Logo

LBL2 pusfināli: arī RSU un "Gulbenes bukiem" būs 3. spēle

LBL2 pusfināli: arī RSU un

Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijas čempionāta pusfināla sērijās komandas cīnās sērijās līdz 2 uzvarām. Ceturtdien, 18. aprīlī, plkst.20 Hanzas vidusskolā RSU pārspēja "Gulbenes bukus" (74:62), izlīdzinot rezutātu sērijā. Izšķirošā spēle motiks 28. aprīlī. Sērijā BK “Jelgava”/LLU – BK “Ķekava” (1:1) izšķirošā spēle notiks pirmdien Jelgavā.

BK “Jelgava”/LLU (2.) – BK “Ķekava” (6.) 63:76 un 86:83 (sērijā 1:1)

Trešā spēle 22. aprīlī Jelgavā.

Sezonas gaitā bilance 1:1 – Ķekavā uzvarēja “Jelgava”/LLU (94:72), Jelgavā – ķekavnieki (92:81).

Izslēgšanas turnīra  pirmajās kārtās “Jelgava” pārspēja RTU (divu spēļu summā +34) un “Ventspils Augstskolu” (2:0), bet “Ķekava” astotdaļfinālā pacīnījās ar Bauskas BJSS/SC “Mēmele” (divu spēļu summā +14) un ceturtdaļfinālā dramatiskā cīņā ar 2:1 pieveica “BA Turība” (80:79, 79:91 un 83:79).

Pusfināla pirmajā spēlē "Jelgava"/LLU jau pirmajā ceturtdaļā izvirzījās vadībā un pārsvaru noturēja līdz spēles beigām. Trešajā ceturtdaļā jelgavnieki samazināja atstarpi līdz minimumam, tomēr ne vairāk – 63:76 (8:17, 27:30, 51:53). “Ķekavai” milzīgs pārsvars cīņā pie groziem (58-36) un labāka “raža” ar soda metieniem (16/25 – 7/11).

Uzvarētājiem Edgars Štelmahers guva 24 punktus, Roberts Pāže 19, Artūrs Strēlnieks 15 (23 atlēkušās). Jelgavas komandai Andris Justovičs un Jānis Bērziņš guva pa 15 punktiem.

Otrajā spēlē “Ķekavai” nevarēja palīdzēt Artūrs Strēlnieks, kurš devies uz Challenger sērijas turnīru 3x3 basketbolā. Mača lielākajā daļā neliels pārsvars bija Jelgavas komandai, tomēr otrajā puslaikā mājinieki pārņēma iniciatīvu un četras minūtes pirms beigām panāca 80:76. Tomēr finišam spēka pietrūka. “Jelgava/LLU” izbraukumā revanšējās ar 85:82 (23:16, 40:44, 64:62), sērijā rezultāts 1:1 un finālisti noskaidrosies trešajā mačā.

Uzvarētājiem Armands Seņkāns guva 19 punktus, Jānis Bērziņš 17. “Ķekavai” Niks Saknītis guva 23 punktus, Roberts Pāže 21 (9 piespēles, 8 atlēkušās), Edgars Štelmahers 17.

“Gulbenes buki” (1.) – RSU (4.) 85:70 , 62:74 (sērijā 1:1)

Trešā spēle 28. aprīlī Gulbenē.

Pamatturnīrā abās spēlēs uzvarēja Gulbenes komanda – Rīgā ar 72:66, Gulbenē ar 88:74.

Gulbenieši izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā pēc drošas uzvaras izbraukumā pār “Rīga/Rīdzene” (96:80), savā laukumā negaidīti zaudēja (90:96), tiesa, nopietni neapdraudot savu pārākumu divu spēļu summā (+10). Ceturtdaļfinālā tika izcīnītas divas drošas uzvaras pār BK “Saldus”: 76:62 un 85:57.

RSU komanda astotdaļfinālā dramatiskā cīņā ar minimālu pārsvaru pieveica “Līvānu stiklu” (96:84 un 67:77), bet ceturtdaļfinālā sīvā cīņā pārspēja “Kandava/COMPOR” (59:91, 103:85 un 78:69).

Ceturtdaļfināla pirmajā spēlē pirmais puslaiks aizritēja līdzvērtīgā cīņā, bet otrajā izpaudās Gulbenes komandas pārsvars – 85:70 (16:21, 38:38, 67:48). Uzvarētājiem pārsvars cīņā pie groziem (46-33), tālmetienos (12/27 – 6/27) un soda metienos (15/21 – 6/10). Gulbenes komandai Mārtiņš Vīņauds guva 22 punktus, Jānis Dilevka – 19. RSU vienībai Kristaps Jurjāns guva 16 punktus.

Otrajā spēlē iniciatīva gandrīz visu laiku piederēja mājiniekiem RSU basketbolistiem, kuri pretiniekus pēdējo reizi uz īsu brīdi priekšā izlaida tikai trešās ceturtdaļas vidū. RSU vienībai pārsvars soda laukumos (punkti 40-20, atlēkušās 57-35) un ātrajos uzbrukumos (14-2). Gulbeniešus neglāba pat trāpīgie tālmetieni (3/22 – 9/29). RSU uzvarēja ar 74:62 (23:16, 40:33, 55:52)

RSU vienībai Rihards Ginters guva 23 punktus, Armands Ginters 19+11 atl., Andris Epners 14+14. Gulbeniešiem Mārtiņš Rozenbergs guva 15 punktus, Mārtiņš Vīņauds 14.