Logo

Latvijas – Igaunijas līga: čempiones sāk ar pārliecinošu uzvaru

Latvijas – Igaunijas līga: čempiones sāk ar pārliecinošu uzvaru

Latvijas-Igaunijas basketbola līgas sestās sezonas atklāšanas spēlē “TTT Rīga” pārliecinoši uzvarēja komandu “Liepājas Papīrs/LSSS” – 93:58 (30:18, 53:34, 69:48).

Pirmajā puslaikā abas komandas uzbrukumā darbojās veiksmīgāk un azartiskāk nekā aizsardzībā, priecējot skatītājus ar interesantām sadarbībām un precīziem tālmetieniem. Stabilākas un veiksmīgākas bija “TTT Rīga” basketbolistes, līdz pirmās ceturtdaļas beigām panākot divciparu pārsvaru (30:18). Liepājniecēm līdz otrās ceturtdaļas vidum gan izdevās krietni samazināt rezultāta starpību (38:34), tomēr puslaika beigas rīdzinieces uzvarēja ar 15:0, likvidējot galveno intrigu,

“TTT Rīga” krietni efektīvāk uzbruka no soda laukuma un pustālās distances (divpunktnieki 33/62 – 14/28, sodi 15/17 – 6/8) un labi izmantoja pretinieču daudzās kļūdas (7-28; punkti pēc kļūdām 38-6),  savukārt liepājnieces vairāk punktu guva ar tālmetieniem (4/12 – 8/24).

Uzvarētājām Azanija Stjuarte guva 20 punktus un izcīnīja 8 bumbas, Gunta Baško-Melnbārde 19, Ieva Krastiņa 14. Liepājniecēm 12 punktus guva Emīlija Grava, 10 – Linda Rubene.

Sezonas atklāšanai par godu sarīkotajā trīspunktu metienu konkursā, kurā piedalījās Latvijas komandu pārstāves finālā Liene Priede (“TTT Rīga”) ar 13 punktiem pārspēka Aneti Blūmu (BK “Saldus”), kura guva 11 punktus.
Latvijas – Igaunijas līgas čempionātā 2017./2018. gada sezonā piedalīsies dalībnieču rekordskaits – 13 vienības, tai skaitā 10 pārstāvēs Latviju.

Pirmo reizi komandas jau turnīra sākumā sadalītas pēc spēka divās divīzijās.

Elites divīzijā startēs Latvijas komandas “TTT Rīga”, “Liepājas Papīrs/LSSS”, RSU, “TTT Juniores” un “Latvijas Universitāte”, kā arī Igaunijas spēcīgākā komanda “University of Tallinn”. Līdz 18. martam tiks izspēlēts sešu apļu turnīrs, bet “TTT Rīga” ar katru komandu spēlēs pa 4 reizēm (čempionēm 20 spēles, citām komandām pa 28).

Starptautiskajā divīzijā spēlēs “Daugavpils Universitāte”, BK “Saldus”, Liepājas Sporta spēļu skola (LSSS), Latvijas U17 izlase un Latvijas U16 izlase, kā arī Tallinas “G4S Noorteliiga” un “Tartu University/Kalev”. Komandas izspēlēs četrus apļus (katrai pa 24 spēlēm).

Latvijas – Igaunijas līgas finālturnīram kvalificēsies elites divīzijas pirmo trīs vietu ieguvējas, kā arī uzvarētājas pārspēlēs starp Elites grupas 4.vietas ieguvējām un otrās divīzijas uzvarētājām.

Latvijas Sieviešu basketbola līgas izslēgšanas spēlēs piedalīsies četras labākās Latvijas vienības no pirmās divīzijas, labākā Latvijas komanda no otrās divīzijas, kā arī uzvarētājas pārspēlēs starp pirmās divīzijas piekto un otrās divīzijas otro labāko Latvijas vienību. Cīņas notiks sērijās līdz divām uzvarām, finālsērijā – līdz trīs uzvarām.

Foto: Renārs Koris

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!