Logo

Vīriešu basketbola valstsvienību vadīs Arnis Vecvagars

Vīriešu basketbola valstsvienību vadīs Arnis Vecvagars

Latvijas Basketbola savienības valde vīriešu valstsvienības galvenā trenera amatā apstiprinājusi Arni Vecvagaru. Komandas tuvākais mērķis – kvalificēties 2019. gada Pasaules kausa izcīņas finālturnīram.

Pēc Eiropas čempionāta finālturnīra Ainaram Bagatskim, kurš vīriešu valstsvienību vadīja no 2010. līdz 2017. gadam, beidzās darba līgums un treneris paziņoja, ka, sakarā ar izlašu sacensību grafika maiņu, turpmāk nevarēs savienot darbu klubā un valstsvienībā. Ņemot vērā īso gatavošanās laiku un iepriekš izveidoto komandas modeli, A. Bagatskis ieteica arī turpmāk valstsvienības darbā iesaistīt savus palīgus.

LBS valde valstsvienības galvenā trenera amatā apstiprināja Arni Vecvagaru, kurš bija viens no Ainara Bagatska palīgiem 2012., 2013. un 2017. gada sezonā.

LBS prezidents Valdis Voins:

“Ņemot vērā jaunā sacensību cikla grafiku – nav daudz laika gatavoties spēlēm, nav iespēju pārbaudīt plašu kandidātu loku – priekšroka bija Latvijas speciālistiem, kuri labi pazīst spēlētājus. Arnim Vecvagaram ir pieredze valstsvienībā un darbā ar Latvijas jaunatnes izlasēm, iepriekšējos gados sasniedzot 5. un 6. vietu Eiropas čempionātos. Viens no galvenā trenera pirmajiem uzdevumiem būs komunicēt ar spēlētājiem, lai būtu lietas kursā par visiem karjeras pavērsieniem un sportisko formu.  Valstsvienības mērķis – kvalificēties 2019. gada Pasaules kausa izcīņas turnīram.”

Arnis Vecvagars:

“Ir liels gods pārņemt stafeti no Ainara Bagatska, kura vadībā valstsvienība sasniedza labāko rezultātu kopš neatkarības atgūšanas – 5. vietu Eiropas čempionātā. Komandas progress pēdējos gados r parādījis, ka uzņemtais kurss bijis pareizs un savā darbā turēšos pie līdzīgiem principiem – komandā jāuztur pozitīva gaisotne, jānodrošina labi apstākļi profesionālam darbam un jācenšas maksimāli izmantot labāko spēlētāju meistarību. Latvijas komandas spēles stilu augstu novērtēja gan līdzjutēji, gan speciālisti un šai ziņā revolūcijas nebūs. Aktuālākā problēma – Eirolīgas klubu spēlētāju pieejamība kvalifikācijas spēlēs. Jebkurā gadījumā esmu pārliecināts, ka mūsu spēkos ir izcīnīt tiesības spēlēt Pasaules kausa izcīņas finālturnīrā.”

Arnis Vecvagars (43) basketbolista karjerā spēlējis Latvijas komandās “Bonus”, “ASK/Brocēni”, “Skonto”, BK ”Ventspils” un “ASK Rīga” (septiņkārtējs Latvijas čempions), kā arī Polijā. No 1992. līdz 2005. gadam aizvadījis 90 spēles valstsvienībā. Kā galvenais treneris vadījis komandas Latvijas līgas komandas “BA Turība” (2012-2014) un “Jūrmala/Fēnikss” (2015-2017). Bijis Latvijas U18 (2014) un Latvijas U20 izlašu galvenais treneris (2015-2017; labākais sasniegums – 5. vieta 2016. gadā). 2012., 2013. un 2017. gadā – valstsvienības galvenā trenera palīgs.

 

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!