Logo

OlyBet LAT-EST: intrigas pamatturnīra izskaņā

OlyBet LAT-EST: intrigas pamatturnīra izskaņā

OlyBet Latvijas – Igaunijas līgas čempionātā sestdien, 16. martā, plkst.17 sāksies trīs spēles: BK “Ventspils” – BK “Liepāja” (Best4sport TV un Delfi.lv tiešraide), “AVIS Utilitas Rapla” – BK “Ogre” (basket.ee) un “Tartu Ulikool” – “Valga/Valka” (basket.ee). Vēl trīs mači notiks svētdien, 17. martā: plkst.16 “Jēkabpils/SMSCredit.lv” – “Latvijas Universitāte”, plkst.17 “Valmiera Glass” – TALTECH” un “Parnu Sadam” – “Jūrmala/Betsafe”. Desmit dienas spēles pirms pamatturnīra beigām neviena komanda joprojām nevar būt pilnīgi droša par savu pozīciju noslēguma tabulā.

Pamatturnīra pēdējās 17 spēlēs galvenās intrigas koncentrējas četros punktos.

Vietu kārtība “lielajā trijniekā”

Līdz finiša taisnei trīs līderkomandas zaudējumus piedzīvojušas tikai savstarpējās cīņās un, ja pēkšņi nenotiks kāds pārsteigums, izšķiroša nozīme būs 23. martā paredzētajai spēlei BK “Ventspils” – “Kalev/Cramo”.

BK “Ventspils” komandai uzvara garantēs 1. vietu, otrie finišēs “VEF Rīga”, trešie – “Kalev/Cramo”.

Ja uzvarēs Tallinas komanda, “lielajam trijniekam” savstarpējās spēlēs būs pa 2 uzvarām un izšķiroša nozīme būs grozu starpībai. Visticamāk, 1. vietā būs “VEF Rīga” (ar “Ventspili” 89:90 un 59:61, ar Tallinas komandu 91:82 un 84:66; kopā 2-2 un +24). Savukārt 2. un 3. vietas liktenis būs atkarīgs no rezultāta, kas nofiksēs gūto un zaudēto punktu starpību ventspilniekiem un “Kalev/Cramo” (pirmajā mačā “Kalev/Cramo” pieveica BK “Ventspils” ar 97:85, tātad patlaban ventspilniekiem  ir -9, “Kalev/Cramo” -15).

Kas finišēs 4. vietā?

Būtiskas priekšrocības ir “Ogrei” (16-10), kam ir labāka bilance savstarpējās spēlēs ar “TALTECH” (15-10) un “Tartu Ulikool” (13-12).

Ogrēniešiem uzvaras Raplā (16. martā) un savā laukumā pār “Valmiera Glass VIA” (23. martā) garantēs 4. vietu un sava laukuma priekšrocības ceturtdaļfinālā.

“TALTECH” vēl jāspēlē Valmierā (17. martā), kā arī jāuzņem “Kalev/TLU” (20. martā) un “Valga/Valka” (23. martā). Jāuzvar pašiem un jācer uz vismaz vienu “Ogres” klupienu.

Kas ieņems 5.-8. vietu?

Uz 5. vietu reālākie kandidāti ir “TALTECH”, kam tomēr vēl vajadzīga 1-2 uzvaras, jo savstarpējās spēlēs ar Tartu komandu divreiz zaudēts.

“Tartu Ulikool” (13-12) vēl jāspēlē ar “Valga/Valka” (16. martā), kā arī jābrauc viesos pie “VEF Rīga” (22. martā) un “Jūrmala/Betsafe” (23. martā).

Ja “Jūrmala/Betsafe” (13-13) 17. martā uzvarēs Pērnavā, tieši Jūrmalā mačā ar “Tartu Ulikool” izšķirsies 6. vietas liktenis. Savukārt neveiksmes gadījumā jūrmalnieku pozīcijas labāko astoņniekā kļūst nedrošākas, jo necik tālu nav “Rapla” (12-14; savstarpējās spēlēs pārsvars ir “Jūrmalai”), “Parnu Sadam” (11-15; savstarpējās spēlēs pagaidām 0-1) un “Kalev/TLU” (11-15; savstarpējās spēlēs “Jūrmalai” neizšķirts).

Kas spēlēs Latvijas čempionāta ceturtdaļfinālā?

