Logo

OlyBet LAT-EST: intrigas pamatturnīra pēdējā nedēļā

OlyBet LAT-EST: intrigas pamatturnīra pēdējā nedēļā

OlyBet Latvijas – Igaunijas līgas čempionāta pamatturnīra pēdējā nedēļā notiks 11 spēles, kurās jāgūst atbildes uz pieciem pamatjautājumiem. Pagaidām pirmajā astoņniekā par savu pozīciju droša ir tikai BK “Ogre” komanda – no 4. vietas to vairs nevar izkustināt.

Vietu kārtība “lielajā trijniekā”?

Aizvadītajā nedēļā līderkomandu pozīcijas un izredzes nemainījās – intrigas atslēga glabājas Ventspilī, kur sestdien viesosies “Kalev/Cramo”.

Igaunijas čempioniem nedēļa būs ļoti karsta – sešās dienās jāaizvada četras spēles (otrdien ar “Valga/Valka”, ceturtdien Rīgā ar “Latvijas Universitāti”, sestdien Ventspilī, svētdien Liepājā). Talliniešu klupiens kādā no tām nozīmēs, ka BK “Ventspils” finišē 1. vietā, “VEF Rīga” – 2. vietā, “Kalev/Cramo” – 3. vietā.

Ja Tallinas komanda uzvarēs visās spēlēs, “lielais trijnieks” finišēs ar vienādu uzvaru skaitu,  savstarpējās spēlēs katrai komandai būs pa 2 uzvarām un izšķiroša nozīme būs grozu starpībai. Visticamāk, 1. vietā būs “VEF Rīga” (ar “Ventspili” 89:90 un 59:61, ar Tallinas komandu 91:82 un 84:66; kopā 2-2 un +24). Savukārt 2. un 3. vietas liktenis būs atkarīgs no Ventspils spēles rezultāta, kas nofiksēs gūto un zaudēto punktu starpību ventspilniekiem un “Kalev/Cramo” (pirmajā mačā “Kalev/Cramo” pieveica BK “Ventspils” ar 97:85, tātad patlaban ventspilniekiem  ir -9, “Kalev/Cramo” -15).

Vērts atcerēties, ka OlyBet Latvijas – Igaunijas līgas pamatturnīrā ieņemto vietu kārtība noteiks arī komandu pozīcijas Latvijas čempionāta izslēgšanas turnīra tabulā.

Kas finišēs 5. vietā – “TALTECH” vai “Tartu Ulikool”?

 “TALTECH” (15-11) ar zaudējumu Valmierā “atteicās” no cīņas par 4. vietu, tomēr saglabāja ļoti labas izredzes nosargāt 5. pozīciju. Teorētiski talliniešus vēl var apsteigt tikai “Tartu Ulikool” (13-13), kam ir divas uzvaras savstarpējās spēlēs ar “TALTECH”. Taču, lai tā notiktu, Tartu vienībai izbraukumā jāpieveic “VEF Rīga” (piektdien) un “Jūrmala/Betsafe” (sestdien), kā arī jāsagaida “TALTECH” zaudējumi mačos ar “Kalev/TLU” (trešdien) un “Valga/Valka” (sestdien).

Kas finišēs 6. vietā – “Jūrmala/Betsafe” vai “Tartu Ulikool”?

Vienkārša atbilde: komanda, kas sestdien uzvarēs mačā “Jūrmala/Betsafe” (13-14)  – “Tartu Ulikool” (13-13). Igaunijas komanda teorētiski vēl var sarežģīt jūrmalniekiem uzdevumu – ja “Tartu Ulikool” piektdien izbraukumā pārspēs “VEF Rīga”, igauņi sestdien Jūrmalā varēs atļauties zaudēt pat ar 19 punktu starpību (pirmajā mačā bija 79:59).

Kas finišēs 7. un 8. vietā – Jūrmala, Tartu, Rapla, Pērnava vai “Kalev/TLU”?

Visticamāk, 8. vietas “cena” būs 13 uzvaras un šo robežu var sasniegt pat 10 komandas.

Pirmā “liktenīgā” spēle būs jau trešdien, kad “Kalev/TLU” (11-15) tiksies “TALTECH”.

Sestdienas mača “Jūrmala/Betsafe” (13-14) – “Tartu/Ulikool” (13-13) zaudētājiem turnīra liktenis var sagrozīties pavisam nelāgi. Piemēram, jūrmalniekiem ir negatīva bilance mačos ar “Parnu Sadam” (12-15), tiesa, tā ir pozitīva pret “AVIS Utilitas Rapla” (12-15) un neitrāla pret “Kalev/TLU” (11-15). Savukārt Tartu vienībai ir mīnusi pret Raplu un Pērnavu, toties plusi pret “Kalev/TLU”.

Šķiet, intriga būs dzīva līdz pat svētdienai, kad spēlēs “Kalev/TLU” – “Parnu Sadam” un “Latvijas Universitāte” – “Rapla”.

Kas spēlēs Latvijas čempionāta ceturtdaļfinālā?

Pirmajām četriniekam (BK “Ventspils”, “VEF Rīga”, BK “Ogre” un “Jūrmala/Betsafe”) sestdien oficiāli pievienojās “Latvijas Universitāte” (9-19). Tiesa, vēl nav akmenī iecirsts, ka LU finišēs 5. vietā. Ja pēdējās divās spēlēs (ar “Kalev/Cramo” un “AVIS Utilitas Rapla”) neizdosies izcīnīt vismaz vienu uzvaru, labākas savstarpējo spēļu bilances dēļ Rīgas studentus vēl var apsteigt “Valmiera Glass VIA” (pagaidām 8-19 un sestdien spēle Ogrē).

Valmierieši ar uzvaru pār “TALTECH” no Latvijas sešnieka izstūma BK “Liepāja” (7-20), kam palikusi tikai viena iespēja – sagaidīt valmieriešu zaudējumu Ogrē un svētdien pašiem uzvarēt “Kalev/Cramo”.

**

OlyBet Latvijas – Igaunijas līgas pamatturnīra astoņas labākās komandas piedalīsies izslēgšanas turnīrā. Ceturtdaļfināla sēriju (1.-8., 2.-7., 3.-6., 4.-5.) spēles paredzētas no 27.  marta līdz 2. aprīlim, uzvarētājus noskaidros divu spēļu summā (pirmā pie komandas, kas pamatturnīrā ierindojusies zemākā vietā). Sēriju uzvarētāji spēlēs Final 4 turnīrā, kas notiks 5. un 6. aprīlī Tallinā.

Sešas labākās Latvijas komandas pēc OlyBet Latvijas – Igaunijas līgas pamatturnīra rezultātiem piedalīsies Latvijas čempionāta izslēgšanas turnīrā. Ceturtdaļfinālā (3.-6., 4.-5.) un pusfinālā (1.-4. vai 5., 2. – 3. vai 6.), kā arī “bronzas finālā” cīņa risināsies sērijās līdz 3 uzvarām, finālsērijā par čempionu titulu – līdz 4 uzvarām.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!