Logo

Latvijas – Igaunijas līgu atklās “TTT Rīga” un “Liepājas Papīrs/LSSS”

Latvijas – Igaunijas līgu atklās “TTT Rīga” un “Liepājas Papīrs/LSSS”

Latvijas – Igaunijas līgas sesto čempionātu sestdien, 7. oktobrī, plkst.17 Elektrum Olimpiskajā centrā ievadīs spēle starp pērnās sezonas Latvijas čempionāta finālistēm “TTT Rīga” un “Liepājas Papīrs/LSSS”. Pārtraukumā notiks trīspunktu metienu konkurss, kurā piedalīsies Latvijas komandu pārstāves. Spēli tiešraidē translēs sportacentrs.com TV.

“TTT Rīga” vienība sezonu sākusi ar trīs uzvarām Austrumeiropas Sieviešu basketbola līgas turnīrā un gatavojas nākamnedēļ startēt FIBA kausa izcīņā. Komanda saglabājusi pērn spēlējušo Latvijas spēlētāju kodolu – Gunta Baško-Melnbārde, Baiba Eglīte, Anda Eibele, Ieva Krastiņa, Liene Priede (pagaidām nespēlē savainojuma dēļ), Rūta Veidere – kam pievienojušās Kate Krēsliņa un Karlīne Pilābere (Nīmane). Ierindā ir arī jaunatnes izlases spēlētājas Janeta Rozentāle, Luīze Šepte un Aleksa Gulbe (oficiāli vēl nav nokārtota pāreja no Itālijas komandas), kā arī trīs ārzemnieces - Elija Malota, Šeilani Pedija un Azanija Stjuarte. Komandu vada valstsvienības galvenais treneris Mārtiņš Zībarts.

Liepājas komanda Austrumeiropas līgā pirmajās trijās spēlēs izcīnījusi vienu uzvaru. Valstsvienības saspēles vadītājai Ilzei Jākobsonei un pieredzējušajai uzbrucējai Ievai Vītolai pievienojušās vairākas sezonas ārzemēs spēlējušās Ieva Veinberga un Linda Rubene, jaunatnes izlašu un “TTT Juniores” skolu izgājusī Sindija Kudule, jaunatnes izlasēs spēlējošās Liepājas basketbola audzēknes Sabīne Lipe, Annija Ķergalve, Emīlija Grava un Paula Kļeščova, kā arī baltkrievu centra spēlētāja Marina Ivaščanka.

Svētdien, 8. oktobrī, plkst.14 Diagnostikas centra zālē “Latvijas Universitāte” uzņems Tallinas Universitātes komandu.

Latvijas – Igaunijas līgas čempionātā 2017./2018. gada sezonā piedalīsies dalībnieču rekordskaits – 13 vienības, tai skaitā 10 pārstāvēs Latviju.

Pirmo reizi komandas jau turnīra sākumā sadalītas pēc spēka divās divīzijās.

Elites divīzijā startēs Latvijas komandas “TTT Rīga”, “Liepājas Papīrs/LSSS”, RSU, “TTT Juniores” un “Latvijas Universitāte”, kā arī Igaunijas spēcīgākā komanda “University of Tallinn”. Līdz 18. martam tiks izspēlēts sešu apļu turnīrs, bet “TTT Rīga” ar katru komandu spēlēs pa 4 reizēm (čempionēm 20 spēles, citām komandām pa 28).

Starptautiskajā divīzijā spēlēs “Daugavpils Universitāte”, BK “Saldus”, Liepājas Sporta spēļu skola (LSSS), Latvijas U17 izlase un Latvijas U16 izlase, kā arī Tallinas “G4S Noorteliiga” un “Tartu University/Kalev”. Komandas izspēlēs četrus apļus (katrai pa 24 spēlēm).

Latvijas Basketbola savienības prezidents Valdis Voins: “Paldies Daugavpils un Saldus pašvaldībām, kuras atbalstījušas savu komandu pievienošanos Latvijas - Igaunijas līgai. Komandu sadalīšana divās divīzijās nodrošinot vairāk spēļu starp spēkos līdzvērtīgām pretiniecēm – tas būs interesanti gan basketbolistēm, gan līdzjutējiem. Līdzdalība pieaugušo čempionātā būs ļoti vērtīga mūsu jaunākajām dalībniecēm, kuras nākamvasar gaida divi atbildīgi pārbaudījumi – U16 Eiropas čempionāts un U17 Pasaules kausa izcīņa.”

Lai palielinātu intrigu, sezonas starpfinišā pirms Ziemassvētkiem Elites divīzijas labākās komandas cīnīsies pat Latvijas – Igaunijas kausu, bet Elites divīzijas 3.-5.vietas īpašnieces, kā arī Starptautiskās grupas līderes cīnīsies par Latvijas – Igaunijas līgas Izaicinājuma kausu.

Sezonu noslēgs divi izslēgšanas turnīri: Latvijas – Igaunijas līgas Final 4 un Latvijas čempionāta izslēgšanas turnīrs, kurā pēc dažu gadu pārtraukuma piedalīsies sešas komandas.

Latvijas – Igaunijas līgas finālturnīram kvalificēsies elites divīzijas pirmo trīs vietu ieguvējas, kā arī uzvarētājas pārspēlēs starp Elites grupas 4.vietas ieguvējām un otrās divīzijas uzvarētājām.

Latvijas Sieviešu basketbola līgas izslēgšanas spēlēs piedalīsies četras labākās Latvijas vienības no pirmās divīzijas, labākā Latvijas komanda no otrās divīzijas, kā arī uzvarētājas pārspēlēs starp pirmās divīzijas piekto un otrās divīzijas otro labāko Latvijas vienību. Cīņas notiks sērijās līdz divām uzvarām, finālsērijā – līdz trīs uzvarām.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!