Logo

OlyBet LAT-EST: piecas galvenās intrigas pēdējām 50 spēlēm

OlyBet LAT-EST: piecas galvenās intrigas pēdējām 50 spēlēm

Līdz 24. martam, kad beigsies OlyBet Latvijas – Igaunijas līgas pirmā čempionāta pamatturnīrs, vēl notiks 50 spēles. Tās sarindos komandas gan noslēguma tabulā, kas noteiks apvienotās līgas, kā arī Latvijas un Igaunijas čempionātu izslēgšanas turnīru pāru. Ņemot vērā situāciju turnīra tabulā, paredzams, ka atbildes uz daudziem jautājumiem tiks saņemtas tikai pēdējās spēlēs.

1.intriga: kāda būs vietu kārtība “lielajā trijniekā”?

BK “Ventspils”, “VEF Rīga” un Tallinas “Kalev/Cramo” gaitas OlyBet Latvijas – Igaunijas līgā būtu stipri pārspīlēti nodēvēt par vieglu pastaigu, tomēr statistika ir nepielūdzama – šīs komandas pagaidām zaudējumus piedzīvojušas tikai savstarpējās cīņās. Ja šāds “kurss” tiks ieturēts līdz galam, izšķiroša nozīme būs 23. martā paredzētajai spēlei BK “Ventspils” – “Kalev/Cramo”.

Tās likme būs ne tikai jaunā turnīra pirmā uzvarētāja prestižs, bet vēl vismaz divi bonusi. Pirmkārt, 1. vieta pamatturnīrā sola vismaz relatīvi vieglāku ceļu uz finālmaču. Otrkārt, abas Latvijas komandas interesē sava laukuma priekšrocības valsts čempionāta finālsērijā (protams, ja izdosies uzvarēt pusfinālā).

Neliels paradokss – “Ventspils” divas jau izcīnītās uzvaras pār “VEF Rīga” nebūt negarantē iespēju Latvijas finālsēriju sākt savā laukumā. Saskaņā ar nolikumu, Latvijas (arī Igaunijas) čempionāta pamatturnīrā komandas sarindojas tādā secībā, kādu ieņems apvienotās līgas turnīra tabulā, ņemot vērā visus rezultātus. Bet “VEF Rīga” divas pārliecinošās uzvaras pār “Kalev/Cramo” rīdziniekiem nodrošinājušas pozitīvu gūto un zaudēto punktu bilanci līderu trijotnes savstarpējās spēlēs (ar “Ventspili” 89:90 un 59:91, ar Tallinas komandu 91:82 un 84:66; kopā 2-2 un +24). Ja 23. martā Ventspilī uzvarēs “Kalev/Cramo” un trīs komandas finišēs ar vienādu uzvaru skaitu, savstarpējo cīņu bilance, visdrīzāk, pirmajā vietā izvirzīs “VEF Rīga”, bet 2. un 3. vietas liktenis būs atkarīgs no rezultāta, kas nofiksēs gūto un zaudēto punktu starpību trīs komandu miniturnīrā (pirmajā mačā “Kalev/Cramo” pieveica BK “Ventspils” ar 97:85, tātad patlaban ventspilniekiem  ir -9, “Kalev/Cramo” -15).

BK “Ventspils” no šiem aprēķiniem visus var pasargāt, uzvarot sešās atlikušajās spēlēs, ieskaitot arī “Kalev/Cramo” – tad pirmā vieta būs droša.

Arī “Kalev/Cramo” teorētiski vēl var pakāpties uz pirmo vietu – ja uzvarēs septiņās atlikušajās spēlēs, tai skaitā Ventspilī vismaz ar 39 punktu starpību.

Protams, visus minētos aprēķinus var izjaukt jebkura cita OlyBet Latvijas – Igaunijas līgas dalībniece – ja pieveiks kādu no līderu trijotnes. Raugoties atlikušo spēļu grafikā, šķiet, bīstamākie pretinieki ir “VEF Rīga” komandai, kam 6. martā jādodas ciemos uz Ogri (savā laukumā izdevās uzvarēt tikai otrajā pagarinājumā).

2. intriga: kas finišēs 4. vietā?

Cīņa gan par neoficiālo “pusprofesionāļu” čempionu titulu, gan sava laukuma priekšrocībām ceturtdaļfinālā, kurā iesaistījušās BK “Ogre” (15-8) un “TALTECH” (13-9).

Vēl pirms dažām dienām “Ogres” pozīcijas šķita ļoti drošas, taču tās mazliet sašķobīja svētdien pagarinājumā piedzīvotais zaudējums tiešajiem konkurentiem “TALTECH” (97:102). Tagad komandas šķir tikai viens zaudējums, tiesa, ogrēnieši nosargāja pārsvaru savstarpējo cīņu summā un paliks priekšā, ja konkurenti uzvaru skaita ziņā nostāties līdzās.

Atlikušajās spēlēs cietākais rieksts gaida “Ogri”, kam jāuzņem “VEF Rīga”. Citi pretinieki abiem pretendentiem šķiet “ņemami” – ja tikai pietiks stabilitātes, neiztraucēs traumas vai kāda pavasara kaite.

