Logo

Vīriešu valstsvienību vadīs Roberts Štelmahers

Vīriešu valstsvienību vadīs Roberts Štelmahers

Latvijas Basketbola savienības valde vīriešu valstsvienības galvenā trenera amatā apstiprināja Robertu Štelmaheru.

LBS prezidents Valdis Voins:                     

“Paldies, vīriešu valstsvienības ģenerālmenedžerim Artūram Štālbergam par paveikto, apzinot pretendentus uz galvenā trenera amatu. Izvērtēšanai valdē tika piedāvāti divi cienīgi kandidāti, nodrošinot iespēju veikt konceptuālu izvēli starp treneri, kurš labi pārzina situāciju Latvijas basketbolā un speciālistu, kurš ar skatu no malas, iespējams, varētu dot papildus pievienoto vērtību mūsu komandai.

Izvērtējot pieejamo informāciju, kā arī apstākļus, kādos būs jāstrādā, valdes vairākums deva priekšroku Robertam Štelmaheram. Valstsvienības tuvākais mērķis un uzdevums – veiksmīgi aizvadīt Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēles, izcīnot tiesības 2021. gadā spēlēt finālturnīrā.”

Roberts Štelmahers:

“Paldies LBS vadībai par izrādīto uzticību.

Valstsvienības galvenā trenera amats ir milzīgs gods un izaicinājums. Savulaik kā spēlētājs vienmēr atsaucos uzaicinājumam pārstāvēt Latviju un tagad kā treneris nevaru rīkoties citādi. Iespēja savienot manus pienākumus valstsvienībā un klubā ir atrunāta manā līgumā, šai ziņā nekādu šķēršļu nebūs. Ceru, arī spēlētāji būs gatavi izmantot katru izdevību, lai palīdzētu Latvijas galvenajai komandai un mēs kopā varētu sasniegt nospraustos mērķus.

Detalizēta saruna par sastāvu patlaban būtu stipri pāragra. Galvenais, lai spēlētājiem labi sāktos sezona klubos, lai visi būtu veseli – tādā gadījumā pozitīvas emocijas palīdzēs valstsvienībai.

Daudzus spēlētājus un potenciālos kandidātus jau pazīstu, ar daudziem jau esmu kopā strādājis. Tomēr labi, ka nākamās nedēļas sākumā būs iespēja satikties īsā treniņnometnē, aprunāties un arī vieglā režīmā padarboties basketbola zālē. Oficiālās spēles paredzētas tikai februārī, bet laiks paies ļoti ātri.”

Roberts Štelmahers (45) galvenā trenera amatā bijis trīskārtējs Latvijas čempions (ar BK “Ventspils” 2014. un 2018. gadā, ar “Valmiera/ORDO” 2016. gadā), kā arī Latvijas – Igaunijas līgas čempions (2019). Strādājis Lietuvā un Polijā, kopš 2019. gada jūlija – Tallinas “Kalev/Cramo” galvenais treneris.

2010.-2011., kā arī 2015.-2016. gadā bijis valstsvienības galvenā trenera Ainara Bagatska asistents. 2012. gadā – Latvijas U20 izlases galvenais treneris (6. vieta Eiropas čempionātā).

No 1992. līdz 2005. gadam Roberts Štelmahers spēlēja Latvijas valstsvienībā, piedaloties četru Eiropas čempionātu finālturnīros. Pārstāvējis Latviju 147 spēlēs, guvis 1572 punktus.

Nākamās nedēļas sākumā valstsvienības kandidāti pulcēsies uz īsu treniņnometni Rīgā.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!