Logo

Valdis Voins: “Valstsvienībai būs jauna pieredze un liels izaicinājums”

Valdis Voins: “Valstsvienībai būs jauna pieredze un liels izaicinājums”

2019. gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra 1.kārtā Latvijas vīriešu valstsvienība spēlēs B grupā ar Turcijas un Ukrainas izlasēm, kā arī vienu no priekškvalifikācijas grupu uzvarētājām. Trīs labākās vienības otrajā posmā ar A grupas trijotni (Spānija, Slovēnija, Melnkalne un priekškvalifikācijas grupas 2.vietas ieguvēji) cīnīsies par trim ceļazīmēm uz Pasaules kausa izcīņas finālturnīru, kas 2019. gada rudenī notiks Ķīnā (parējās vienības tupinās piedalīties EuroBasket2021 kvalifikācijas turnīrā). 

Latvijas Basketbola savienības prezidents Valdis Voins:

“Apsveicu visus Latvijas basketbola draugus – pusotra gada laikā Rīgā redzēsim sešas vīriešu valstsvienības oficiālās spēles ar spēcīgiem pretiniekiem.

Ilggadējais valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis mēdz uzsvērt, ka lielo turnīru izlozes rezultātus grūti komentēt, kamēr zināms, kāds būs komandu sastāvs un, pats galvenais, kā pašiem izdosies sagatavoties. Arī tagad vēl nav īstais brīdis detalizētiem komentāriem, lai arī zinām Turcijas basketbola sistēmas panāktos iespaidīgos rezultātus Eiropas jaunatnes turnīros un esam sakrājuši bagātu pieredzi spēlēs ar Ukrainas izlasi

Pirmkārt, pagaidām zinām tikai divus no trim pretiniekiem pirmā posma turnīrā un septiņos mēnešos līdz pirmajām spēlēm vēl būs daudz jaunas un konkrētas informācijas.

Otrkārt, gan Latvijas vīriešu valstsvienības vadības, gan Basketbola savienības uzmanības centrā tagad ir gatavošanās septembrī Stambulā paredzētajam Eiropas čempionāta finālturnīram.

Tas nenozīmē, ka par valstsvienības startu Pasaules kausa izcīņas turnīrā sāksim domāt tikai septembra beigās. Notiek darbs pie dažādiem turpmākās rīcības variantiem situācijā, kāda vīriešu basketbolā nav bijusi jau 14 gadus. Šajā laikā pierasts, ka valstsvienības basketbolisti uz saviem turnīriem pulcējas vasarā, kad ir laiks sagatavoties svarīgajiem startiem. Atgriešanās pie izlašu spēļu norises klubu sezonas laikā sola jaunu pieredzi gan treneriem un spēlētājiem, gan organizētājiem.

Uz sieviešu valstsvienības piemēra jau redzējām, ka, sabraucot kopā uz dažām dienām, nav laika uzlabot sportisko formu un iespēlēt debitantus. Tāpēc liela nozīme būs tam, cik veiksmīgi attīstīsies spēlētāju karjeras klubos, vai izdosies izvairīties no savainojumiem. Arī tam, cik ātri izdosies izveidot labāko komandas modeli cīņai ar konkrēto pretinieku.

Tas nebūs viegli, taču sola daudz iespēju plašam spēlētāju lokam. Jau zināms, ka tikai divos spēļu posmos varēs piedalīties NBA klubu pārstāvji, sezonas vidū var būt savainojumi vai sportiskās formas krīzes. Par laimi, patlaban esam bagāti talantīgiem basketbolistiem un jaunā sacensību sistēma sagādās iespēju valstsvienības sastāvā sevi apliecināt lielākam spēlētāju skaitam, nekā tas bijis līdz šim. Novēlu visiem novērtēt un izmantot iespēju kopīgiem spēkiem paveikt ko tādu, kas Latvijas basketbolā vēl nav paveikts – izcīnīt tiesības piedalīties Pasaules kausa izcīņā.”

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!