Logo

Valdis Voins: “Bagatskim būs iespēja sasniegt jaunu rekordu”

Valdis Voins: “Bagatskim būs iespēja sasniegt jaunu rekordu”

“Uz karstām pēdām detalizēti izvērtēt valstsvienības startu Belgradas turnīrā nav iespējams. Par to, kā tika organizēts sagatavošanās process un komplektēts sastāvs, kā komanda darbojās atsevišķās spēlēs, vēl noteikti spriedīs gan LBS Treneru komisija, gan valde. Uzklausīsim valstsvienības galvenā trenera Ainara Bagatska un viņa kolēģu viedokli, meklēsim iespējas uzlabot procesu. Tomēr, lai arī sportiskais mērķis palika nesasniegts, ir pamats optimistiski raudzīties nākotnē.

Manuprāt, Belgradā Latvijas komanda spēlēja interesantu basketbolu, sagādājot pretiniekiem lielas problēmas aizsardzībā un pati būdama pietiekami “ciets rieksts” pretinieku uzbrukumam. Esmu pārliecināts, ka tieši Latvija bija nopietnākais izaicinājums galvenajai favorītei Serbijas izlasei. Par to liecināja arī mājinieku apmierinātā reakcija pēc mūsu zaudējuma pusfinālā.

Pēc zaudējuma Puertoriko komandai tika kritizēts mūsu komandas sniegums uzbrukumā. Taču uzsvēršu, ka pretenzijas nebija par uzbrukuma organizācijas kvalitāti, bet gan par tālmetienu precizitāti, kas tradicionāli bijusi Latvijas basketbolistu trumpis. Šoreiz pat slikti izpildot trīspunktniekus, līdz pat spēles beigām mums bija iespēja uzvarēt komandu, kurā ir vairāki spēlētāji ar NBA pieredzi. Tas, manuprāt, norāda uz mūsu komandas potenciālo spēku. Piektdien Belgradā acīmredzot vēl nebijām pietiekami labi, lai pieliktu punktu kopīgajiem pūliņiem. Tāpēc ir svarīgi izanalizēt pieļautās kļūdas un atrast iespējas tās izlabot.

Neveiksmi vissāpīgāk pārdzīvoja paši komandas dalībnieki. Spēlētāji, kuri pēc smagās sezonas klubos atsaucās uzaicinājumam pārstāvēt Latviju, netaupot laiku, spēkus un veselību.

Piemēram, Jānis Strēlnieks kopš jūnija sākuma savā klubā spēlēja uz špricēm un vēl nedēļu pirms Belgradas turnīra nebija skaidrs vai viņš varēs iziet laukumā. Savainojuma dēļ izlaistais sagatavošanās posms diemžēl ietekmēja Jāņa sniegumu, pie reizes atgādinot par spēles veidotāja nozīmi Latvijas valstsvienības darbībā. Ceru, ka jaunie spēlētāji – gan tie, kuri bija Belgradā, gan tie, kuri šoreiz palika mājās – veiksmīgi attīstīs savas karjeras klubos, uzkrās gan pieredzi, gan pārliecību un spēs pastiprināt komandu jau nākamajā Eiropas čempionātā.

Belgradā valstsvienības sastāvā veiksmīgi iekļāvās vairāki jauni basketbolisti, apliecinot, ka mums ir labas rezerves. Vienlaikus iezīmējās problēma, ar kādu iepriekšējos gados saskārāmies reti – saasinās konkurence uz vietām sastāvā, liekot treneriem izdarīt sāpīgas izvēles un raisot diskusijas basketbola lietpratēju un līdzjutēju vidē. Manuprāt, Ojāra Siliņa un Andžeja Pasečņika darbība laukumā bija laba atbilde uz jautājumiem par treneru izvēles pareizību. Sportiskā konkurence nāk par labu jebkuras komandas izaugsmei un spēlētājiem jābūt gataviem tiesības uz vietu Latvijas izlasē pierādīt katrā treniņā un pārbaudes spēlē, neatkarīgi no iepriekšējās pieredzes vai jaunatnes basketbolā izcīnītajām medaļām.

Olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā valstsvienību vadīja treneru komanda, kas pērn Eiropas čempionātā izcīnīja tiesības tajā spēlēt. Šis darba cēliens noslēdzies. Kā jau iepriekš tika ziņots, ar valstsvienības galveno treneri Ainaru Bagatski noslēgts līgums līdz 2017.gada Eiropas čempionāta finālturnīra beigām. Palīgu izvēlē noteicošais vārds būs galvenajam trenerim, bet noteikti vajadzēs ņemt vērā arī blakus faktorus, piemēram, treneru aizņemtību klubos. Arī par šo jautājumu lūgšu noformulēt Treneru komisijas viedokli un diskutēsim valdē.

Žēl, ka neizmatojām iespēju Belgradā finālmačā izaicināt Serbijas izlasi, bet dzīve turpinās. Paldies visiem komandas dalībniekiem par ieguldīto darbu un enerģiju. Paldies mūsu faniem – īpaši tiem simtiem, kuri kopā ar komandu bija Belgradā, palīdzot uzlādēt enerģijas baterijas.

Pērn Ainara Bagatska veidotais valstsvienības modelis atkārtoja Latvijas komandas labāko sasniegumu Eiropas čempionāts kopš neatkarības atjaunošanas – izcīnīja 8.vietu. Nākamgad mērķis būs sasniegt jaunu rekordu. Šai Latvijas basketbolistu paaudzei tas ir pa spēkam.

Seko un uzzini pirmais:

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!