Logo

Vīriešu valstsvienība: sākusies gatavošanās EuroBasket2017

Vīriešu valstsvienība: sākusies gatavošanās EuroBasket2017

 Latvijas vīriešu valstsvienība sākusi gatavoties Eiropas čempionāta finālturnīram, kas mūsu komandai sāksies 1. septembrī Stambulā. Pirmajā treniņā ierindā bija 14 basketbolisti, vēl četri kandidāti pievienosies darba gaitā. No 17. jūlijā portālā TVNet var iegādāties biļetes uz visām četrām valstsvienības pārbaudes spēlēm Rīgā – ar Polijas (11.augustā), Lietuvas (19.), Rumānijas (20.) un Čehijas (24.) izlasēm.

Latvijas Basketbola savienības prezidents VALDIS VOINS:

“Basketbola vasarai labu toni uzdeva sieviešu valstsvienība, izcīnot ceļazīmi uz Pasaules kausa izcīņu, kā arī 3x3 izlase, kļūstot par Eiropas čempioniem. Tagad kārta vīriešu valstsvienībai, kuru jau astoto gadu vadīs Ainars Bagatskis. Šajā laikā mainījušies viņa palīgi un lielā mērā sastāvs, bet Bagatskis pratis veiksmīgi savienot valstsvienības vadīšanu ar veiksmīgu karjeru klubos.

Prieks ierindā redzēt gan ilggadējos komandas līderus Jāni Strēlnieku un Dairi Bertānu, kuri bez pauzēm spēlēs jau astoto gadu pēc kārtas, gan Jāni Blūmu, kurš gatavojas septītajam Eiropas čempionātam un Kristapu Janičenoku, kurš Latviju pārstāvēs sesto reizi.

Ar lielu interesei gaidām debitantu Kristapu Porziņģi un Dāvi Bertānu, kurš atgriezies valstsvienība pēc četru gadu pauzes.

Visi ir sportiski motivēti un tas ir galvenais priekšnoteikums, lai cerētu uz labiem rezultātiem.

LBS valdē vēl runāsim par mērķiem, bet, ja reiz 2015. gadā bija ceturtdaļfināls, tad būtu loģiski šoreiz tēmēt augstāk vēl augstāk.

Paldies mūsu atbalstītājiem, kuri palīdzēs nodrošināt profesionālus apstākļus, lai komanda labi sagatavotos. Valstsvienības ģenerālsponsoru “OlyBet sporta bar” ir kopā ar basketbolu jau ceturto gadu.

Zīmols “Baltais” nodrošinās izlasi ar nepieciešamo spēku, enerģiju un vielmaiņu ar jogurta dzērienu “Baltais Protein”.

Par uzrāvienu un nepieciešamo jaudu rūpēsies Latvijā lielākais degvielas mazumtirdzniecības uzņēmums “Circle K”.

Valstsvienībai jau daudzus gadus palīdz arī Rīgas pašvaldība par, ko personīgs paldies Nilam Ušakovam.

"PlayGineering Systems" nodrošina profesionālajā sportā unikālas, Latvijā izstrādātas tehnoloğijas spēlētāju darbības analīzei un valstsvienības treniņu un spēļu laikā veiks unikālas basketbola analītikas sistēmas testus.

Pēc veiksmīgās EuroBasket 2015 pieredzes turpinām sadarbību ar “Sportland”, kas  nodrošinās fanu atribūtiku un augustā ierīkos arī īpašo fanu zonu pie Brīvības pieminekļa.

Paldies, protams, ar valdībai, kas ir solījusi atdot par Kristapa Porziņģa apdrošināšanu samaksātos līdzekļus, kurus šobrīd esam aizņēmušies. Tas samazina naudas apjomu, kas mums jāpiesaista, lai nodrošinātu kvalitatīvu valstsvienības darbu.

Daudzi līdzjutēji jau iegādājušies biļetes uz 19. augusta spēli Latvija – Lietuva. Šodien sākas biļešu tirdzniecība uz spēlēm Arēnā ar Polijas, Rumānijas un Čehijas izlasēm.  Biļetes uz šīm spēlēm būs par 30-50% lētākas līdz ar to zemākā biļešu cena būs 5 eiro, nodrošinot katram līdzjutējam iespēju redzēt darbībā mūsu labākos basketbolistus." 

Vīriešu valstsvienības ģenerālsponsora “OlyBet Sports Bar” pārstāvis GINTS PAKĀRKLIS:

“Sadarbojamies jau vairākus gadus, tāpēc lēmums par sadarbības turpināšanu nāca viegli. Prieks redzēt, ka basketbols Latvijā attīstās, aug jauni perspektīvi spēlētāji un mums ir patiess prieks, ka varam būt daļa no šī procesa.”

Vīriešu valstsvienības kapteinis JĀNIS BLŪMS:

“Nevarēju vien sagaidīt brīdi, kad varēšu uzvilkt valstsvienības kreklu un sākt trenēties. Motivācija ar katru gadu ir lielāka. Visi jau esam gatavojušies, neviens uz pirmo treniņu nav atnācis negatavs. Ceru, ka lielā izlase būs piemērs jauniešiem. Galvenais, lai izveidojas labs komandas kodols un tad viss būs kārtībā.”

