Logo

Vīriešu valstsvienība: cīņām ar Bosniju un Bulgāriju pirmdien sāks gatavoties 15 vīri

Vīriešu valstsvienība: cīņām ar Bosniju un Bulgāriju pirmdien sāks gatavoties 15 vīri

Pirmdien, 17. februārī, Latvijas vīriešu valstsvienība aizvadīs pirmo treniņu, gatavojoties 2021. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra pirmā posma spēlēm ar Bosnijas un Hercegovinas izlasi (piektdien, 21. februārī plkst.19:30 “Arēnā Rīga”; biļetes šeit) un Bulgārijas izlasi (24. februārī Botevgradā). Uz īso treniņnometni uzaicināti 15 spēlētāji.

Kandidātu sarakstu komentē vīriešu valstsvienības ģenerālmenedžeris Artūrs Štālbergs.

PAR KANDIDĀTU SKAITU. Īsajā sabraukumā nebūs laika pārbaudīt plašu kandidātu loku, taču sezonas vidū vairākiem spēlētājiem ir mikrotraumas. Jābūt rezervei gadījumam, ja kāds nevarēs spēlēt. Piemēram, Žanim Peineram pirmdien paredzēta veselības pārbaude. Pēdējā laikā trenējoties viņš jūt savainojuma sekas, līdzdalība spēlēs būs atkarīga no ārsta slēdziena.

PAR UZAICINĀTAJIEM. Ir gan pieredze, gan jaunība, valstsvienības spēļu rekordisti un potenciāli debitanti. Visi šosezon izcēlušies savos klubos – kurš garākās spēļu sērijās, kurš atsevišķos mačos. Galvenais, ka visi spēlētāji ir gatavi cīnīties un palīdzēt valstsvienībai sasniegt kopīgos mērķus.

PAR ĀRĒJO LĪNIJU. Roberta Štelmahera vadītājā Tallinas “Kalev/Cramo” komandā labu sezonu aizvada Aigars Šķēle, kurš drīzāk atbilst combo standartam. Priecē tas, ka pirms izlases spēlēm viņš iegājis labā spēļu ritmā. Pēc ilga pārtraukuma valstsvienībā uzaicināts pieredzējušais “Ogres” saspēles vadītājs Rinalds Sirsniņš, kurš var palīdzēt organizēt komandas spēli. Ar labu spēli BK “Ventspils” sastāvā uzaicinājumu nopelnījis Mārcis Vītols, kurš jau spēlējis trenera Štelmahera vadītā komandā un labi iederas viņa spēles sistēmā. Pēdējā laikā Badalonas “Joventut” sastāvā pie vērtīgas spēļu prakses ticis 19 gadus vecais Artūrs Žagars – viennozīmīgi viens no talantīgākajiem jaunās paaudzes saspēles vadītājiem. Skatoties nākotnē, iesaistīšanās valstsvienības darbā būs noderīga gan viņam pašam, gan komandai. Otrajā pozīcijā “VEF Rīga” sastāvā laba sezona bijusi Žagara vienaudzim Artūram Kurucam. Pēc savainojuma izārstēšanas sportisko formu atgūst Jānis Blūms. Treneriem būs iespēja izvēlēties starp pieredzi un jaunības enerģiju. Polijā ļoti veiksmīgi sezonas garumā spēlējis Mārtiņš Laksa. Vidēji spēlē 14.6 punkti Polijas līgā ir nopietns rādītājs. Rumānijā Artim Atem statistika nav tik iespaidīga, taču pēdējos gados Artis valstsvienībā jau pierādījis sevi kā prasmīgs aizsardzības speciālists un melnā darba darītājs, kurš lietderīgi spēlē arī uzbrukumā. Tādi spēlētāji vajadzīgi katrā komandā. Žanis Peiners pēdējā laikā ārstējis savainojumu un trenējies, bet spēļu prakses trūcis. Vispirms tiksim skaidrībā ar veselības stāvokli.

PAR “GARAJIEM”. Mareks Mejeris un Mārtiņš Meiers bijuši stabilas valstsvienības “vērtības”. Šosezon abiem gan bijusi dažāda pieredze – Mareks ir viens no Permas komandas līderiem VB Vienotajā līgā. Mārtiņam Podgoricas komandas sastāvā ir ierobežots spēles laiks, taču viņš to izmanto ļoti efektīvi. Mārtiņš ir “izsalcis” pēc spēlēšanas un tas ļauj cerēt, ka viņš būs viens no komandas līderiem. Ojārs Siliņš kopš decembra regulāri spēlējis Itālijā un tagad Francijas kluba sastāvā. Viņam ir mikrotraumas, taču līdz izlases spēlēm visam jābūt kārtībā. Artjomam Butjankovam laba sezona Krievijas superlīgā. Viņš vienmēr darbojas ar augstu enerģijas līmeni un noteikti var palīdzēt zem groziem. Klāvs Čavars “Ventspils” sastāvā progresējis, un to pamanījusi arī valstsvienības vadība. Pēc iepriekšējās pieredzes klubā treneris Štelmahers ļoti labi zina, kā izmantot  Māra Gulbja pieredzi un prasmes. Atkarībā no situācijas, komandai būs iespēja spēlēt ar īsāku vai garāku sastāvu.

