Logo

Kāda pēcgarša Zvaigžņu spēlei, kāpēc finālturnīrs notiks Tallinā?

Kāda pēcgarša Zvaigžņu spēlei, kāpēc finālturnīrs notiks Tallinā?

Uz basket.lv jautājumiem atbild Latvijas basketbola līgu direktors Edgars Bērziņš.

Zvaigžņu spēle jaunā vietā un jaunā formātā – izdevies eksperiments?

Gan 2018. gadā Zvaigžņu spēli starp Latvijas un Igaunijas līgu komandām, gan šāgada spēli starp Latvijas un Lietuvas apvienoto komandu un Somijas izlasi rīkoja mediju uzņēmums “Ekspress meedia”, uzņemoties visus finansiālos riskus. Tartu halle bija izpārdota, spēles laikā valdīja svētku gaisotne. Nopietnākus secinājumus varēs izdarīt pēc rezultatīvo rādītāju – TV un interneta auditorijas – apkopošanas.

Vai Zvaigžņu spēle kopā ar Somijas līgas komandu uzskatāma par pirmo soli ceļā uz kopīgas līgas izveidi?

Latvijas un Igaunijas līgu apvienošana notika ļoti  īsā laikā, tāpēc vēl ir daudz aspektu, kuros varam kļūt labāki. Vispirms paveiksim šos mājas darbus un tikai tad domāsim par iespējām paplašināties.

Kā tika izraudzīta finālturnīra vieta?

Līgas valde, kurā uz paritātes pamatiem pārstāvētas gan LBS, gan Igaunijas Basketbola federācija, vienojās, ka prioritāte piešķirama kandidatūrai, kas piedāvā labākos noteikumus. Interesi rīkot Final 4 turnīru izrādīja BK “Ventspils”, “VEF Rīga” un “Kalev/Cramo”. Ventspils un Tallinas piedāvājumi bija līdzvērtīgi, nodrošinot iespēju kvalitatīvi sarīkot sacensības abās pilsētās. Valdes balsojums beidzās neizšķirti un, tā kā līgas statūtos pagaidām nav atrunāts lēmuma pieņemšanas veids šādā situācijā, vienojāmies veikt izlozi, kurā veiksme šoreiz bija Tallinas pusē. Taču izloze nebūs universāls risinājums ilgtermiņā.

Kā vērtē OlyBet Latvijas – Igaunijas līgas pirmā čempionāta norisi?  

Vairākos aspektospozitīvi. Saprotama izspēles sistēma – visām komandām vienāds spēļu skaits. Daudz interesantu spēļu. Intriga gan turnīra tabulas galvgalī, gan cīņā par tiesībām spēlēt izslēgšanas turnīrā. Visas spēles tiešraidē var redzēt Best4Sport TV un Delfi.lv/Delfi.ee platformās. Taču vēl daudz darāmā, lai uzlabotu turnīra organizatorisko līmeni un palielinātu popularitāti. Apkoposim mūsu klubu pārstāvju ieteikumus, uzklausīsim igauņu kolēģus un kopā lemsim par nākotni.

Patlaban tabulas pirmajā četriniekā ir trīs Latvijas komandas, bet izšķirošās cīņas  būs viesos…

Latvijas labāko komandu veiksmīgais sniegums sola interesantu un kvalitatīvu basketbolu Latvijas čempionāta izslēgšanas turnīrā, kas sāksies tūlīt pēc Final 4. Kā ierasts, valsts čempionus noskaidrosim sērijās un labas spēles būs visās pilsētās, kuru komandas iekļūs labāko sešniekā.

 

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!