Logo

LSBL: “TTT Rīga” pārliecinoši izcīna jauno Latvijas čempionu kausu

LSBL: “TTT Rīga” pārliecinoši izcīna jauno Latvijas čempionu kausu

Latvijas sieviešu basketbola čempionāta finālsērijas trešajā spēlē “TTT Rīga”  pārspēja “TTT Juniores” – (103:48) – sērijā uzvarot ar 3:0 un sesto reizi pēc kārtas izcīnot čempionu titulu. Uzvarētājas saņēma jauno Latvijas čempionu kausu.

Eirolīgas pirmā astoņnieka komanda pārsvaru pār sava kluba juniorēm apliecināja visas spēles garumā, izcīnot pārliecinošu uzvaru – 103:48 (31:12, 58:25, 75:34). Uzvarētājām Ieva Kūlīte guva 18 punktus, Karlīna Pīlābēre un Šeilanija Pedija pa 13. Juniorēm Elizabete Zumenta guva 15 punktus.

Par finālsērijas vērtīgāko spēlētāju atzina Kati Krēsliņu. Par sezonas labāko spēlētāju “TTT Juniores” komandā atzīta Māra Mote.

Septīto reizi valsts čempiones titulu izcīnīja Gunta Baško un Baiba Eglīte, 6 reizi – Ieva Pulvere, 5 – Ieva Kūlīte, 4 – Aija Brumermane un Karlīne Pīlābere, 3 – Kate Krēsliņa, 2 – Šeilanija Pedija un Dita Rozenberga, pirmo reizi – Kristīne Vītola, Aivija Sloutere, kā arī debitantes Elizabete Bulāne un Vanesa Jasa. Galvenais treneris Mārtiņš Zībarts “TTT Rīga” vienību līdz valsts čempionu titulam aizveda otro reizi.

Piektdien, 12. aprīlī, plkst.19:30 Hanzas vidusskolā sāksies bronzas sērija RSU – Liepāja/LSSS, kurā komandas cīnīsies līdz divām uzvarām.

Latvijas Sieviešu basketbola līgas direktore Līga Goldmane:

 “Valsts čempionvienības “TTT Rīga” šās sezonas jaudu raksturo iekļūšana Eirolīgas ceturtdaļfinālā, kā arī uzvara apvienotajā Baltijas valstu čempionātā un Austrumeiropas Sieviešu basketbola līgā. Latvijas čempionu tituls bija kā ķirsītis uz tortes. Tagad novēlēsim treneriem un labākajām spēlētājām īsā laikā atjaunot enerģijas resursus, lai tikpat veiksmīgs būtu darba cēliens arī Latvijas valstsvienībā.

“TTT Rīga” dominēšana, protams, ietekmē intrigu Latvijas čempionātā, taču arī citas komandas sezonu, manuprāt, var vērtēt pozitīvi. “Juniores” sezonas laikā progresējušas, ko apliecināja uzvara pusfināla sērijā pār RSU. Ceru, jaunās spēlētājas veiksmīgi startēs jaunatnes izlasēs.

RSU komanda godam pārstāvēja Latviju Baltijas čempionāta elitē, pamatturnīrā finišējot 3. vietā. Diemžēl sezonas beigas pabojāja savainojumi un slodze mācībās vai darbā. Vēl priekšā interesanta cīņa par bronzas medaļām ar liepājniecēm.

No komandām saņemtie signāli liecina, ka attaisnojušies centieni veidot kopīgu turnīru ar kaimiņvalstīm – Lietuvu un Igauniju. Šādu modeli vēlamies saglabāt, tiesa, precizējot izspēles sistēmu. Piemēram, elitē jābūt vismaz trim Latvijas komandām. Ceru, ka nākamsezon sieviešu komandu skaits Latvijā ne tikai nesamazināsies, bet pat pieaugs. Daugavpils, Saldus un Jelgavas labais piemērs iedvesmo un interese par pievienošanos jau dzirdēta no Valmieras puses.”

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!