Logo

Valdis Voins: paldies spēlētājiem, treneriem un līdzjutējiem

Valdis Voins: paldies spēlētājiem, treneriem un līdzjutējiem

Latvijas Basketbola savienības prezidents Valdis Voins pēc vīriešu valstsvienības pēdējās spēles 2019. gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīrā:

“Paldies spēlētājiem, kuri šajās 12 spēlēs laukumā atdeva visus spēkus un spēlēja labu basketbolu. Ar cīņassparu un meistarību tika nopelnīta līdzjutēju cieņa un atbalsts. Viena no cikla svarīgākajām uzvarām – skatītāju pilnās “Arēnas” tribīnes.

Paldies treneru kolektīvam ar Arni Vecvagaru priekšgalā, kuri strādāja unikāli sarežģītos apstākļos. Seši atsevišķi spēļu posmi. Tikai daži treniņi, lai sagatavotos. Iesaistīti 26 spēlētāji, tai skaitā 6 debitanti. Šodien bija pirmā un vienīgā reize, kad ierindā bija gandrīz optimālais sastāvs – izņemot tikai NBA spēlētājus. Bija spēles, kurās mūsu spilgtākās zvaigznes aizstāt neizdevās, tomēr kopumā Latvijā ir pietiekami plašs starptautiskas klases basketbolistu loks. Tas ir visas mūsu jaunatnes sistēmas un treneru, kā jaunatnes izlašu vadītāju ilga darba rezultāts.

Paldies līdzjutējiem par atbalstu visa cikla garumā. Tikai “6. spēlētājs, un mūsu kapteinis Jānis Blūms bija ierindā visās 12 spēlēs, dodot milzīgu ieguldījumu.

Šī ir sāpīga diena, jo, pēc pusotra gada darba galvenais mērķis nav sasniegts.

Tiesa, izpildīta vismaz minimālā programma – Latvija ir labākā starp komandām, kuras nav kvalificējušās Pasaules kausa finālturnīram. Tas nozīmē, ka pēc FIBA noteikumiem saglabājas iespēja 2020. gada jūnijā spēlēt olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā, ja vismaz 11 Eiropas komandas no 12 Pasaules kausā iekļūst starp tām 23, kuras nopelnīs ceļazīmi uz olimpisko turnīru vai olimpisko kvalifikācijas turnīru.

Turēsim īkšķus par eiropiešiem Ķīnā un paši gatavosimies 2021. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram, kas sāksies jau šāgada novembrī.

Jau rīt – otrdien – būs LBS Treneru komisijas sēde, kurā galvenais treneris Vecvagars iepazīstinās ar pirmajiem secinājumiem un speciālistiem būs iespēja izteikt viedokļus.

Trenerim Vecvagaram un viņa kolēģiem būs iespēja arī rakstiski nedēļas laikā sagatavot detalizētus pārskatus par paveikto, ar ko iepazīsies gan Treneru komisiju, gan valde. Analizēsim visu darba ciklu un sapratīsim, ko varējām izdarīt labāk visās jomās.

Tuvākajā laikā vēlamies vispusīgi izvērtēt situāciju un uzklausīt pēc iespējas vairāk viedokļu par valstsvienības nākotni un to, kuram speciālistam uzticēt komandas stūri. Arī mediji, ceru, konstruktīvu pienesumu diskusijā, publicējot kvalitatīvus argumentus un pamatotus viedokļus. 

Patlaban ir emocijas un vajadzīgs laiks, lai tās norimtu. Īpaši nevicināsimies, taču nekādā gadījumā  nesasteigsim lēmumu.

Basketbols ir nežēlīgs pret spēlētājiem, kuri bija pelnījuši piedalīties Pasaules kausa izcīņā. Taču basketbols turpinās un piedāvā jaunas iespējas.

Jau šajā ciklā valstsvienībā debitēja spēlētāji kuri tuvākajos gadus veidos komandas kodolu, un mūsu jaunatnes izlasēs jau pamanīti spilgti talanti.

Latvijas valstsvienība ir un būs konkurētspējīga visaugstākajā starptautiskajā līmenī.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!