KRISTAPS PORZIŅĢIS:

Esam gatavi strādāt, koncentrējos darbam izlasē. Pirmajā treniņā bija daudzi vingrinājumi, kurus sen neesmu izpildījis. Patīkami atgriezties Eiropas basketbola vidē. Gatavoties man palīdzēs fizioterapeits, ar kuru sadarbojos regulāri. 27. augustā braukšu uz NBA pasākumu Dienvidāfrikā, kura laikā centīšos uzturēt sevi kondīcijā. 8. augustā atkal būšu izlases rīcībā, tai skaitā visās pārbaudes spēlēs Rigā.”

Vīriešu valstsvienības galvenais treneris AINARS BAGATSKIS:

PAR SASTĀVU. Izvērtējot konkurenci atsevišķās pozīcijās, uz treniņnometni nav uzaicināti Rolands Freimanis, Kaspars Bērziņš un Ingus Jakovičs. Kaspars aizvadītajā sezonā aizvadīja tikai dažas spēles. Rolandam bija laba statistika Turcijā, taču viņš vislabāk spēj sevi parādīt ilgā spēles laikā, ko valstsvienībā viņam nevaru nodrošināt. Paldies abiem par līdzšinējo ieguldījumu, bet praksē esmu pārliecinājies, ka pieredzējušus spēlētājus valstsvienībā jāaicina tikai tad, ja treneris redz viņiem konkrētu svarīgu lomu un var atvēlēt lielu spēles laiku. Savukārt Jakovičs izteica vēlēšanos nepiedalīties, vēloties vasaru veltīt individuālajiem treniņiem. Anžejs Pasečņiks nolēma šosezon nespēlēt valstsvienībā.

PAR KONKURENCI. Astoņos gados izveidojies komandas kodols, ko katru gadu papildinājuši jauni spēlētāji. Arī šoreiz starp kandidātiem ir debitanti vai līdz šim maz spēlējuši basketbolisti, no kuriem sagaidu azartu un pienesumu komandai kā laukumā, tā arī uz rezervistu soliņa. Lomu sadalījumu komandā, protams, ietekmē līdzšinējā pieredze, taču ir pozīcijas, kurās izšķiroša nozīme būs sniegumam treniņos un pārbaudes spēlēs. Piemēram, par otrā saspēles vadītāja vietu var cīnīties Aigars Šķēle un Dāvis Lejasmeiers, šajā postenī vēlreiz izmēģināsim Žani Peineru, vismaz epizodiski šajā pozīcijā var spēlēt Dairis Bertāns un Jānis Blūms.

PAR KOMANDAS VEIDOŠANU. Kopš 2010. gada, kad sāku darbu valstsvienībā, tradicionāli esam kopā gatavojušies sešas nedēļas, kuru laikā ne tikai trenējāmies, bet arī veidojām komandas “ķīmiju”. Šogad dažādu apstākļu dēļ pilnā sastāvā būsim īsāku laiku. Nešaubos par spēlētāju profesionālismu un to, ka katrs būs labi sagatavojies. Laiks rādīs, cik ātri izdosies no individualitātēm kļūt par KOMANDU.

PAR DARBA GRAFIKU. Līdz trešdienai trenēsimies Rīgā, bet 20.jūlijā dosimies uz Ventspili, kur pastiprināta uzmanība tiks pievērsta fiziskai sagatavotībai. 28. un 29. jūlijā būs pirmās pārbaudes spēles Somijā. Pēc atgriešanās dažas dienas trenēsimies Rīgā, bet 4. un 5. augustā piedalīsimies turnīrā Klaipēdā. Pusfinālā spēlēsim ar Gruzijas izlasi, bet, atkarībā no pusfināla spēļu rezultātiem, otrajā dienā tiksimies ar Lietuvas vai Polijas vienību. No 8. augusta Rīgā būsim pilnā sastāvā un četrās pārbaudes spēlēs ar Polijas, Lietuvas, Rumānijas un Čehijas izlasēm centīsimies gan saspēlēties, gan parādīt labu basketbolu.

IESPĒJA. Kopš 2010. gada, kad uzņēmos valstsvienības vadību, soli pa solim esam gājuši uz priekšu, uzlabojot spēles kvalitāti un pozīcijas Eiropas rangu tabulā, arī attīstot karjeru klubos. 2015. gada Eiropas čempionātā sasniegtā 8. vieta bija atkārtots labākais sasniegums kopš 1992. gada, taču nebija mūsu komandas spēju griesti. Profesionālajā sportā nav jēgas runāt par tālu nākotni – koncentrēsimies tagadnei. EuroBasket2017 ir mūsu iespēja.  

