Logo

Aldaris LBL: “Jēkabpils mēģinās atgūties, „Barons/LDz” un „Valka/Valga” - tuvoties izslēgšanas sešniekam

Aldaris LBL: “Jēkabpils mēģinās atgūties, „Barons/LDz” un „Valka/Valga” - tuvoties izslēgšanas sešniekam

BK „Jēkabpils” (13-12) – BK „Jelgava” (8-20)

Jēkabpilieši Aldaris LBL turnīrā zaudējuši četrās spēlēs pēc kārtas, tai skaitā tikko izbraukumā tiešajiem konkurentiem cīņā par piekto vietu „Jūrmala/Fēnikss” (77:86). Savukārt BBL ceturtdaļfināla sērijā divu spēļu summā BK “Jēkabpils” atzina “BC Šiauliai” pārākumu (64:73, 93:91) un turpmāk var nocentrēties cīņām Latvijā. Mājiniekiem spēle ar “Jelgavas” komandu ir laba iespēja atgūt uzvaras garšu un revanšēties par neveiksmēm iepriekšējos savstarpējos mačos – oktobrī zaudējums savā laukumā ar 73:78, novembrī neveiksme izbraukuma spēlē Jelgavā 74:80.

Naskākais punktu guvējs ir amerikāņu aizsargs Tailers Larsons (14,9). Cīņās zem groziem par sevi liks atgādināt lietuvieši Ronalds Rutkausks (vidēji 7,9 atlēkušās bumbas) un Modests Kumpis (7,3).

Jelgavnieki pēdējās piecās spēlēs izcīnījuši vienu uzvaru (98:97 pret „Ogre/Kumho Tyre”) un piedzīvojuši četrus zaudējumus, pēdējos divos mačos piekāpjoties tabulas augšgala vienībām – 70:93 „Liepāja/Triobet” un 56:95 „Valmiera/ORDO”. Zemgalieši ieņem 9.vietu – iespējas nokrist zemāk vai pakāpties augstāk ir diezgan ierobežotas. 

Jelgavnieku labākais punktu guvējs ir Kristaps Pļavnieks (vidēji 13,8 punkti spēlē), kurš nepiedalījās pēdējā spēlē. Komandā veiksmīgi iekļāvies Lietuvas jaunatnes izlašu centra spēlētājs Augustins Jankaitis, kurš piecās aizvadītajās spēlēs BK „Jelgava” sastāvā vidēji guvis 15 punktus.

 

„Ogre/Kumho Tyre” (4-23) – „Barons/LDz” (10-16)

Ogres komanda cīnās par 10.vietu ar „Latvijas Universitāte” basketbolistiem. Pēdējās cīņās zaudējums pret BK „Ventspils” piedzīvots tikai spēles otrajā puslaikā, savukārt mačā ar „Liepāja/Triobet” ogrēnieši pēc neveiksmīgi aizvadītā spēles sākuma samazināja rezultāta starpību līdz 77:86.

„Barons/LDz” tabulā atrodas 8.vietā un turpina cīņu par augstāku vietu. Pēdējās piecās spēlēs izcīnītas četras uzvaras – divas pār pastarīšiem „Latvijas Universitāti” (78:67 un 88:70), viena pār „Valka/Valga” (98:89), kas turpina cīņu par izslēgšanas spēlēm un vēl viena pār tobrīd līderu statusā esošo BK „Ventspils” (75:69). Pret ogrēniešiem ir iespēja turpināt uzvaru sēriju, kas vismaz teorētiski atjaunojusi izredzes kvalificēties izslēgšanas spēlēm. Zīmīgi, ka tieši ar šobrīd 6.vietā esošo BK „Jēkabpils”, baroniem atlicis aizvadīt divus mačus.

„Ogre/Kumho Tyre” rindās rezultatīvākais ir Kārlis Apsītis (vidēji 13,4 punkti spēlē). Ogrēniešiem svarīgs uzdevums būt apturēt rīdzinieku labāko punktu guvēju Kristapu Gludīti (15,8). Baroniešu vērtīgākais spēlētājs pie groziem ir amerikānis Karls Hips (vidēji 8,4 atlēkušās bumbas spēlē).

Šosezon savstarpējās spēlēs komandas pa reizei uzvarējušas izbraukumā – pirmajā spēlē oktobrī pārāka bija „Ogre/Kumho Tyre” (86:85), bet otrajā pārāka izrādījās „Barons/LDz” komanda (96:67).

„Latvijas Universitāte” (4-22) – „Valka/Valga” (8-9): LMT Straume

Studenti Aldaris LBL ir piedzīvojuši septiņus zaudējumus pēc kārtas, visās piekāpjoties ar vairāk nekā desmit punktu starpību. Šobrīd „Latvijas Universitātes” basketbolisti turpina cīņu ar savu tiešo konkurenti „Ogre/Kumho Tyre”, lai turnīra tabulā nepaliktu pēdējā pozīcijā. Komandas līderis pēc gūtajiem punktiem, atlēkušajām bumbām un rezultatīvajām piespēlēm ir Roberts Krūmiņš (attiecīgi 11,9, 7,5 un 3,6).

„Valka/Valga” Aldaris LBL turnīrā pēc uzvarām pār BK „Jelgava” (71:69), kā arī negaidītā panākuma izbraukumā pār „Valmiera/ORDO” (76:75) pēdējās divās spēlēs savā laukumā piekāpās „Barons/LDz” komandai (89:98), bet izbraukumā zaudēja konkurentiem cīņā par vietu izslēgšanas spēļu zonā Jūrmala/Fēnikss” (86:98). Savukārt Igaunijas čempionātā pēdējās piecās spēlēs „Valka/Valga” izcīnījusi trīs uzvaras un divas reizes zaudējusi. Valcēnieši pasliktinājuši izredzes kvalificēties Latvijas čempionāta izslēgšanās spēlēm, taču teorētiski tādas vēl saglabājas. „Valka/Valga” vienības līderis visās statistikas ailēs ir Jurijs Aleksejevs (vidēji spēlē 16,1 punkts, 9,3 atlēkušās bumbas un 3,9 piespēles).

Pirmajā spēlē decembrī savā laukumā ar 76:72 pārāka bija „Valka/Valga”.

Kaspars Radkēvičs

Seko un uzzini pirmais:

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!