Logo

Vīriešu valstsvienība: Bagatskim palīdzēs Vecvagars un Visockis-Rubenis

Vīriešu valstsvienība: Bagatskim palīdzēs Vecvagars un Visockis-Rubenis

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienības vadībā notikušas izmaiņas – galvenā trenera Ainara Bagatska palīgu posteņos Arnis Vecvagars un Artūrs Visockis-Rubenis nomainīs Robertu Štelmaheru un Artūru Štālbergu. Valstsvienība 17. jūlijā sāks gatavoties Eiropas čempionāta finālturnīram, kas 1. septembrī sāksies Stambulā.

Valstsvienības galvenā trenera palīgu nomaiņa kļuva nepieciešama pēc tam, kad Roberts Štelmahers un Artūrs Štālbergs pieņēma darba piedāvājumus klubos, kas nav savienojumi ar pienākumiem Latvijas valstsvienībā.

Valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis:

“Arnim Vecvagaram ir bagāta spēlētāja un nu jau arī trenera darba pieredze. Kopā strādājām 2012. gadā Eiropas kvalifikācijas turnīrā un 2013. gada Eiropas čempionāta finālturnīrā Slovēnijā, kur Latvijas komanda pārsteidza daudzus, iekļūstot otrajā posmā. Pēc tam Arnis bija aizņemts darbā ar Latvijas U20 izlasi, kur iepazinis daudzus Latvijas labākos jaunos spēlētājus. Artūrs Visockis-Rubenis ir jaunās paaudzes treneris ar plašu redzesloku, kurš gan pierādījis prasmi strādāt ar dažāda līmeņa basketbolistiem, gan lieliski pārzina jaunākās tehnoloģijas, kas nepieciešamas trenera darbā.”

Latvijas Basketbola savienības prezidents Valdis Voins:

“Valstsvienības treneru pienākumiem ir sezonāls raksturs, tāpēc esam spiesti pielāgoties situācijai, kad trenera izvēlas stabilu darbu klubos. Uz šī fona vēlos apliecināt īpašu cieņu Ainaram Bagatskim, kurš Latvijas galveno komandu vada jau astoto gadu, noraidot ikvienu darba piedāvājumu, kas ir viņa pretrunā ar pienākumiem valstsvienībā. Šādā situācijā pilnībā attaisnojusies LBS pēdējos gados iedibinātā prakse, paplašināt jaunatnes izlašu treneru loku, paplašinot iespējas iegūt starptautisko pieredzi vidējās un jaunās paaudzes treneriem. Gan Vecvagara, gan Rubeņa-Visocka līdzšinējā darbība nedod iemeslu šaubīties par valstsvienības treneru kolektīva darba kvalitāti.”

Arnis Vecvagars (43) basketbolista karjerā spēlējis Latvijas komandās “Bonus”, “ASK/Brocēni”, “Skonto”, BK ”Ventspils” un “ASK Rīga” (septiņkārtējs Latvijas čempions), kā arī Polijā. No 1992. līdz 2005. gadam aizvadījis 90 spēles valstsvienībā. Kā galvenais treneris vadījis komandas Latvijas līgas komandas “BA Turība” (2012-2014) un “Jūrmala/Fēnikss” (2015-2017). Bijis Latvijas U18 (2014) un Latvijas U20 izlašu galvenais treneris (2015-2017; labākais sasniegums – 5. vieta 2016. gadā). 2012. un 2013. gadā – valstsvienības galvenā trenera palīgs.

Artūrs Visockis-Rubenis (31) 2008. gadā sācis strādāt par treneri jauniešu komandās. No 2011. līdz 2016. gadam – “Latvijas Universitātes” galvenais treneris (labākais sasniegums – 4. vieta LBL 2012. gadā), 2016./2017. gada sezonā “Ogre/Kumho tyre” galvenais treneris. 2016. gadā U16 izlases galvenais treneris, 2016. un 2017. gadā – sieviešu valstsvienības galvenā trenera palīgs. 

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!