Logo

Trīs Baltijas valstis apvieno spēkus sieviešu basketbolā

Trīs Baltijas valstis apvieno spēkus sieviešu basketbolā

Latvijas Basketbola savienības prezidents Valdis Voins, Lietuvas Basketbola federācijas prezidents Arvīds Sabonis un Igaunijas Basketbola federācijas prezidents Jāks Salumetss svētdien, 9. septembrī Viļņā parakstīja sadarbības līgumu par kopīgas sacensību sistēmas izveidi triju valstu labākajām sieviešu basketbola komandām. 2018./2019. gada sezonā Latvijas – Igaunijas – Lietuvas turnīrā piedalīsies deviņas Latvijas, piecas Lietuvas un četras Igaunijas komandas.

LBS prezidents Valdis Voins:

“Ar Latvijas valstsvienības un jaunatnes izlašu panākumiem starptautiskajās sacensībās sieviešu basketbolā esam izvirzījušies līderos visā reģionā, tomēr objektīvu ekonomisko apstākļu dēļ Latvijā ir grūti izveidot nacionālo čempionātu, kas veicinātu spēlētāju izaugsmi. Līdzīgas problēmas ir arī kaimiņiem un esam vienojušies tās risināt kopā, paplašinot jau sešus gadus darbojošos Latvijas un Igaunijas līgu arī dienvidu virzienā. Ceru, ka Lietuvas iesaiste paaugstinās sportisko līmeni un saasinās konkurenci, kā arī stimulēs ambīcijas Latvijas pilsētās, kur jau sekmīgi darbojas meiteņu treniņgrupas, bet pagaidām trūkst pieaugušo komandas. Pirmie asni jau ir – pērn LSBL apritē atgriezās Daugavpils un pievienojās Saldus, šogad debitēs Jelgava. Strādāsim, lai dalībnieču loku papildinātu arī citas Latvijas komandas.”

Sezonas laikā tiks izspēlēts trīspakāpju turnīrs, noskaidrojot Latvijas – Igaunijas – Lietuvas apvienotā čempionāta uzvarētājas, gan triju valstu čempionvienības.

Sacensību pirmajā posmā no 1. oktobra līdz 20. novembrim 12 komandas: BK “Liepāja”/LSSS, “TTT Juniores”, RSU, BK “Daugavpils”, BK “Saldus”, “TTT kadetes”, Latvijas U16 un BK “Jelgava” (visas – Latvija), kā arī Tallinas Universitāte, Tartu Universitāte, “Audentes Spordiklubi” un “Audentes” (visas Igaunija) izspēlēs apļa turnīru (katrai – 11 spēles). Divas labākās komandas kvalificēsies otrā posma elites turnīram.

2. posmā elites grupā Latvijas čempionvienība “TTT Rīga”, Lietuvas komandas Viļņas “Kibirkštis”, Kauņas “ Aistes-LSMU”, Klaipēdas “Fortūna”, Šauļu Universitāte un Ukmerģes “Vilkmerge”, kā arī pirmā posma divas labākās komandas no novembra beigām līdz martam izspēlēs 2 apļu turnīru (katrai 14 spēles). Starptautiskajā grupā 10 komandas izspēlēs divu apļu turnīru (katrai 18 spēles).

3. posmā – Final 4 turnīrs.

Pēc Latvijas – Igaunijas – Lietuvas līgas finiša notiks nacionālo čempionātu izslēgšanas spēles. Latvijas čempionāta fināldaļā piedalīsies 6 komandas.

Kopš 2013. gada sezonas Latvijas sieviešu basketbola komandas sezonas pamatturnīrā piedalās Latvijas – Igaunijas līgā, kurā vienreiz uzvarēja SK “Cēsis” (2013), bet piecas reizes – “TTT Rīga” (2014-2018).

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!