“Latvijas Universitāte” (8-19) ir tuvu 5. vietai Latvijas komandu konkurencē, tomēr pilnīgam sirdsmieram derētu vēl vismaz viena uzvara. Svētdien jāspēlē Jēkabpilī, 21. martā jāuzņem “Kalev/Cramo”, 24. martā – Raplas komanda.

BK “Liepāja” (7-19) ir smags finišs (16. martā Ventspilī, 24. martā savā laukumā ar “Kalev/Cramo”). Lai paliktu 6. vietā Latvijas komandu konkurencē, jāsagādā sensācija vai jācer uz “Valmiera Glass VIA” (7-19) zaudējumiem spēlēs ar “TALTECH” (17. martā) un “Ogri” (23. martā).

Valmieriešus veiksmīgs finišs var pacelt pat līdz 5. vieta (savstarpējās spēlēs pārsvars pār “Latvijas Universitāte”, savukārt neveiksmes atstās ārpus sešnieka (savstarpējās spēlēs divi zaudējumi “Liepājai”).

Sestdien, plkst.17: BK “Ventspils” (25-1) – BK “Liepāja” (7-19): Best4sport TV un Delfi.lv tiešraide

Ventspilniekiem vajadzīga uzvara, lai saglabātu līderpozīcijas. Liepājniekiem panākums nepieciešams, lai nostiprinātos Latvijas čempionāta dalībnieku sešniekā.

BK “Ventspils” tikko piedzīvoja sāpīgu izstāšanos no FIBA kausa izcīņas un var koncentrēties cīņai tikai vienā “frontē”. OlyBet Latvijas – Igaunijas līgā uzvarēts jau 25 spēlēs pēc kārtas. Deviņi spēlētāji vidēji mačā guvuši no 7,4 līdz 13,3 punktiem. Statistikā līderis ir Rihards Lomažs (13,3 punkti un 4,2 rezultatīvās piespēles).

Liepājnieki pirms trim dienām uzvarēja “būt vai nebūt” spēlē, pagarinājumā pieveicot “Kalev/TLU” (92:86). Izteikts līderis un visas līgas rezultatīvākais spēlētājs sezonas garumā bijis Džastins Džonsons (21,5 punkti un 4,3 piespēles). Andrašam Kavašam 17+5,4 atlēkušās.

Sestdien plkst.17 “AVIS Utilitas Rapla” (12-14) – BK “Ogre” (16-10): basket.ee

Raplas komanda 8. pozīcijā nejūtas komfortabli – uz papēžiem min Pērnavas komanda (11-15) un “Kalev/TLU” (11-15). “Ogrei” vajadzīga uzvara, lai nostiprinātos 4. vietā.

Ogrēnieši pirms nedēļas Liepājā pārtrauca trīs zaudējumu sēriju, pārliecinoši uzvarot mājiniekus ar 93:75. Statistikā līderi ir Edgars Lasenbergs (12,9+4,3 piespēles) un Kristaps Dārgais (12,8 un 8 atl.).

Sestdien plkst.17: “Tartu Ulikool” (13-12) – “Valga/Valka” (6-18): basket.ee

Tartu komanda ar uzvarām pēdējos mačos vēl var pakāpties līdz 5. vietai. “Valga/Valka” nevar būtiski uzlabot savas pozīcijas.

**

OlyBet Latvijas – Igaunijas līgas pamatturnīra astoņas labākās komandas kvalificējas izslēgšanas turnīram. Ceturtdaļfināla sēriju (1.-8., 2.-7., 3.-6., 4.-5.) spēles paredzētas no 27.  marta līdz 1. aprīlim, uzvarētājus noskaidros divu spēļu summā (pirmā pie komandas, kas pamatturnīrā ierindojusies zemākā vietā). Sēriju uzvarētāji spēlēs Final 4 turnīrā, kas notiks 5. un 6. aprīlī Tallinā.

Sešas labākās Latvijas komandas pēc OlyBet Latvijas – Igaunijas līgas pamatturnīra rezultātiem piedalīsies Latvijas čempionāta izslēgšanas turnīrā. Ceturtdaļfinālā (3.-6., 4.-5.) un pusfinālā (1.-4. vai 5., 2. – 3. vai 6.), kā arī “bronzas finālā” cīņa risināsies sērijās līdz 3 uzvarām, finālsērijā par čempionu titulu – līdz 4 uzvarām.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!