Logo

Latvijas – Lietuvas – Igaunijas līga: starts Viļņā, Kauņā un Tartu

Latvijas – Lietuvas – Igaunijas līga: starts Viļņā, Kauņā un Tartu

Piektdien, 4. oktobrī, ar spēli Viļņas “Kibirkštis-MRU” – “Tallinn Ulikool” sāksies Baltijas valstu apvienotais sieviešu čempionāts. Elites grupā spēlēs trīs Latvijas, trīs Lietuvas un divas Igaunijas komandas.

Latvijas čempionvienība “TTT Rīga” iesaistīsies sestdien, 5. oktobrī, ar spēli pret Viļņas “Kibirkštis-MRU”, bet RSU vienība svētdien izbraukumā spēlēs ar “Tartu Ulikool”. Trešā Latvijas komanda “Liepāja/LSSS turnīrā iesaistīsies nedēļu vēlāk, savā laukumā uzņemot Tartu vienību.

Sezonas priekšvakarā basket.lv lūdza komandu pārstāvjus atbildēt uz trim jautājumiem: 1) kādas pārmaiņas notikušas komandā; 2) mērķi sezonā; 3) spēlētājas, kurām pievērst uzmanību?

 

“TTT Rīga” (pērn 1. vieta pamatturnīrā un finālā)

IZMAIŅAS. Pirmās sezonas čempiones piedzīvojušas pamatīgu sastāva rekonstrukciju. Komandā vairs nav Kristīnes Vītolas (spēlē Spānijā) Guntas Baško (beigusi karjeru), Ievas Pulveres, Baibas Eglītes, Ievas Kūlītes un Ditas Rozenbergas. nomainījušās visas trīs leģionāres. Kitijai Laksai un Aijai Klakockai (Brumermanei) turpinās rehabilitācijas process, tāpēc pagaidām ierindā ir septiņas spēlētājas un juniores. Atgriezušās Paula Strautmane un Zenta Meļņika.

MĒRĶI. Protams, 1. vieta.

UZMANĪBAS CENTRĀ. Viss pamatsastāvs. Un – gaidām Kitijas Laksa atgriešanos laukumā.

 

Kauņas “Aistes” (2. un 2. vieta)

IZMAIŅAS. Pērnā turnīra finālistēm (un Lietuvas čempionēm) septiņas jaunas spēlētājas. Mazāk pieredzes un auguma centimetru, toties vairāk jaunības azarta un agresivitātes ārējā līnijā. Lielākā problēma – kompensēt uz “Kibirkštis-MRU” aizgājušās centra spēlētājas Daugiles Šarauskaites (pērn līgas Janvāra spēlētāja) trūkumu.

MĒRĶI. Lielo pārmaiņu dēļ komandas mērķi formulēti piesardzīgi – pakāpeniski veidot jauno komandas modeli un soli pa solim progresēt. Katrai spēlētājai individuāli un komandai kopā.

UZMANĪBAS CENTRĀ. Katrā spēlē var pieteikties cita.

 

Viļņas “Kibirkštis-MRU” (4. un 3. vieta)

IZMAIŅAS. Arī Lietuvas vicečempionēm ir septiņas jaunas spēlētājas. Spriežot pēc vārdiem, komanda kļuvusi stiprāka, taču tas vēl būšot jāpierāda laukumā.

MĒRĶI. spert vismaz soli tālāk nekā pērn un spēlēt Baltijas čempionāta finālā.

UZMANĪBAS CENTRĀ. “Visas meitenes pelnījušas uzmanību!”

 

“Tallinn Ulikool” (6. un 4. vieta)

IZMAIŅAS. No pērnā komandas kodola divas spēlētājas devušās uz ārzemēm, divas pārtraukušas profesionālo karjeru, viena savainota. Vietā nākušas studentes, to skaitā četras ārzemnieces no Slovākijas, Nīderlandes un ASV.

MĒRĶIS. Cīnīties par medaļām elites divīzijā.

UZMANĪBAS CENTRĀ. Igaunijas labākā spēlētāja Annika Kostere, viena no pērnās sezonas labākajām snaiperēm Kendisa Vortena, kā arī Laura Horvatova

 

RSU (3. vieta, ceturtdaļfināls)

IZMAIŅAS. Uzbrucējas Dita Rozenberga, Ieva Jundase, Alise Bruzinska, Elizabete Zumenta un saspēles vadītāja Katrīna Krieviņa aizstājušas Sindiju Kuduli (spēlēs Itālijā), Ilzi Gotfrīdu (Liepājā), Madaru Gulbi un Artu Frīdenbergu. Treneris Aigars Vīnbergs lēš, ka ārējā līnija būs agresīvāka, nekā iepriekš, taču soda laukumā varētu pietrūkt auguma centimetru.

MĒRĶIS. Atgriezties uz goda pjedestāla Latvijā un nopietni pacīnīties par līdzdalību Final 4 turnīrā apvienotajā līgā.

UZMANĪBAS CENTRĀ.Pērnās līderes Guna Lagzdiņa, Dinija Pāvelsone un Anna Buša, kā arī jaunpienācējas (īpaši valstsvienībā spēlējusī Dita Rozenberga).

 

Liepāja/LSSS (10. vieta – 2. vieta Starptautiskajā grupā)

IZMAIŅAS. Piesaistītas pieredzējušās spēka uzbrucējas Ilze Gotfrīda un Rūta Veidere. Cerības tiek saistītas ar jauno spēlētāju progresu – komandā ir vairākas jaunatnes izlašu dalībnieces, no kurām laiks sagaidīt snieguma stabilizēšanos.

MĒRĶI. Cīnīties par uzvaru katrā spēlē un vietu Baltijas līgas finālčetriniekā.

UZMANĪBAS CENTRĀ.Jaunpienācējas, kā arī pērnās sezonas līderes Megana Rozenboma un Kristīne Petermane.

 

“Šiauliai Universitetas” (8. vieta, ceturtdaļfināls)

IZMAIŅAS. Mainījies sastāvs, jauns galvenais treneris – pieredzējušais Romualds Petronis, kurš apņēmies komandas darbu padarīt profesionālāku. Iesaistītas trīs leģionāres.

MĒRĶI. Cīnīties par uzvaru katrā spēlē. Kvalificēties ceturtdaļfinālam

UZMANĪBAS CENTRĀ. Baltkrievu 3x3 basketbola zvaigznītes Hanna Lapo un Anastasija Suščika.

 

“Tartu Ulikool” (12. vieta – 4. vieta Starptautiskajā grupā)

IZMAIŅAS. Jaunās spēlētājas kļuvušas par gadu pieredzējušākas.

MĒRĶI. Krāt pieredzi, cīnīties par uzvaru katrā spēlē.

UZMANĪBAS CENTRĀ. Ārējās līnijas spēlētājaAnna Gret Asi (17) jūnijā Rīgā tika atzīta par vērtīgāko spēlētāju Eiropas jauno talantu nometnē “Basketball without borders”.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!