Logo

Baltijas sieviešu čempionāts: sestdien studentu derbijs Rīga pret Tallinu

Baltijas sieviešu čempionāts: sestdien studentu derbijs Rīga pret Tallinu

Baltijas Sieviešu basketbola līgas elites grupas turnīrā sestdien, 26. janvārī, notiks četras spēles, kas būtiski ietekmēs situāciju turnīra tabulā.

Pēc astoņām spēļu kārtām tikai divas komandas nostabilizējušās savās pozīcijās turnīra tabulā: “TTT Rīga” ar 8 uzvarām ieņem 1. vietu, Šauļu Universitātes komanda ar 8 zaudējumiem – pēdējo. No 2. līdz 7. vietai komandas šķir tikai trīs uzvaru tiesa.

Sestdien plkst.14 Elektrum Olimpiskajā centrā spēlēs “TTT Rīga” (8-0) – Klaipēdas “Fortūna” (2-6), bet Šauļos sāksies spēle “Šiauliai Universitetas” (0-8) – Kauņas “Aistes LSMU” (5-3).

Plkst.19 Viļņā spēlēs “Kibirkštis” (5-3) – Ukmerģes “Vilkmerge” (3-5), bet Elektrum Olimpiskajā centrā spēlēs RSU (5-3) – “Tallinn Ulikool” (4-4).

Rīgas un Tallinas studenšu komandu derbijam papildu intrigas pipariņu piešķir savstarpējo spēļu vēsture – šosezon RSU vienība igaunietēm piekāpās gan pirmajā posmā (66:70), gan elites grupas pirmā apļa spēlē izbraukumā (61:74).

RSU komandas treneris Aivars Vīnbergs:

“Par spīti šiem zaudējumiem, man nebūtu nekas pretī ar igaunietēm spēlēt ceturtdaļfinālā. Labi pazīstama un prognozējama komanda, ar saviem trumpjiem un mīnusiem. Šajā turnīra stadijā gan stipri pāragri sākt izraudzīties pretiniekus izslēgšanas spēlēm, tāpēc neko nerēķinām – cenšamies uzvarēt katrā spēlē.

Startu Baltijas čempionāta elites grupā gaidīju ar bažām. Gandrīz visās Lietuvas komandās basketbolistes spēlē par naudu, bet mūsu spēlētājām basketbols nav galvenā prioritāte. Svarīgākas ir mācības, vecāko kursu studentēm arī darbs. Taču esam uzķēruši savu ritmu, atraduši savu stilu gan uzbrukumā, gan aizsardzībā, meitenes ir pieņēmušas manu vadības darbības manieri – pagaidām visi kauliņi ir sakrituši veiksmīgi. Ar uzvarām Kauņā (69:66) un Rīgā pār “Kibirkšti” (68:58) esam ieguvuši pretinieču cieņu un arī pašapziņu.

Viens no mūsu komandas trumpjiem – nav iemeslu ļoti pārdzīvot, ja neveicas. Nevaram pievilt lielas naudas devējus, jo mums tādu nav. Tas atraisa rokas. Spēlējam savam priekam, un – sanāk. Nepaļaujamies uz atsevišķām līderēm, stipri esam tad, ja meitenes izdara to, ko prot vislabāk. Ja Guna (Lagzdiņa) izcīna vairāk nekā 10 atlēkušās bumbas, ja Anna (Buša)  izprovocē piecas sešas pretinieču piezīmes, ja Dinija (Pāvelsone) un Ilze (Gotfrīda) nospēlē savā līmenī. Milzīgas drošības rezerves aiz līderu mugurām nav, bet, ja statistikas ailes ir piepildītas, arī punkti atnāk.”

Elites grupā komandas divu apļu turnīram sekos ceturtdaļfināla sērijas, kurās piedalīsies visas astoņas komandas, uzvarētājas noskaidrojot divu spēļu summā.

Starptautiskajā grupā septiņas Latvijas komandas un trīs Igaunijas vienības izspēlē divus apļus, tabulā skaitot arī pirmā posma rezultātus (Latvijas U16 izlasei, kas nepiedalījās pirmajā posmā, katra izbraukuma spēle tiks rēķināta kā divas). Četras labākās Latvijas komandas iegūs tiesības spēlēt valsts čempionāta izslēgšanas turnīrā. Visticamāk, šajās pozīcijās finišēs “TTT Juniores”, “Daugavpils Universitāte”, “Liepāja/LSSS” un “TTT/Kadetes”.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!