Logo

Luka Banki: “”Pesaro” lepojas, ka viņu darbinieks ieņem tik svarīgu amatu Latvijas valstsvienībā”

Luka Banki: “”Pesaro” lepojas, ka viņu darbinieks ieņem tik svarīgu amatu Latvijas valstsvienībā”

Pēc nepilna mēneša – 22. novembrī Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība pulcēsies uz īsu treniņnometni, lai gatavotos 2023. gada FIBA Pasaules kausa izcīņas spēlēm ar Serbijas (26. novembrī Belgradā) un Slovākijas (29. novembrī Rīgā izlasēm). Kopš 20. oktobra valstsvienības galvenais treneris Luka Banki pārņēmis arī Itālijas kluba “Pesaro” vadību. Atbildot uz basket.lv jautājumiem, treneris Banki stāsta par gatavošanos tuvākajam Latvijas komandas izaicinājumam un  savu gatavību tikt galā ar pienākumiem divās darba vietās.

Vai kopš septembra sākuma izdevies izdarīt visu, kas bija paredzēts, lai gatavotos novembra spēlēm?

Esmu ļoti apmierināts ar veidu, kā mēs organizējam darbu – sekojam spēlētāju statistikai, apmeklējam viņus klātienē, komunicējam ar spēlētājiem, kā arī viņu komandu treneriem un medicīnisko personālu. Mans tradicionālais vēstījums: “Nekad nepārstājiet būt nacionālās izlases spēlētāji”, un šai ziņā esam uz viena viļņa. Vienīgā baža ir par kopīgo situāciju Latvijā cīņā ar vīrusu, jo lokdauna dēļ biju spiests atcelt plānoto semināru Rīgā, kā arī atteikties no iespējas tikties ar treneriem divas atklātās nodarbības Liepājā un Ventspilī. Esmu gatavs vadīt semināru online režīmā  un ceru, ka tajā varēšu dalīties basketbola idejās ar daudziem kolēģiem.

Vai, no nelielas laika distances atskatoties uz vasaras darba posmu, nākušas klāt jaunas atziņas par iespējām uzlabot komandas spēli un atsevišķu spēlētāju lomu komandā?

Jau vasarā mēs pierādījām, ka visi kopā – spēlētāji un vadība – veidojam komandas spēles stilu, kas var padarīt mūsu spēlēto basketbolu konsekventāku un stabilāku. Nākamajā spēļu posmā būs dažas izmaiņas sastāvā, bet, manuprāt, visi tagad vēl precīzāk apzinās savu lomu, jo mums ir kopīga izpratne par katra spēlētāja iespējām palīdzēt valstsvienībai.

Cik spēlētāji patlaban ir valstsvienības vadības uzmanības lokā?

Vairāk nekā 50 – gan no Latvijas, gan ārzemju klubiem.

Kādu jaunu informāciju devusi regulārā komunikācija ar spēlētājiem?

Mūsu darba organizācija un komandas vadības struktūra nodrošina iespēju būt lietas kursā par aktuālo situāciju, kas visu laiku mainās. Un ejam pareizajā virzienā, lai spēlētājos stiprinātu piederības sajūtu valstsvienībai. Spēlētājiem ļoti patīk just Basketbola savienības interesi un atbalstu.

Kuri spēlētāji sezonas sākumā pārspējuši cerības, vai kādam ir negaidītas problēmas?

Nebūtu pareizi nosaukt konkrētus uzvārdus. Publiski pieejamā statistika ļauj spriest, ka vairāki spēlētāji ir nostiprinājuši savu lomu klubos, daži ir saskārušies ar zināmām grūtībām. Bet īpaši svarīgi ir tas, ka vairāki jaunie – nākamās paaudzes – spēlētāji demonstrē vērā ņemamu progresu.

Cik spēlētāji novembrī tiks oficiāli uzaicināti uz treniņiem?

Manā plānā paredzēts, ka 15.

Ņemot vērā dažādus neparedzamus faktorus, kas var ietekmēt izvēli – cik sastāva variantu ir patlaban ir prātā, kad būsiet gatavs nosaukt publiski?

Vispirms kandidātu loku sašaurināsim līdz 24 spēlētājiem. No viņiem izvēlēsimies labākos pieejamos, kurus nosauksim nedēļu pirms treniņnometnes.

Kāda ir informācija par pretinieku – Serbijas un Slovākijas izlašu – potenciālajiem sastāviem un gatavošanos?

Negaidu lielas izmaiņas Slovākijas izlasē, salīdzinot ar mūsu pārbaudes spēlēm augustā. Turpretim Serbijas izlasei ir jauns galvenais treneris un ļoti garš spēlētāju saraksts, no kura izvēlēties galīgo sastāvu. Sekojam informācijai.

Vai rudenī saņēmāt daudz darba piedāvājumus strādāt klubos, un kāpēc izvēle krita tieši uz “Pesaro”?

Sezona tikko sākusies, pagaidām ne pārāk daudzas komandas meklē jaunus trenerus. Vasarā man bija dažas darba intervijas, taču dažādu iemeslu dēļ turpmākas darbības nesekoja. “Pesaro” ir komanda ar lielām tradīcijām, kas dažādu iemeslu dēļ patlaban nonākusi sliktās pozīcijās. Mani uzrunā iespēja dot jaunu impulsu šai programmai un patiesi ceru, ka manas zināšanas un pieredze palīdzēs uzlabot situāciju.

Cik sarežģītas bija sarunas, lai panāktu, ka klubs respektē Latvijas valstsvienības intereses?

Sarunas bija vieglas, atklātas un godīgas. Klubs zina, ka esmu Latvijas valstsvienības galvenais treneris un lepojas, ka viņu darbinieks ieņem tik prestižu posteni starptautiskajā basketbolā.

Kā mainījies dzīves un darba ritms?

Protams, mana dzīve ir ļoti mainījusies – esmu jaunā pilsētā, man ir jāvada jauna komanda un jāpārvar tās negatīvā inerce. No manas puses ir ļoti izaicinoši vienlaikus strādāt divās programmās, Patiešām ceru, ka “Team Latvia” turpinās progresēt, kā cerēts, un tas notiks ar visu iesaistīto cilvēku centieniem. Mūsu zeme – Latvija!

 

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!