Vīriešu basketbola valstsvienības kandidāti

Vārds, uzvārds Poz.  Dz.g.  Aug.  Klubs'2017  Spēles  Punkti  EČ+OK 
Jānis Strēlnieks 1 1989  191  Brose Bamberg (GER)  93  772  3+1
Dāvis Lejasmeiers  1991  192  Kings (SWE)   
Jānis Blūms 1/2 1982 190 VEF Rīga 140  1041  6+1
Aigars Šķēle  1/2  1992  192  BK Ventspils  16  62  0+1
Dairis Bertāns 1/2  1989  193  Darussafaka (TUR) 92  854  3+1
Artūrs Ausējs  1990  192  Liepāja/Triobet       
Kristaps Janičenoks  2/3  1983  196  BK Ventspils  131  1342 
Žanis Peiners  2/3  1990  203  PAOK (GRE)  14  63 
Jānis Bērziņš  2/3  1993  201  Capo d'Orlando (ITA)  14  42  1+1
Jānis Timma  1992  201  Zenit (RUS)  37  272  1+1
Ojārs Siliņš  3/4  1993  204  Bonn Telekom (GER)  37  0+1
Rolands Šmits  3/4  1995  207  Fuenlabrada (ESP)  11  36   
Dāvis Bertāns  1992  207  Sanantonio Spurs (NBA)  27  173 
Andrejs Gražulis  1993  202  BK Ventspils  18   
Kristaps Porziņģis  4/5  1995  221  New York Knicks (NBA)       
Mārtiņš Meiers  1991  208  VEF Rīga  79  545  3+1
Iļja Gromovs  1994  208  VEF Rīga       
Klāvs Čavars  1996  205  Pertevniyal (TUR)       

Komandas vadība

Vārds un uzvārds Amats
Ainars Bagatskis Galvenais treneris
Arnis Vecvagars Treneris
Artūrs Visockis-Rubenis Treneris 
Viktors Lācis Fiziskās sagatavotības treneris
Oskars Ernšteins Fiziskās sagatavotības treneris
Juris Sproģis  Ārsts 
Raivis Aršauskis Fizioterapeits
Mārtiņš Ozoliņš Fizioterapeits
Dinārs Kvedovs Menedžeris
Māris Jučmanis Direktors

ĢENERĀLSPONSORS: OlyBet Sports Bar 

ATBALSTA: Baltais proteīns, Circle-K, Citroen, Live Riga, Peak, Ceļu pārvalde, Blindsave, Mangaļi, Valsts sportam

INFORMĒ: TVNet, Sportacentrs.com, Star FK, LETA, Draugiem.lv, LTV7, žurnāls "Klubs", basket.lv

Pārbaudes spēļu grafiks:

28. jūlijā Tamperē slēgtā treniņspēle ar Somijas izlasi

29. jūlijā 20:00 Tamperē ar Somijas izlasi (LTV7 tiešraide)

4. augustā 16:45 Klaipēdā ar Gruzijas izlasi (LTV7 tiešraide)

5. augustā Klaipēdā turnīra finālspēle (LTV7 tiešraide)

11. augustā 19:30 Arēnā ar Polijas izlasi (LTV7 tiešraide)

19. augustā 19:30 Arēnā ar Lietuvas izlasi (LTV7 tiešraide)

20. augustā 19:30 Arēnā ar Rumānijas izlasi (LTV7 tiešraide)

24. augustā 19:30 Arēnā ar Čehijas izlasi (LTV7 tiešraide)

25. augustā slēgtā treniņspēle ar Čehijas izlasi

Biļetes uz pārbaudes spēlēm Rīgā var iegādāties portālā TVNET.

EuroBasket2017

1.posms (31.augusts - 7.septembris) – turnīri 4 grupās; pa 4 labākajām komandām kvalificējas izslēgšanas turnīram.

A (Helsinki) B (Telaviva) C (Klužnapoka) D (Stambula)
Francija Lietuva Spānija Serbija
Grieķija Itālija Čehija Latvija
Somija Izraēla Horvātija Turcija
Slovēnija Gruzija Melnkalne Beļģija
Polija Vācija Ungārija Krievija
Islande Ukraina Rumānija Lielbritānija

Latvijas komandas spēles 1. posmā (norādīts Rīgas laiks):

1. septembrī plkst.17 - ar Serbiju (TV3 tiešraide)

2. septembrī plkst.14:15 - ar Beļģiju (TV3 tiešraide)

4. septembrī plkst.14:15 - ar Lielbritāniju (TV3 tiešraide)

5. septembrī plkst.14:15 - ar Krieviju (TV3 tiešraide)

7. septembrī plkst.20:45 - ar Turciju (TV 3 tiešraide)

9. septembrī astotdaļfināls: A1-B4, B1-A4, A2-B3, B2-A3

10. septembrī astotdaļfināls: C1-D4, D1-C4, C2-D3, D2-C3)

12. un 13. septembrī ceturtdaļfināli

14. un 15. septembrī pusfināli

17. septembrī spēle par 3. vietu un fināls

Latvijas vīriešu valstsvienības statistika: Vīriešu izlase

Informācija par Latvijas vīriešu valstsvienības startiem Eiropas čempionātos: vēsture

Foto: Romans Kokšarovs, f64

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!