Logo

Pasaules kauss’2023: Latvija augustā sāks ar Rumāniju un Baltkrieviju; turnīru izspēlēs sabraukumā

Pasaules kauss’2023: Latvija augustā sāks ar Rumāniju un Baltkrieviju; turnīru izspēlēs sabraukumā

Trešdien, 28. aprīlī, Berlīnē notika FIBA basketbola Pasaules kausa izcīņas’2023 priekškvalifikācijas turnīra grupu izloze. Latvijas vīriešu valstsvienība cīņu par tiesībām spēlēt finālturnīrā sāks D grupā, cīnoties ar Rumānijas un Baltkrievijas izlasēm. Divu apļu turnīrs notiks sabraukumā no 2021. gada  12. līdz 18. augustam. Kvalifikācijas pamatturnīram kvalificēsies katras grupas divas labākās komandas. LBS pieteiksies rīkot sabraukuma turnīru.

Kopš 1950. gada izspēlēti jau 18 Pasaules kausa izcīņas turnīri (pasaules čempionāti), un otro reizi ceļazīmes uz augstāka līmeņa sacensībām tiks dalītas īpašos kvalifikācijas turnīros, nevis Eiropas, Amerikas, Āzijas, Āfrikas un Okeānijas čempionātos, kā darīts iepriekš. Finālturnīrs 2023. gada septembrī notiks trijās valstīs – Filipīnās, Indonēzijā un Japānā (fināldaļa notiks Manilā).

Eiropas zonā cīņa par ceļazīmi uz Tālajiem Austrumiem sākās jau 2020. gada februārī ar priekškvalifikācijas pirmās kārtas turnīru (8 komandas divās grupās. Četras labākās komandas – Baltkrievija, Islande, Portugāle un Slovākija –  ieguva tiesības spēlēt priekškvalifikācijas turnīrā kopā ar astoņām vienībām, kas EuroBasket2022 kvalifikācijas grupās palika pēdējā vietā.

Pirms izlozes komandas tika sadalītas “grozos” saskaņā ar pozīcijām FIBA rangu tabulā. Latvijas vīriešu valstsvienībai šajā konkurencē ir otrais labākais rezultāts – 27. vieta pasaulē (15. vieta Eiropā) – aiz Melnkalnes izlases (26.). Vēl pirmajā “grozā” bija Ziemeļmaķedonija (52.) un Zviedrija (54.), bet otrajā "grozā” bija Rumānija (53.), Dānija (56.), Austrija (57.) un Šveice (61.).

PK2023: priekškvalifikācijas grupas

C grupa D grupa E grupa F grupa
Zviedrija  Rumānija  Melnkalne  Ziemeļmaķedonija 
Portugāle  Latvija  Islande  Šveice 
Austrija  Baltkrievija  Dānija  Slovākija 

Katras grupas divas labākās komandas iegūs tiesības piedalīties Eiropas zonas kvalifikācijas turnīrā, kurā piedalīsies 32 komandas – arī 24 EuroBasket2022 dalībnieces.

Latvijas vīriešu valstsvienības galvenais treneris Luka Banki.

"Mūsu pretinieku spēles līmenis noteikti nodrošinās interesantu turnīru, un vēlos uzsvērt savu prieku, satiekoties ar Rumāniju un Baltkrieviju mūsu pirmajās oficiālajās spēlēs 2023. gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīrā.

Esmu pārliecināts, ka paužu visu Latvijas nacionālās izlases dalībnieku domu un cerību, lai līdz šīm spēlēm visā pasaulē situācija uzlabotos, un mēs beidzot varēsim spēlēt atvērtās arēnās mūsu atbalstītāju klātbūtnē.

Nevaru vien sagaidīt, kad sāksim mūsu gatavošanās procesu, lai varētu parādītu labāko sniegumu un nopelnītu mūsu kaislīgo fanu atbalstu. Kopā cīnīsimies, lai sasniegtu savus mērķus un piepildītu sapņus.”

Valstsvienības pirmais darba cēliens paredzēts no 9. līdz 22. jūnijam. Uz treniņiem un treniņspēlēm tiks aicināti basketbolisti, kuriem sezonas laikā bijusi mazāka spēļu prakse klubos. Kandidātu saraksts, kā arī galvenā trenera palīgi tiks nosaukti maija vidū.

Kvalifikācijas turnīra 1.posmā 32 komandas tiks sadalītas astoņās grupās pa četrām un izspēlēs divu apļu turnīru.

Pa divām spēlēm notiks:

2021. gada 22.-30. novembrī

2022. gada 21. februārī – 1. martā

2022. gada 27. jūnijs – 5. jūlijā

Pēc divu apļu turnīra katras grupas trīs labākās komandas (kopā 24) kvalificēsies 2. posmam, ņemot līdzi visus rezultātus.

8 komandas, kuras grupās paliks 4. vietā, cīnīsies par tiesībām piedalīties EuroBasket2025 kvalifikācijas turnīrā.

2.posmā 24 komandas, apvienotas četrās grupās pa sešām (A+B, C+D, E+F, G+H), ņemot līdzi pirmā posma rezultātus, aizvadīs pa sešām spēlēm:

2022. gada 22. – 30. augusts

2022. gada 7. – 15. novembris

2023. gada 20.-28. februāris

No katra sešnieka pa trim labākajām komandām (kopā 12) kvalificēsies Pasaules kausa izcīņai.  12 pārējās iegūs tiesības piedalīties EuroBasket2021 kvalifikācijas turnīrā. 

FIBA Pasaules kausa izcīņa2023

Zona Komandas
Rīkotāji Japāna, Filipīnas
Āfrika 5
Amerika 7
Āzija un Okeānija 6
Eiropa 12

2019. gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīrā Latvijas komanda 12 spēlēs izcīnīja 7 uzvaras. Pirmajā posmā 4-2 un 2. vieta grupā, otrajā 3-3 un 4. vieta grupā aiz Spānijas (10-2), Turcijas (8-4) un Melnkalnes (7-5; savstarpējās spēlēs mīnus 3), nekvalificējoties finālturnīram.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!