Logo

Douglas BBL: Oktobra spēlētāja elites grupā – Anna Greta Asi

Douglas BBL: Oktobra spēlētāja elites grupā – Anna Greta Asi

17 gadus vecā “Tartu University”  komandas aizsardze komandai palīdzēja uzvarēt divās Douglas Baltijas līgas spēlēs no trijām (arī RSU vienību), vidēji katrā mačā laukumā pavadīja 32 minūtes, guva 27,3 punktus, izdarīja 5,3 rezultatīvas piespēles, izcīnīja 6,7 atlēkušās bumbas un izprovocēja 6 pārkāpumus.

Anna Greta basketbola zālē regulāri sastopama kopš 4 mēnešu(!) vecuma, jo viņas māmiņa – trenere  Kaire Asi – meitu bieži ņēmusi līdzi uz darbu. Mērķtiecīgi treniņi māmiņas vadībā sākušies septiņu gadu vecumā, un nodarbības bieži beigušās ar treneres un audzēknes spēli viens pret vienu. Jo vairāk spēlējusi, jo vairāk basketbols iepaticies.

Kopš 14 gadu vecuma Asi spēlē Igaunijas jauniešu izlasēs (2018. gadā Eiropas U16 čempionāta B divīzijā vidēji spēlē 19,3 punkti, 2019. gadā U18 čempionāta B divīzijā vidēji spēlē 14,3 punkti) un 2019. gadā debitēja valstsvienībā. Bet jaunās igaunietes talanta starptautisko līmeni iezīmē fakts, ka jūnijā Anna Greta Asi tika atzīta par Rīgā notikušās Eiropas perspektīvāko basketbolistu nometnes “Basketball without borders” vērtīgāko spēlētāju.

Jaunā igauniete saņēmusi izdevīgus piedāvājumus no daudzām ASV universitātēm, bet lēmumu par savu nākotni pieņemšot ļoti uzmanīgi, rūpīgi izvērtējot visus aspektus. “Anna Greta ir gudra meitene, kas labi saprot gan basketbolu, gan dzīvi ārpus laukuma,” jauno talantu raksturo Igaunijas Basketbola federācijas pārstāvji.

Anna Greta Asi:

“Manu pārliecību laukumā vairo tas, ka nebaidos kļūdīties. Visi taču kļūdās, bet ar to jātiek gala. Viss sākas galvā. Pēc kļūdas izdaru secinājumus un cenšos nākamajā reizē rīkoties labāk.

Mans mērķis ir izbaudīt katru laukumā pavadīto mirkli un katrā spēlē parādīt visu, ko protu. Katrā mačā gribu iemācīties ko jaunu.

Pagājušajā vasarā man izdevās atrast līdzsvaru starp treniņiem un atpūtu. Zinu, ka lielāka vērība jāpievērš fiziskai kondīcijai un aizsardzības prasmes pilnveidošanai. Toties prasme pieņemt lēmumus uzlabojas ar katru spēli.”

Svētdien Douglas BBL Oktobra spēlētāju eksaminēs Liepājas komanda, kas viesos spēlēs ar “Tartu University” (liepājnieces sestdien spēlēs Tallinā). Vēl elites grupā “TTT Rīga” sestdien spēlēs Šauļos, bet RSU dosies turnejā pa Lietuvu – sestdien spēle Viļņā ar “Kibirkštis-MRU”, svētdien Kauņā ar “Aistes-LSMU”.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!