3. intriga: kas vēl spēlēs ceturtdaļfinālā?

Starp 6. un 10. vietu tabulā drūzmējas piecas komandas, kuras, visticamāk sadalīs trīs brīvās vietas apvienotās līgas  izslēgšanas turnīrā.

“Jūrmala/Betsafe” (11-12) ir par uzvaru vairāk nekā sekotājām, taču uz lauriem dusēt nav pamata. Jau šo trešdien gaida grūts pārbaudījums Ventspilī, bet martā jāspēlē ar “Latvijas Universitāti”, “Valmiera Glass VIA”, Pērnavas (izbraukumā) un Tartu komandām. Labā ziņa – viss pašu rokās, jo četras (pat trīs) uzvaras finiša taisnē likvidēs visas šaubas.

Raplas (10-11), “Kalev/TLU” (10-12), Tartu (9-11) un Pērnavas (9-13) komandas līdztekus cīņai par vietu labāko astoņniekā, risinās arī lokālās problēmas, lai ieņemtu izdevīgākas pozīcijas Igaunijas čempionāta tabulā. Tām vēl priekšā daudz savstarpējo spēļu, tāpēc garlaicīgi nebūs.

Savukārt “Valmiera Glass VIA” (7-15) izredzes iesaistīties šajā cīņā neizskatās necik lielas, ja ņem vērā, ka četras no atlikušajām sešām spēlēm jāaizvada ar tabulas pirmā piecnieka komandām.

4. un 5. intriga: kas spēlēs Latvijas un Igaunijas čempionāta ceturtdaļfinālā?

Abu valstu čempionātos reglaments ir vienāds – ceturtdaļfinālā tiekas komandas, kas pamatturnīrā nacionālajā konkurencē ierindojušās 3. un 6., kā arī 4. un 5. vietā.

Igaunijas klubu savstarpējo attiecību nianses un perspektīvas lai paliek kaimiņvalstu mediju ziņā. Savukārt Latvijas čempionātā aiz BK “Ventspils”, “VEF Rīga”, BK “Ogre” un “Jūrmala/Betsafe” muguras atlikušajā laikā klātienē un neklātienē gaidāma sīva cīņa par divām vietām ceturtdaļfinālā starp trijām komandām – “Valmiera Glass VIA” (7-15), “Latvijas Universitāte” (5-15) un BK “Liepāja” (4-15).

Šai ziņā ļoti svarīgi notikumi risināsies jau tuvākajās divās nedēļās, kad BK “Liepāja” spēlēs ar trīs tuvākajiem konkurentiem: 13. februārī Liepājā ar “Latvijas Universitāti”, 19. februārī ar “Valmiera Glass VIA” un 23. februārī viesos Jēkabpilī.  Martā liepājniekus gaida smagāks grafiks, taču, ja no komandas atstāsies savainojumu lāsts, vismaz dažas uzvaras izcīnīt šķiet pilnīgi iespējami.

“Valmiera Glass VIA” sarežģītais atlikušo spēļu grafiks jau pieminēts – uz citu pretinieku fona “Liepāja” izbraukumā šķiet vieglākais (bet ne būt ne viegls!) pretinieks.

“Latvijas Universitāte” līdz šim uzvarējusi mačos, kuros nekas it kā “nespīdēja” (“Parnu Sadam”, “Kalev/TLU”), bet zaudēja komandām, kuras varēja “ņemt” (divreiz “Valga/Valka”). Atlikušajos astoņos mačos iespējami dažādi pavērsieni, tomēr, visticamāk” 13. februāra cīņai Liepājā būs “būt vai nebūt” nozīme. Uzvara palielinās pārsvaru pār liepājniekiem līdz trīs panākumu tiesai (Rīgā LU uzvarēja ar 78:70, tātad būs pārsvars savstarpējās cīņās). Neveiksmes gadījumā nebūs viegli ne noturēt aiz sevis liepājniekus, ne panākt valmieriešus (savstarpējās spēlēs 78:70 un 63:87).

**

OlyBet Latvijas – Igaunijas līgas pamatturnīra astoņas labākās komandas kvalificējas izslēgšanas turnīram. Ceturtdaļfināla sēriju (1.-8., 2.-7., 3.-6., 4.-5.) spēles paredzētas 27. un 30. martā, uzvarētājus noskaidros divu spēļu summā (pirmā pie komandas, kas pamatturnīrā ierindojusies zemākā vietā). Sēriju uzvarētāji spēlēs Final 4 turnīrā, kas notiks 5. un 6. aprīlī.

Sešas labākās Latvijas komandas pēc OlyBet Latvijas – Igaunijas līgas pamatturnīra rezultātiem iegūs tiesības piedalīties Latvijas čempionāta izslēgšanas turnīrā. Ceturtdaļfinālā (3.-6., 4.-5.) un pusfinālā (1.-4. vai 5., 2. – 3. vai 6.), kā arī “bronzas finālā” cīņa risināsies sērijās līdz 3 uzvarām, finālsērijā par čempionu titulu – līdz 4 uzvarām.

Komentāri (0)

Vēl nav komentāru, esi pirmais, kas komentē!

Seko mums!