PAR EIROLĪGAS SPĒLĒTĀJIEM. Ar klubiem bija regulāra komunikācija, bija cerīgi signāli, diemžēl galīgās atbildes bijušas negatīvas. Arī no Francijas kluba ASVEL, kas neatbrīvoja nevienu spēlētāju – ne Rihardu Lomažu, ne beļģi Izmaelu Bako, ne četrus spēlētājus, kurus aicināja Francijas izlasē. Jāņem vērā, ka Jānim Timmam, Dairim Bertānam un Jānim Strēlniekam bijušas dažādas veselības problēmas.

PAR NETIKUŠAJIEM. Savainojuma dēļ šoreiz valstsvienībai nevarēs palīdzēt Kaspars Bērziņš, ģimenes apstākļu dēļ – Rolands Freimanis. Klubu iebildumu dēļ nebūs divu “itāļu”. Andreja Gražuļa komandai A2 līgas turnīrā nav pārtraukuma, un jāaizvada svarīgas cīņas. Savukārt Varēzes komanda, kurā spēlē Ingus Jakovičs, izlašu pauzi vēlas izmantot pēc sava plāna, un kluba vadība informējusi, ka neatbrīvo Jakoviču. Tas neatbilst FIBA noteikumiem un par šo situāciju esmu oficiāli informējis Itālijas Basketbola federāciju. Skatīsimies, kā situācija attīstīsies. Savukārt Kaspara Vecvagara un Kristapa Dārgā neuzaicināšana ir treneru kolektīva lēmums.

PAR NOSKAŅOJUMU. Koncentrējamies darbam un cīņai visās spēlēs no pirmās līdz pēdējai minūtei. Mērķis ir skaidrs – jāizcīna tiesības spēlēt finālturnīrā.

PAR DARBA GRAFIKU. No pirmdienas līdz ceturtdienai būs septiņi treniņi. Piektdien no rīta iesildīšanās treniņš un vakarā plkst.19:30 spēle ar Bosnijas un Hercegovinas izlasi, uz kuru “Arēnā Rīga” gaidām arī mūsu “6. spēlētāju” – līdzjutējus.

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienības kandidāti 

Vārds, uzvārds Poz.  Dz.g.  Aug.  Klubs'2020  Spēles  Punkti 
Aigars Šķēle 1./2. 1992 192 Kalev/Cramo (EST) 36  206 
Mārcis Vītols 1. 1992 183 BK Ventspils  
Rinalds Sirsniņš 1. 1985 185 BK Ogre 11  40 
Artūrs Žagars 1. 2000 190 Joventut (ESP)    
Jānis Blūms 2. 1982 190 VEF Rīga  168 1229
Artūrs Kurucs 2. 2000 192 VEF Rīga    
Artis Ate 2./3. 1989 192 Cluj-Napoca (ROM) 12 43 
Mārtiņš Laksa 3. 1990 198 Start Lublin (POL) 11  27 
Žanis Peiners 3. 1990 203 Partizan (SRB) 36  227 
Māris Gulbis 3. 1985 200 BK Ventspils    
Ojārs Siliņš 3./4. 1993 204 Brescia (ITA)  20 122 
Artjoms Butjankovs 4. 1991 205  Burevestnik (RUS-2)  17 
Mareks Mejeris 4. 1991 207 Parma (RUS) 80  332 
Mārtiņš Meiers 5. 1991 208 Budučnost (MNE) 105 808
Klāvs Čavars 5. 1996 205 BK Ventspils    

Komandas vadība

Vārds un uzvārds Amats
Roberts Štelmahers Galvenais treneris
Uvis Helmanis Treneris
Raimonds Feldmanis Treneris 
Oskars Ernšteins Fiziskās sagatavotības treneris
Mārtiņš Pulveris Ārsts
Ansis Biedris Fizioterapeits
Uldis Raiskums Fizioterapeits
Emīls Toms LBS Vīriešu izlašu koordinators
Artūrs Štālbergs Ģenerālmenedžeris

Valstsvienību atbalsta: OlyBet Sports Bar, p/f Ķekava, Circle K, Knauf, Rexona. Latvijas Gāze un Mangaļi.

2021. gada Eiropas vīriešu čempionāta kvalifikācija

A grupa B grupa C grupa D grupa
Rumānija  Itālija*  Čehija*  Horvātija 
Polija  Ziemeļmaķedonija  Beļģija  Turcija 
Izraēla  Igaunija  Lietuva  Nīderlande 
Spānija  Krievija  Dānija Zviedrija 
E grupa F grupa G grupa H grupa
Somija  Austrija  Vācija*  Grieķija 
Gruzija*  Ungārija  Melnkalne  Latvija 
Šveice  Slovēnija  Lielbritānija  Bosnija 
Serbija  Ukraina  Francija  Bulgārija 

Finālturnīram kvalificēsies katras grupas trīs labākās komandas. Vietas finālturnīrā garantētas rīkotājvalstīm - B grupā - Itālijai, C grupā - Čehijai, E grupā - Gruzijai, G grupā - Vācijai (šajās grupās ceļazīmes iegūs divas labākās no trim pārējām komandām)

Finālturnīrs notiks 2021. gada septembrī Milānā, Prāgā, Tbilisi, Ķelnē un Berlīnē.

Latvijas valstsvienības spēļu grafiks:

21.02.2020 Latvija - Bosnija un Hercegovina

24.02.2020 Bulgārija - Latvija

26.11.2020 Grieķija - Latvija

29.11.2020 Bosnija un Hercegovina - Latvija

19.02.2021 Latvija - Bulgārija

22.02.2021 Latvija - Grieķija

 

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!