Logo

Vīriešu valstsvienība: sākas individuālie treniņi, Kristaps Porziņģis pievienosies augustā

Vīriešu valstsvienība: sākas individuālie treniņi, Kristaps Porziņģis pievienosies augustā

Pirmdien, 6. jūnijā, Rīgā sākas vīriešu basketbola valstsvienības dalībnieku brīvprātīgie individuālie treniņi. Oficiālā treniņnometne, gatavojoties 2023. gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas spēlēm ar Serbijas (30. jūnijā “Arēnā Rīga; biļetes šeit) un Slovākijas (3. jūlijā Levicē) izlasēm, sāksies ceturtdien, 16. jūnijā. Paredzams, ka tajā piedalīsies 15 basketbolisti, tai skaitā NBA un Eirolīgas klubu pārstāvji. Kandidātu saraksts tiks publicēts nākamnedēļ.

Šajā spēļu ciklā valstsvienībai nepievienosies NBA kluba “Washington Wizards” līderis Kristaps Porziņģis:

“Gribu palīdzēt komandai kvalificēties Pasaules kausa finālturnīram, kur mūsu labākajiem basketbolistiem –arī man – būtu iespēja pirmo reizi pārstāvēt Latviju nacionālo izlašu augstākā līmeņa sacensībās. Tomēr, lai laukumā darbotos maksimāli efektīvi, jābūt pilnīgi veselam un gatavam cīņām. Mana pieredze liek savu veselības stāvokli vērtēt ļoti rūpīgi. Šobrīd diemžēl jāatzīst, ka iepriekš iekrātās mikrotraumas vēl nav pilnībā izārstētas, un šādā situācijā doties laukumā – tas būtu risks gan man, gan komandai. Tāpēc patlaban mana prioritāte būs pilnīga atveseļošanās un gatavošanās nākamai sezonai. Ja viss ritēs pēc plāna, ceru un gribu valstsvienībai pievienoties nākamajā spēļu ciklā augusta beigās.”

Latvijas valstsvienība 2023. gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra A grupas pirmajās četrās spēlēs izcīnījusi trīs uzvaras (pār Slovākijas izlasi un divreiz pār Beļģiju), kā arī piedzīvojusi minimālu zaudējumu Serbijā. Latvijas un Serbijas izlases jau nodrošinājušas tiesības spēlēt kvalifikācijas otrajā posmā. 30. jūnija spēlē Latvija – Serbija izšķirsies, kura komanda grupā ieņems 1. vietu (savstarpējo spēļu rezultāti tiks ņemti līdzi).

Otrajā posmā A grupas trīs labākās komandas cīnīsies ar B grupas komandām (Grieķiju, Turciju un Lielbritāniju). Pa divām spēlēm notiks augustā, novembrī un 2023. gada februārī, grafiks būs atkarīga no vietu kārtības grupas noslēguma tabulā. Finālturnīram kvalificēsies trīs labākās komandas no sešām.

Gatavojoties spēlēm ar Serbiju un Slovākiju, Latvijas valstsvienība trešdien, 22. jūnijā aizvadīs pārbaudes spēli ar Lietuvas izlasi, kas tiks rīkota kā basketbola zaļumballe, ieskandinot Jāņus – ar muzikāliem priekšnesumiem un valstsvienības ilggadējā kapteiņa Jāņa Blūma godināšanu (sākums plkst.18:30; biļetes šeit).

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!