Logo

Latvijas – Igaunijas līga: koriģēta izspēles sistēma un iespēja basketbola centriem

Latvijas – Igaunijas līga: koriģēta izspēles sistēma un iespēja basketbola centriem

PAR LATVIJAS – IGAUNIJAS LĪGU. Pamatturnīrā piedalās 10 komandas, kuras līdz Ziemassvētkiem izspēlēs viena apļa turnīru. Sešas pārstāv Latviju (“TTT Rīga”, “Vega 1/Liepāja”, “TTT Juniores”, RSU, “Latvijas Universitāte” un Latvijas U16 izlase), četras – Igauniju (“FCR Media/Rapla” “Tallinn University”, “FCR Media/ Rapla” un “Tartu University/ Kalev”). Trīs labākās kopā ar Somijas čempionvienību Lapenrantas “Cats” pēc Jaungada izspēlēs četru apļu turnīru, cīnoties par divām ceļazīmēm uz Final 4. Pārējās septiņas komandas (5.-11.vieta) spēlēs divus apļus savā starpā. 5. un 6.vietas ieguvējas pārspēlēs ar 3. un 4.vietas īpašniecēm noskaidros vēl divas Final 4 dalībnieces. Cīņa par čempionu kausu notiks 8. un 9.aprīlī Rīgā.

PAR LATVIJAS ČEMPIONĀTU. Latvijas Sieviešu basketbola līgas izslēgšanas turnīrā aprīlī piedalīsies četras labākās Latvijas komandas pēc Latvijas – Igaunijas līgas rezultātiem. Pusfinālā sērijas līdz divām uzvarām, finālā – līdz trim uzvarām.

PAR LATVIJAS KOMANDĀM. Valsts čempionvienība “TTT Rīga” nopietni gatavojas startam FIBA kausa izcīņā. Latvijā atgriezusies Gunta Baško-Melnbārde, čempionvienībā turpina spēlēt Latvijas valstsvienības dalībnieces Ieva Krastiņa, Anda Eibele, Baiba Eglīte, Liene Priede, Ieva Kūlīte un Digna Strautmane, iesaistītas labas ārzemnieces. Komanda savu potenciālu parādījusi, ar trim uzvarām startējot Austrumeiropas Sieviešu līgā. Vicečempiones “Vega 1/Liepāja” turpina pārstāvēt iepriekšējās sezonas līderes Kristīne Silarāja, Ieva Vītola un Ilze Jākobsone, kā arī Liepājas basketbola audzēknes. Pieteikta arī lietuviete Krista Druskite. RSU vienībā atgriezusies kādreizējā līdere Guna Lagzdiņa, atkal apvienojušās māsas Kate un Ance Aizsila. Komandas “TTT Juniores” sastāvā spēlēs Latvijas U19 un U18 izlašu kandidātes. “Latvijas Universitātes” komandā studentēm, iespējams, palīdzēs vairākas jaunatnes izlašu kandidātes.  

PAR SK “CĒSIS” IZSTĀŠANOS. LBS prezidents Valdis Voins: “Trīs valsts čempionu titulu izcīnījušās SK “Cēsis” komandas aiziešana no Latvijas Sieviešu basketbola līgas nav laba ziņa Latvijas basketbolam. Tomēr, lai arī saikne starp komandu un Cēsu jaunatnes basketbola sistēmu dažādu iemeslu dēļ neizveidojās pietiekami cieša, ceru, ka aizvadītajos desmit gados izcīnītie panākumi un aizvadītās aizraujošās spēles pilsētā būs atstājušas paliekošas pēdas, un nākotnē Latvijas augstākajā līmenī redzēsim spēlējam uz Cēsu sporta skolas bāzes izveidotu sieviešu basketbola komandu.

Tāpat ceru, ka tādi tradicionālie Latvijas basketbola centri, kā Valmiera, Ventspils un Jelgava nākotnē izvērtēs iespējas spert soli uz priekšu un pieteikt savas sieviešu komandas Latvijas augstākā līmeņa sacensībām, kā arī šajā apritē atgriezīsies Daugavpils komanda. No šīm pilsētām nāk labas basketbolistes mūsu jaunatnes izlasēm un būtu loģiski, ja viņām būtu iespējas attīstīt savu karjeru dzimtajās pilsētās.”

PAR IGAUNIJAS KOMANDĀM. Kaimiņvalstī no aprites pazudis čempionvienības zīmols “1182 Tallinn”, bet komandas līderes un galvenais treneris Hovards Frīrs šosezon pārstāvēs komandu “FCR Media/Rapla”. Savukārt jauniešu komanda “Audentes” šosezon startēs ar nosaukumu “G4S Noorteliiga”.

PAR TV TRANSLĀCIJĀM. Sezonas gaitā plānota mēneša intriģējošākās spēles translācija, bet pavasarī TV redzēsim visas izšķirošās izslēgšanas turnīru cīņas.

PAR SOCIĀLO PROJEKTU. Latvijas basketbola līgu direktore Lāsma Zandere: “Sadarbībā ar klubiem arī šosezon turpināsim tradīciju stiprināt paaudžu saiknes, piedāvāsjot idejas kopīgai laika pavadīšanai mūsu spēlētājām un viņu omītēm.

Visu komandu sastāvi un spēļu grafiks: LSBL

Seko un uzzini pirmais:

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!