Logo

Douglas BBL: Starptautiskās grupas finālčetrinieks gatavs cīņām

Douglas BBL: Starptautiskās grupas finālčetrinieks gatavs cīņām

Nedēļas nogalē Daugavpilī notiks Douglas Baltijas Basketbola līgas Starptautiskās grupas četru labāko komandu finālturnīrs.

Sestdien, 22. februārī, pusfinālā plkst.16 spēlēs BJBS “Rīga”/Juniores – BK “Jelgava”/BJSS (pamatturnīrā 80:50 un 81:53), bet plkst.18:30 laukumā dosies “TTT Juniores” un “Daugavpils Universitāte” (62:53 un 99:76).

Svētdien, 23. februārī, plkst.16:15 sāksies spēle par 3. vietu, bet plkst.18:45 – finālmačs. Abas spēles translēs Sportacentrs.com TV.

Kā esat apmierināts ar sezonas gaitu un ar ko būsiet apmierināts svētdien, pēc finālturnīra beigām – šos jautājumus basket.lv uzdeva četru finālturnīrā iesaistīto komandu treneriem.

Ainārs Čukste (BJBS “Rīga”/Juniores” – 1. vieta pamatturnīrā)

“Pirms sezonas komandas veidošana notika ļoti ātri, tāpēc lielu mērķu un precīza plāna sākotnēji nemaz nebija. Gribējās nodrošināt iespēju trenēties un spēlēt mūsu sporta skolas audzēknēm un meitenēm, kuras pievienojušās no Liepājas (Paula Kļeščova), Saldus (Kristiāna Kulačkovska), Daugavpils (Juta Harčenko).

Sākumā uztraucos, ka līderēm nebūs pilnvērtīgas maiņas, bet 2003. gadā dzimušās ir pārspējušas cerības – bez viņām mums būtu par kādu uzvaru mazāk. Piedevām pēdējā laikā pievienojušās mazliet vecākās Luīze (Šepte) un Ance (Mickāne).

Komandas spēle vēl nav noslīpēta, kāda spēlētāja vēl nav labā sportiskajā formā, bet, ja reiz izcīnījām 1. vietu pamatturnīrā, nevar būt cita mērķa kā uzvarēt arī finālturnīrā.”

Matīss Rožlapa (“TTT Rīga” – 2. vieta pamatturnīrā)

“Ar sezonas gaitu esmu apmierināts. Protams, varēja būt labāks sniegums atsevišķās spēlēs un varējām izvairīties no kāda zaudējuma, bet sezonas garumā bijis labs treniņndarbs. Meitenes progresē – gan individuālajā meistarībā, gan attieksmē pret treniņiem.

Finālturnīrā centīsimies neatkārtot pēdējā laikā pieļautās kļūdas, kad vairākās spēlēs neveiksmīgi aizvadījām otros puslaikus. Meitenēm jāmācās saglabāt koncentrēšanos visas 40 minūtes, trenerim jāmācās atrast īsto piecnieku, lai neļautu kristies komandas enerģijas līmenim. Gatavojamies nopietnai cīņai jau pusfinālā, kurā daugavpilietēm būs mājinieču priekšrocības.”

Nikolajs Romaņenko (“Daugavpils Universitāte” – 3. vieta pamatturnīrā)

“Finālturnīrā ielecām kā pēdējā vagonā. Uzturējām intrigu līdz pamatturnīra beigām, kad veiksmīgi nospēlējām pēdējā izbraukumā. 3. vieta pamatturnīrā ir labs rezultāts.

Mēs un Saldus esam vienīgās komandas, kuras spēlē tikai ar savām audzēknēm. Viktorija (Ivanova) Jelgavas sastāvā labāko spēli aizvadīja tieši pret mums (smejas). Bet – cīnāmies ar tām spēlētājām, kuras ir.

Manuprāt, abas Rīgas komandas ir stiprākas par mums un jelgavniecēm.  Pamatturnīrā vienreiz sanāca vinnēt “Rīga”/Juniores (68:64), bet to atkārtot būtu grūti.

Žēl, ka pirmajā mačā nevarēs palīdzēt Liza Čumika, kurai sestdien RSU sastāvā būs ļoti svarīga spēle Liepājā. Kopā ar viņu drošāk jūtas visa komanda. Ceru, ka Liza varēs palīdzēt vismaz svētdien.

Trenējamies, gatavojamies. Tik svarīgs turnīrs Daugavpilī būs pirmo reizi. Līdzjutēji mūs atbalstīs, bet būs arī papildus spriedze. Svarīgi, lai meitenes ar to tiktu galā. Cīnīsimies par uzvaru abās spēlēs.”

Harijs Zelčs (BK “Jelgava”/BJSSS – 4. vieta pamatturnīrā)

“Mērķi – iekļūt finālturnīrā – esam sasnieguši, tātad varēsim spēlēt bez lielas spriedzes.

Šosezon līdz ar Viktorijas Ivanovas pievienošanos esam kļuvuši stiprāki saspēles vadītājas pozīcijā. Spēle kļuvusi ātrāka, samazinājies kļūdu skaits. Esmu apmierināts ar aizsardzību. Uzbrukumā pietrūkst stabilitātes. Dažās spēles metam ar labu precizitāti, bet dažās nevaram trāpīt no vislabākajām pozīcijām. Tas nepatīk, bet – ar līdzīgu problēmu cīnās daudzas, tai skaitā visaugstākā līmeņa komandas.

Prieks, ka savainojumu izārstējusi Evelīna Fricsone. Finālturnīrā gan nevarēs piedalīties Annija Ķergalve, kura devusies studēt uz Austriju. Citas ir ierindā. Visās komandās toni nosaka jaunās spēlētājas, tātad var būt dažādi pavērsieni gan atsevišķās spēlēs, gan visā turnīrā. Neskatīsimies uz pamatturnīra spēļu rezultātiem. Katra no četrām komandām var pārsteigt pozitīvi, katra var zaudēt. Cīnīsimies.”

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!