Logo

#TrīsZvaigznes Ārpus Statistikas. Uvis Helmanis: Smieklīgi starpgadījumi ne reizi nav atstāstīti tieši tā, kā tas patiesībā notika

#TrīsZvaigznes Ārpus Statistikas. Uvis Helmanis: Smieklīgi starpgadījumi ne reizi nav atstāstīti tieši tā, kā tas patiesībā notika

Kamēr basketbola dzīvē iestājusies neplānota pauze, ir iespēja noskatīties Latvijas vīriešu valstsvienības seno cīņu videoierakstus un pašķirstīt atmiņu klades. Kurš bijis rezultatīvākais, dāsnākais rezultatīvo piespēļu dalītājs un enerģiskākais cīnītājs zem groziem – basket.lv statistikas sadaļā var atrast  daudz interesantas informācijas. Bet – skaitļi izstāsta daudz, tomēr ne visu.

Kurš bijis atjaunotās valstsvienības (1992-2020) veiksmīgākais debitants, labākais “6. spēlētājs”, misters “Dzelzs elkonis” – lai noskaidrotu  labākos 16 dažādās nominācijās, veicām anonīmu aptauju, iesaistot bijušos valstsvienības spēlētājus, trenerus un menedžerus, kā arī žurnālistus. Kā visās aptaujās, arī šajā dominēja subjektīvi akcenti, jo katra respondenta  viedokli ietekmēja personiskās pieredzes saturs un ilgums (dažs aptaujas dalībnieks ir jaunāks par atjaunoto valstsvienību). Bet – nedzīsimies pēc objektīvas patiesības! Vienkārši izbaudīsim iespēju no jauna skatupunkta palūkoties uz komandu, kas allaž sagādājusi lielas emocijas.

1.nominācija: Labākais jokdaris – Uvis Helmanis

Aptaujas anonimitāte neļauj novērtēt, kas bijis izšķirošais faktors Helmaņa uzvarā – valstsvienības ģērbtuves līdzbiedru personiskā pieredze, gadiem koptais publiskais tēls vai uz komandas biedru stāstu pamata izveidotā reputācija. Bet iznākums ir neapstrīdams – Helmani par labāko jokdari atzinuši 75% respondentu! Tuvākais sekotājs – Roberts Štelmahers – atpalicis patālu, bet citi anketās minētie pretendenti iekļaujas statistikas ailītē “un pārējie”.

Iespējams, lemjot par šīs nominācijas likteni, likumīgas balsstiesības būtu pienākušās tikai tiem, kuriem  valstsvienības ģērbtuve bija kā otrās mājas. Proti, spēlētājiem. Jo stāsts ir par mikroklimata uzturēšanu vīru kolektīvā, kur notiekošajam ideālā gadījumā vajadzēja palikt aiz slēgtām durvīm. Lielā mērā tā arī bijis, un tikai iestājoties noilgumam, dažs gadījums ieguvis plašāku publicitāti.

“Basketstudijā 2+1” Uvi iztaujājām par komandas mikroklimata veidošanas noslēpumiem, robežām attiecībās ar treneriem un komandas biedriem, komandas noslēpumiem un tradīcijām, īstenību un leģendām – visu, kas basketbola komandas dzīvi darījušas un dara interesantu.

 

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!