Logo

Latvijas basketbola līgas: četrkāršs starts par spīti pandēmijai un reģionālo komandu rekordskaits

Latvijas basketbola līgas: četrkāršs starts par spīti pandēmijai un reģionālo komandu rekordskaits

Ceturtdien, 1. oktobrī, tiks aizvadītas pirmās spēles Ramirent Nacionālās līgas un Reģionālās līgas turnīros, bet sestdien, 3. oktobrī, startēs Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas un Douglas Baltijas Basketbola līgas turnīri. “Basketbols ir spēlēts gan kara un politisko pārmaiņu, gan ekonomisko krīžu laikos. Pašreizējā pandēmija var ietekmēt  basketbola sacensību norisi, taču nevar pilnībā apturēt basketbola dzīvi,” Latvijas Basketbola savienības prezidents Raimonds Vējonis sezonas sākumam veltītajā preses konferencē atgādināja, ka rīkotāji un dalībnieki saskarsies ar jauniem izaicinājumiem.

Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas turnīra kalendārs paredz, ka sezonas pirmajā daļā līdz 6. decembrim savā starpā spēlēs tikai vienas valsts klubi. Latviju līgas trešajā sezonā pārstāv sešas komandas –  “VEF Rīga”, BK “Ogre”, BK “Ventspils”, “Valmiera Glass VIA”. “Latvijas Universitāte” un BK “Liepāja” (Igauniju – 7 komandas). Pēc divu apļu izspēles astoņas labākās komandas kvalificēsies izslēgšanas turnīram (ceturtdaļfināls un Final 4).

“Kopīga līga un konkurence ar kaimiņiem – tā ir motivējoša vide klubu un spēlētāju izaugsmei. Tā ir sportiskā intriga un principiāli dueļi. Tas ir vilinošāks piedāvājums klubu un līgas atbalstītājiem – paldies Pafbet un Ramirent, ar kuriemturpinām sadarbību. Tāpēc gan klubu, gan LBS un Igaunijas Basketbola federāciju pārstāvji esam vienisprātis – sadarbībai jāturpinās,” uzsvēra R. Vējonis, vienlaikus norādot, ka pareizs izrādījies vasarā pieņemtais lēmums turnīra sākumā spēlēt, nešķērsojot robežu.

Gan Latvijas, gan Igaunijas pārstāvji cer, ka sezonas otrajā pusē varēs aizvadīt arī starptautiskās spēles. Gadījumam, ja epidemioloģiskā situācija neuzlabosies, tiek strādāts pie B un C plāniem.

Līgas ģenerālsponsora pārstāvis – Pafbet mārketinga vadītājs Latvijā Rihards Streiķis uzteica līgas vadību par nodrošināto iespēju redzēt visas spēles, Latvijas kausa izcīņas sarīkošanu un citām iniciatīvām, izsakot cerību, ka Pafbet atbalsts palīdzēs aizvadīt lielisku sezonu.

Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas spēles varēs redzēt Best4sport TV (divas spēles nedēļā) un LBS YouTube kontā. Kalendārs un statistika – līgas mājaslapā https://www.estlatbl.com/lv

Ramirent Nacionālās līgas turnīrā (iepriekš LBL2) piedalīsies 22 komandas, kuras pamatturnīrā sadalītas divās zonās – Austrumi un Rietumi (pa 11). Pa astoņām labākajām kvalificēsies izslēgšanas turnīram, kura pirmajā kārtā dažādu zonu komandas tiksies savā starpā.

“Ramirent ir sociāli atbildīgs uzņēmums. Basketbola savienība savulaik mūs uzrunāja un skaidri definēja kādu labumu LBS darbība dod sabiedrībai un mūsu potenciālos ieguvumus. Esam apmierināti ar septiņu gadu sadarbību un gandarīti, ka piedalāmies Latvijas basketbola attīstībā,” uzsvēra būvtehnikas nomas uzņēmuma Ramirent nomas direktors Raimonds Henks.

Reģionālās līgas turnīrā (iepriekš LBL3) piedalīsies 25 komandas (rekords!), kuras pamatturnīrā sadalītas divās zonās – Austrumi (12) un Rietumi (13). Pa astoņām labākajām kvalificēsies izslēgšanas turnīram, kura pirmajā kārtā dažādu zonu komandas tiksies savā starpā.

Douglas Baltijas Basketbola līgas elites grupā spēlēs 11 komandas, tai skaitā 5 Latvijas vienības (“TTT Rīga”, SBK “Liepāja”/LSSS, RSU, “Rīga/Juniores” un “Latvijas Universitāte”). Starptautiskajā grupā spēlēs 11 komandas, tai skaitā 10 Latvijas vienības (15 sieviešu komandas LBS rīkotajā valsts čempionātā ir dalībnieku rekordskaits 21. gadsimtā). Sezonas pirmajā posmā komandas spēlēs tikai vienas valsts ietvaros. Elites grupas mačus varēs redzēt LBS YouTube kanālā.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!