Trieste”, “Mabo Livorno”, “Trapani” (Lega 2) un “Jesi” (Lega 2).

2001. gadā – Itālijas U20 izlases un otrās izlases galvenais treneris.

No 2006. līdz 2012. gadam – “Montepaschi Sienna” galvenā trenere asistents (seškārtējs Itālijas čempions 2007.-2012.)

2012./2013. gadā “Montepaschi Sienna” galvenais treneris

No 2013. līdz 2015. gadam “EA7 Milano” galvenais treneris (2014. gadā Itālijas čempions un Eirolīgas ceturtdaļfinālists, 2015. gadā 1. vieta pamatturnīrā, pusfināls izslēgšanas turnīrā)

2017./2018. gadā līdz februārim “Torino” galvenais treneris, sezonas beigās “Brose Bamberg” galvenais treneris (pusfināls bundeslīgā)

2018./2019. gadā Atēnu AEK galvenais treneris (Starpkontinentālais kauss)

2019. gadā līdz novembrim Krasnodaras “Lokomotiv-Kubaņ” galvenais treneris

2020./2021. gadā “Long Island Nets” galvenā trenera asistents (NBA G līga)

 

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!