Logo

BK “Jelgava”/BJSS – jauns vārds Latvijas sieviešu basketbolā

BK “Jelgava”/BJSS – jauns vārds Latvijas sieviešu basketbolā

Atgriešanās pēc 25 gadu pārtraukuma – trešdien, 10. oktobrī, Latvijas – Igaunijas – Lietuvas Basketbola līgas turnīrā pirmo spēli aizvadīs sieviešu komanda BK “Jelgava”/BJSS, savā laukumā Zemgales Olimpiskajā centrā uzņemot pirmā posma favorītes “TTT Juniores”. “Pašas meitenes vēlējās spēlēt, tāpēc ar motivāciju un treniņu apmeklējumu nav nekādu problēmu. Sniegumam ar katru spēli vajadzētu būt labākam,” komandas treneris Harijs Zelčs pirms debijas noskaņots piesardzīgi optimistiski. Ļoti augsti mērķi netiek izvirzīti (“Centīsimies nepalikt pēdējā vietā”), bet reālo spēku samēru varēs iepazīt tikai laukumā.

Jelgavas 1999. gadā dzimušo meiteņu komanda nesen veiksmīgi spēlējusi Jaunatnes līgā, U15 un U16 grupās izcīnot pirmo, bet U19 grupā – otro vietu. Pavasarī meitenes absolvēja sporta skolu un treneris Zelčs nolēmis mest mieru darbam basketbolā. Līdz vasaras nogalē bijušās audzēknes viņu uzrunājušas, paužot vēlmi spēlēt virslīgā.

“Pašu meiteņu apņēmība bija nopietns arguments. Aprunājāmies ar sporta skolas un pilsētas sporta dzīves vadītājiem, saņēmām atbalstu un tagad esam vienā organizācijā ar vīriešu komandu. BK “Jelgava”/BJSS – viena pilsēta, viena komanda.”

Vairākas “zelta sastāva” meitenes šosezon gan spēlēs citur. Janeta Rozentāle studē ASV, Sindija Smirnova un Ronda Ozoliņa – RSU. Toties komandai pievienojušās vairākas Jelgavas sporta skolas absolvente, arī vairākas sezonas “Latvijas Universitātē” spēlējusī jelgavniece Zane Neilande. ASV studentu basketbola un Vācijas pieredze ir kādreizējās Rīgas 47. vidusskolas treniņgrupas audzēknei Alisei Karlsonei, kura tagad dzīvo Jelgavā. Treniņos iesaistītas arī Jelgavas sporta skolas vecāko grupu meitenes un dažas noteikti tiks pie spēlēšanas.

“”Garais gals” ir pietiekami jaudīgs – par to pārliecinājāmies arī pārbaudes spēlēs ar Šauļu komandu. Pagaidām grūtāk iet saspēles vadītājām, bet pa īstam spēkus varēs novērtēt oficiālajās spēlēs,” treneris nesteidzas ar secinājumiem.

BK “Jelgava”/BJSS ir tipiska amatieru komanda. Meitenes nesaņem atlīdzību, visas mācās vai strādā. Pilnā sastāvā uz treniņiem spēlētājas pulcējas trīsreiz nedēļā, sportskolniecēm iznākot pieci treniņi nedēļā.

“Par treniņu apmeklējumu man nav jāuztraucas – visas ir ļoti apzinīgas. Ir gan azarts, gan enerģija. Kad spēlējām ar Šauļu komandu, pirmā mača sākums bija grūts, bet pamazām sniegums uzlabojās. Ceru, šī tendence turpināsies. Esam jauna komanda, šādā sastāvā mierīgi varam spēlēt vairākus gadus. Izmaksas ir simboliskas, tāpēc domāju, ka šis nebūs vienas sezonas projekts. Galvenais, lai būtu, kas spēlē un Jelgavas sporta skolas jaunākajās grupiņās perspektīvas meitenes ir,” treneris Zelčs meiteņu basketbolam Jelgavā redz nākotni.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!