Logo

V.Voins: “Par valstsvienības nākotni lemsim, uzklausot visus kvalitatīvos argumentus”

V.Voins: “Par valstsvienības nākotni lemsim, uzklausot visus kvalitatīvos argumentus”

Latvijas vīriešu valstsvienībai nākamās oficiālās spēles paredzēta 2019. gada novembrī, kad sāksies 2021. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrs. Kā komandai, kas Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīrā sasniedza labāko bilanci starp 4. vietu ieguvējām, Latvijas komandai saglabājas izredzes 2020. gada jūnijā piedalīties olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā un cīnīties par ceļazīmi uz Tokiju’2020 (tās piepildīsies, ja septembrī Pasaules kausa izcīņas turnīrā vismaz 11 no 12 Eiropas komandām iekļūst starp tām 23, kas iegūs tiesības spēlēt olimpiskajā turnīrā vai kvalifikācijas turnīrā; tajā Eiropai paredzētas divas papildu vietas).

Kā Latvijas komanda gatavosies nākamajiem pārbaudījumiem – komentē Latvijas Basketbola savienības prezidents Valdis Voins.

“Pēc vīriešu valstsvienības pēdējās spēles Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīrā izskanējuši daudzi interesanti vērtējumi un pretrunīgi viedokļi. Paldies visiem, kas nav bijuši vienaldzīgi, paldies gan par kritiku, gan īpaši konstruktīviem ieteikumiem, kurus ņemsim vērā, analizējot situāciju un pieņemot lēmumu par turpmāko darbību.

Arnim Vecvagaram līgums par darbu vīriešu valstsvienības galvenā trenera amatā beidzies līdz ar kvalifikācijas cikla noslēgumu. Paldies trenerim un viņa palīgiem par paveikto, strādājot unikāli sarežģītos apstākļos.

Milzīgs paldies spēlētājiem, kuri daudzu gadu garumā Latviju pārstāv bez papildu atlīdzības, valstsvienībai veltot ne tikai laiku un enerģiju, bet bieži arī veselību un savas intereses klubos.

Paldies līdzjutējiem, kuri ir novērtējuši spēlētāju meistarību un pašatdevi, piepildot “Arēnas” tribīnes un pavadot komandu izbraukumos. Esam centušies panākt, lai valstsvienības spēles būtu ne tikai basketbola notikums, bet arī NOTIKUMS un turpināsim strādāt, lai skatītājiem būtu jauni iespaidi un  emocijas jau pavisam drīz – Eiropas sieviešu čempionāta finālturnīra laikā.

Septiņas uzvaras 12 spēlēs un reālas izredzes izcīnīt ceļazīmi uz Pasaules kausa finālturnīru līdz pat pēdējās spēles pēdējai sekundei – tā ir cienījama bilance. Taču izšķirošie punkti netika iegūti, un rezultāts neapmierina nevienu. Ne spēlētājus, ne pašus trenerus, ne līdzjutējus, ne LBS vadību, kurai ir pienākums lemt par valstsvienības nākotni.

Nākamais pārbaudījums komandu sagaida pēc nepilniem deviņiem mēnešiem. Ir laiks izanalizēt notikušo un lemt par nākotni. Nav pamata steigai, taču arī lieki nevilcināmies.

Jau 26. februāra pēcpusdienā LBS Treneru komisija uzklausīja Arņa Vecvagara pārskatu par pēdējām spēlēm un visu darba ciklu. Bija iespēja uzdot jautājumus un saņemt atbildes. Tuvākajās dienās ar trenera skatījumu varēs iepazīties portālā basket.lv.

Starp citu, jau spēļu laikā pamanītajai problēmai cīņā par atlēkušajām bumbām ir sistēmiski cēloņi, uz kuriem īpaši norādījuši gan jaunatnes izlašu treneri, gan Treneru komisijas dalībnieki. Ar fakta konstatāciju nepietiks, šim basketbola aspektam īpaša vērība tiks pievērst jaunajā LBS Treneru attīstības programmā, kas sāk darboties pieredzējušā trenera Agra Galvanovska vadībā. Situāciju var labot nevis saukļi vai vainīgo meklēšana, bet konsekvents darbs ikdienām sākot no sporta skolām.

Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra pieredzes izvērtēšanu turpinās LBS valde, kuras tuvākā sēde paredzēta marta beigās. To darīsim, iepazīstoties ar komandas treneru, menedžeru un medicīniskā personāla, kā arī LBS ģenerālsekretāra un mārketinga nodaļas pārskatiem. Uzklausīsim spēlētāju viedokļus. Konstatēsim izdarīto un neizmantotās rezerves. Vienlaikus no saviem kolēģiem valdē sagaidu arī konkrētus priekšlikumus turpmākajam darbam, tai skaitā valstsvienības vadītāja izraudzīšanās procedūrai.

Esmu pārliecināts, ka Latvijas valstsvienība jāvada Latvijas trenerim, tomēr patlaban nebūtu pareizi ievilkt neizdzēšamas “sarkanās līnijas”. Savējais vai ārzemnieks, klubā strādājošs vai atbrīvotais treneris,  valstsvienības vadības modeļa maiņa, iedibinot ģenerālmenedžera amatu – vismaz līdz marta beigām nav idejām un diskusijai slēgtu tēmu.

Aprīļa laikā izvērtēsim konstruktīvos priekšlikumus un iespējas, konceptuāli vienosimies par valstsvienības vadības modeli un apzināsim pretendentus uz galvenā trenera amatu.

Ar galīgo lēmumu nevilcināsimies, sarunas ar konkrētiem speciālistiem var iekavēt tikai klubu sezonas beigas.”

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!