Logo

Latvijas - Igaunijas līgas finālturnīrs: Rīgā spēlēs trīs valstu čempiones

Latvijas - Igaunijas līgas finālturnīrs: Rīgā spēlēs trīs valstu čempiones

Sestdien, 8. aprīlī, Elektrum Olimpiskajā sporta centrā sāksies Latvijas – Igaunijas līgas piektā čempionāta finālturnīrs. Pusfinālā plkst.16:30 tiksies Somijas čempiones “Catz Lappeenranta” – “Vega 1/Liepāja”, bet plkst.19 tiksies “TTT Rīga” – “FCR Media/Rapla”. Uzvarētājas 9. aprīlī plkst. 18 spēlēs finālā (cīņa par bronzu sāksies 15:30). Spēles translēs sportacentrs.com TV.

Pamatturnīrā “TTT Rīga” (otrajā posmā 11-1) izcīnīja pirmo vietu, Lapenrantas komanda – otro (8-4), liepājnieces – trešo (5-7), bet Igaunijas čempiones “FCR Media/Rapla” (20-3; 5.pozīcija) finālturnīrā iekļuva pēc pārspēlēm ar RSU (divu spēļu summā 140:85)

Catz Lappeenranta” un “Vega 1/Liepāja” komandas divu sezonu laikā tikušās septiņas reizes un rezultāts ir 6-1 Somijas čempionvienības labā (ieskaitot pērno pusfinālu Tallinā – 75:55).

Liepājas vienības sastāvā redzēsim Valstsvienībā spēlējušās Kristīni Silarāju, Ilzi Jākobsoni un Zani Jākobsoni-Pelsi, pieredzējušās Lauru Auderi un Ievu Vītolu, jaunatnes izlašu dalībnieces Sabīni Lipi, Maiju Gertsoni un Anniju Ķergalvi, kā arī lietuviešu leģionāri Kristi Druskiti.

Lapenrantas komandas kodolu veido ārzemnieces – Jeļena Rešetko (Krievija), Čandrea Džonsa, Samarija Vokere un Valensija Makfārlenda IASV). Galvenais treneris Mika Hākana.

TTT Rīga” bilance savstarpējās spēlēs ar “FCR Media/Rapla” un šīs komandas priekštecēm “ECLEX Tallinn” un “1182 Tallinn” ir 14-1. Komandas trīs reizes tikušās Latvijas-Igaunijas līgas pusfinālā un rīdzinieces uzvarējušas visās spēlēs – 74:68, 51:40 un 87:66.

“TTT Rīga” sastāvs Ieva Krastiņa, Gunta Baško-Melnbārde, Anda Eibele, Ieva Kūlīte, Liene Priede, Rūta Veidere, Baiba Eglīte, Digna Strautmane, Sidnija Kārtere, Aiša Sazerlenda, Giedre Paugaite.

Pretinieču līdere ir Igaunijas valstsvienības Pirgita Pū (vidēji 13,7 punkti un 5,5 piespēles). Otrs komandas balsts ir holandiešu saspēles vadītāja Fransiska Dondersa (12,7 punkti un 3,6 pārķertas bumbas). Centrā spēlē Laina Mesila-Kārmana (12,4 punkti un 6,9 atlēkušās bumbas). Galvenais treneris ir amerikānis Hovards Frīrs.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!