Logo

Latvijas un Lietuvas spēcīgāko komandu duelis sestdien ievadīs Baltijas valstu apvienotā sieviešu čempionāta elites turnīru

Latvijas un Lietuvas spēcīgāko komandu duelis sestdien ievadīs Baltijas valstu apvienotā sieviešu čempionāta elites turnīru

Baltijas valstu apvienotā sieviešu basketbola čempionāta otrā posma turnīrs Elites grupā sāksies jau šo sestdien, 24.novembrī, plkst.19:00 Elektrum Olimpiskajā centrā, ar Latvijas un Lietuvas spēcīgāko komandu dueli: “TTT Rīga” uzņems Viļņas “Kibirkštis”. Tiešraidei līdzi varēs sekot Sportacentrs TV un sportacentrs.com.

“TTT Rīga” galvenais treneris Mārtiņš Zībarts:

“Spēles ar Lietuvas un Igaunijas labākajām komandām, manuprāt, ir optimāls risinājums, lai “TTT Rīga” turētu labā sportiskā kondīcijā un palīdzētu mums sagatavoties cīņām Eirolīgā. Būs iespējas gan līderēm, gan basketbolistēm, kurām Eirolīgā spēles laika nepietiek. Ar Lietuvas stiprāko komandu Viļņas “Kibirkštis” pirms sezonas divreiz tikāmies pārbaudes mačos un lietuvietes izrādīja nopietnu pretestību. Komandu pastiprinājusi amerikāņu uzbrucēja Morgana Pulinsa. Iepriekšējo spēļu rezultātus jāaizmirst, gatavojamie nopietnai cīņai.”

Viļņas “Kibirkštis” galvenais treneris Valdas Gecevičius:

“Mums ir liels gods piedalīties jaunās līgas atklāšanas spēlē ar “TTT Rīga” – ļoti spēcīga un labi nokomplektētu komandu, kas spēlē Eirolīgā. Mēs ticam, ka spēle būs ļoti interesanta. Ceram, ka dalība Baltijas valstu apvienotajā sieviešu čempionātā palīdzēs mūsu jaunajai komandai kļūt labākai. Tā būs nenovērtējama pieredze.”

Lai veicinātu spēlētāju izaugsmi un konkurētspēju, 9.septembrī tika parakstīts sadarbības līgums par kopīgas sacensību sistēmas izveidi Latvijas, Lietuvas un Igaunijas labākajām sieviešu basketbola komandām.

Elites grupā par Baltijas čempionu titulu cīnīsies 8 komandas - 2 no Latvijas (“TTT Rīga” un RSU), Igaunijas čempionvienība (“Tallinas Universitāte”) un 5 komandas no Lietuvas (Viļņas “Kibirkštis”, Kauņas “Aistes-LSMU”, “Šiauliai Univesitetas”, Klaipēdas “Fortūna” un Ukmerģes “Vilkmerge”).

No novembra beigām līdz martam komandas izspēlēs divu apļu turnīru (katrai 14 spēles), pēc tam notiks ceturtdaļfināla sērijas un  “Final 4” turnīrs 2019. gada 8. un 9.martā.

Starptautiskajā grupā septiņas Latvijas komandas un trīs Igaunijas vienības izspēlēs divus apļus, tabulā skaitot arī pirmā posma rezultātus (Latvijas U16 izlasei, kas nepiedalījās pirmajā posmā, katra izbraukuma spēle tiks rēķināta kā divas). Četras labākās Latvijas komandas iegūs tiesības spēlēt valsts čempionāta izslēgšanas turnīrā.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!