Logo

Latvijas – Igaunijas līgas Oktobra spēlētāja Guna Lagzdiņa (RSU)

Latvijas – Igaunijas līgas Oktobra spēlētāja Guna Lagzdiņa (RSU)

Rīgas Stradiņa Universitātes komandas centra spēlētāja oktobrī savai komandai palīdzēja uzvarēt visās sešās spēlēs, vidēji laukumā pavadot 32 minūtes 30 sekundes, gūstot 18,5 punktus, izcīnot 14,5 atlēkušās bumbas, izdarot 3,7 rezultatīvās piespēles un sakrājot vidējo efektivitātes koeficientu 27,7. Latvijas – Igaunijas līgas mēneša spēlētājas tiek noteiktas klubu treneru balsojumā.

Lielisks sezonas sākums gan pašai, gan visai komandai. Kas noticis?

Komanda saņēmusi labu papildinājumu. Kristīnes (Silarājas) un Zanes (Jākobsones-Pelses)  iesaistīšanās atbrīvojusi rokas citām, arī man. Sākām trenēties jau augusta vidū, pamazām ieskrienoties sezonai, tomēr čempionātu sagaidot ar labu izsalkuma sajūtu. Neesam profesionāla komanda, bet treneris Aivars Vīnbergs mūs cenšas gatavot un motivēt kā profesionāles. Saprašanās vēl nav ideāla, bet pamazām sakārtojam spēli.

Pašai spēlēt vieglāk nekā pērn?

Protams! Gan tāpēc, ka labas ārējās līnijas spēlētājas piesaista uzmanību un neļauj pretiniecēm koncentrēt aizsardzību soda laukumā. Gan tāpēc, ka pērn, pēc savainojuma dēļ izlaistās sezonas, bija vajadzīgs laiks, lai iespēlētos un atgūtu pārliecību. Tagad viss atkal ir kārtībā un spēle veicas daudz labāk.

Ko vēl dari bez basketbola spēlēšanas?

Cenšos apvienot trīs lietas – basketbolu, studijas RSU Zobārstniecības fakultātes pēdējā kursā un praktizēšanos specialitātē. Mācībās iegūtās zināšanas jāsāk likt lietā, strādājot ar pacientiem. Pagaidām līdzās ir pieredzējis zobārsts, bet pamazām jākļūst patstāvīgai. Basketbols dažkārt apgrūtina laika plānošanu, taču, no otras puses, laukumā varu atslēgties no mācību un darba lietām.

Kāds ir komandas darba ritms?

Četreiz nedēļā basketbola treniņi, vienreiz – fiziskās sagatavotības treniņš un piedevām vēl spēles. Neesam profesionāles, tāpēc treneris nepārmet, ja gadās kādu nodarbību izlaist mācību, darba vai ģimenes apstākļu dēļ. Taču patiesībā tas notiek reti – esam apzinīgas un sportiski motivētas, turklāt komandā ir ļoti labs mikroklimats.

Kāds ir komandas lielākais sportiskais izaicinājums šosezon? Pacīnīties ar TTT?

To jau divreiz esam veiksmīgi izdarījušas, uzvarot “TTT Juniores” (smejas). Starp citu, ļoti sīkstu komandu, ko pieveikt nemaz nebija viegli.

Nopietni runājot, protams, konkurēt ar “TTT Rīga” būs grūti. Lai arī mums veiksmīgā dienā, kad pašām viss veicas, bet pretinieces domās būs palikušas Eiropas kausa izcīņas spēlē, varam pacīnīties. Bet lielākais izaicinājums, acīmredzot, būs Liepājas komanda. Pirmajā mačā Rīgā uzvarējām pagarinājumā, bet vēl jau priekšā piecas spēles un, iespējams, arī savstarpējās cīņas izslēgšanas turnīrā.

Kā patīk Latvijas – Igaunijas līgas komandu sadalījums divās divīzijās jau kopš sezonas sākuma?

Labi, jo nav garlaicīgu spēļu starp spēkos pilnīgi nevienlīdzīgām komandām. Mums augšā ir interesanti bieži cīnīties ar tiešajām konkurentēm. Savukārt komandām, kuras spēlē otrajā divīzijā, ir iespēja biežāk savā starpā cīnīties par uzvarām, turklāt arī tām., labi spēlējot, ir iespēja sezonas beigās piedalīties cīņā par medaļām.

Studijas iegājušas finiša taisnē. Kas būs pēc tām – darbs zobārstes kabinetā un basketbols brīvajā laikā?

Nenoliegšu, ka sirds dziļumos ir cerība, ka spēlēšana studentu komandā nebūs mani griesti basketbola laukumā. Man patīk sportisks dzīves veids, basketbolistes režīms. Taču arī izglītība bija ļoti svarīga,un to vislabāk sapratu, kad savainojuma dēļ nevarēju spēlēt veselu sezonu. Dzīvosim – redzēsim. Ja sezona turpināsies tikpat veiksmīgi un būs piedāvājumi spēlēt  labās komandās – kāpēc ne? Katrā ziņā pēc RSU absolvēšanas basketbola botas malā nelikšu.

Sestdien, 11. novembrī, Elektrum Olimpiskajā centrā pirmā spēle starp Latvijas – Igaunijas līgas līderkomandām: “TTT Rīga” – RSU? Jau gatavojieties?

Pagaidām uzmanības centrā spēle ar “Latvijas Universitāti”, kas notiks trešdien. Pēc tam pievērsīsimies “TTT Rīga” komandai. Līderu spēles stils jau zināms, bet gan jau treneris pievērsīs uzmanību niansēm. Viegli nebūs, bet pacentīsimies, lai arī pretiniecēm nebūtu viegli.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!