Logo

Vīriešu valstsvienība: mērķis EuroBasket2021 finālturnīrs, atbalstītāji turpina sadarbību

Vīriešu valstsvienība: mērķis EuroBasket2021 finālturnīrs, atbalstītāji turpina sadarbību

Pirmdien, 5. augustā, Latvijas vīriešu basketbola valstsvienības kandidāti aizvadīja pirmo treniņu jaunā galvenā trenera Roberta Štelmahera vadībā. Ierindā bija 14 spēlētāji. Pirms treniņa notikušās preses konferences laikā Latvijas Basketbola savienības prezidents Valdis Voins un AS “Putnu fabrika Ķekava” valdes priekšsēdētājs Andrjus Pranckevičs parakstīja līgumu par sadarbības turpināšanu.

Latvijas Basketbola savienības prezidents Valdis Voins:

“Vīriešu valstsvienība atšķir jaunu lappusi – jauns galvenais treneris, jauni izaicinājumi. Prieks, ka mūsu atbalstītāji novērtējuši gan komandas sportisko potenciālu, pozitīvo tēlu un popularitāti, gan mūsu organizatorisko darbu, valstsvienības spēles padarot par basketbola svētkiem. Sadarbību ar vīriešu valstsvienību turpina “OlyBet Sports Bar”, “Circle-K” un putnu fabrika “Ķekava”, ar ko šodien parakstām sadarbības līgumu.

Esmu pārliecināts, ka kopā ar komandu atkal būs 6.spēlētājs – mūsu līdzjutēji, kuri jau aktīvi izmanto iespējas iegādāties biļetes uz februārī paredzēto  Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēli ar Bosnijas un Hercegovinas izlasi.

Jaunais galvenais treneris Roberts Štelmahers savulaik bija viens no valstsvienības līderiem kā spēlētājs un ieguvis labu  pieredzi trenera amatā. Darbs valstsvienībā viņam ir jauns izaicinājums – atbalstīsim viņu un komandu ceļā uz visaugstākajiem mērķiem.”

AS “Putnu fabrika Ķekava” valdes priekšsēdētājs Andrjus Pranckevičs:

“Esam priecīgi un lepni sākt otro sadarbības sezonu. No pieredzes biznesā zinām, cik svarīgs ir komandas darbs un šai ziņā mums ir daudz kopīga ar basketbolu un Latvijas valstsvienību. Latvijas basketbola progress bijis iespaidīgs, Latvijai jau ir vairāk NBA spēlētāju, nekā Lietuvai. Novēlu veiksmi jaunajam galvenajam trenerim un visai komandai. Lai izdodas sagādāt labas emocijas atbalstītājiem un sasniegt sportiskos mērķus!”

Latvijas vīriešu valstsvienības galvenais treneris Roberts Štelmahers

“Valstsvienības galvenā trenera amats ir liels gods un izaicinājums. Ar mūsu komandu ceru sasniegt visaugstākos mērķus, kādi iespējami. Novēlu spēlētājiem veselību un veiksmīgu sezonu, lai visiem prieks braukt uz izlasi.

Spēles plāns katram mačam, protams, būs atkarīgs no pašu sastāva un pretinieku stila. Valstsvienības īsajā darba posmā nav iespējams kardināli uzlabot iemaņas, jāstrādā ar gatavu “produktu”. Labs uzbrukums vienmēr pārspēs labu aizsardzību, bet svarīgi strādāt un pilnveidoties abos virzienos.  

Pretinieki kvalifikācijas turnīrā? Mums šķiet, ka Latvijas basketbolisti ir vislabākie un talantīgākie, bet konkurenti tāpat domā par savējiem. Būs smagas cīņas. Logu sistēma nav parocīga, bet jāspēj tai pielāgoties. Par spēlētāju pieejamību komunicēšu ar kolēģiem citos klubos. Skaidrība būs tikai ziemā.”

Latvijas vīriešu valstsvienības kapteinis Jānis Blūms:

“Pēdējos 20 gados nekas nav mainījies – ja varu palīdzēt Latvijas izlasei, esmu ierindā. Kā iepriekšējā ciklā, arī šoreiz būs logi un problēmas sapulcēt visus labākos spēlētājus, bet tas nebūs attaisnojums. Katra uzvaras būs jāizcīna, liekot lietā visus pieejamos spēkus.”

Latvijas vīriešu valstsvienības spēlētājs Dairis Bertāns:

“Kaut arī nesasniedzām Pasaules kausa finālturnīru, prieks, ka atbalstītāju nav zaudējuši ticību mūsu komandai un jau sākuši iegādāties biļetes uz februāra spēli. Darīšu, cik varēšu, lai tiktu palīgā valstsvienībai.”

Iepazīšanās treniņā Roberta Štelmahera un fiziskās sagatavotības speciālista Oskara Ernšteina vadībā piedalījās Jānis Blūms, Jānis Strēlnieks, Aigars Šķēle, Ingus Jakovičs, Artūrs Žagars, Dairis Bertāns, Kaspars Vecvagars, Artūrs Strautiņš, Jānis Timma, Žanis Peiners, Mareks Mejeris, Andrejs Gražulis, Artjoms Butjankovs un Anžejs Pasečniks.

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība nākamajā sezonā startēs Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā. Pirmās spēles notiks 2020. gada 21. februārī “Arēnā Rīga” ar Bosnijas un Hercegovinas izlasi, kā arī 24. februārī izbraukumā ar Bulgārijas izlasi. H grupā vēl spēlēs arī Grieķijas izlase, finālturnīram kvalificēsies trīs labākās komandas. Pa divām spēlēm notiks arī 2020. gada novembrī un 2021. gada februārī 

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība kopš 1992. gada 11 reizes spēlējusi Eiropas čempionāta finālturnīrā, līdz šim labāko rezultātu sasniedzot 2017. gadā, kad tika izcīnīta 5. vieta.

 

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!